Huawei Watch GT Cyber. Zegarek o militarnej wytrzymałości, który z powodzeniem dopasujesz do swojego stylu

Urządzenia do noszenia o wysokiej wytrzymałości kojarzą Ci się z głównie z topornym i nudnym sprzętem? Od dzisiaj może się to zmienić. Okazuje się bowiem, że znana na całym świecie marka technologiczna postanowiła rozprawić się z tym stereotypem i wprowadziła na rynek zegarek Huawei Watch GT Cyber. Dowiedz się wszystkiego o jego specyfikacji oraz możliwościach i ciesz się solidnym smartwatchem na swoich zasadach.

Stylowy i wytrzymały smartwatch Huawei 

Huawei Watch GT Cyber to propozycja niezwykła i zdecydowanie wyróżniająca się na tle dotychczasowych urządzeń do noszenia. Powód? O jego wyjątkowości świadczy przede wszystkim unikalna konstrukcja. Składają się na nią: niezwykle trwały moduł Smart Movement oraz specjalne paski w postaci etui. Dzięki specyficznej budowie korpusu te ostatnie zmienia się dosłownie… w mgnieniu oka. Aby to zrobić, wystarczy jedynie nacisnąć obudowę w określonym miejscu i przełożyć korpus Smart Movement do etui, które pasuje do aktualnego outfitu albo nastroju.

Ale to nie wszystko. Modułowa budowa zegarka Huawei Watch GT Cyber skutkuje zmianą całego jego designu. Jest bowiem ściśle powiązana z wyświetlanymi tarczami, które mają szybko dopasowywać się do konkretnej wersji paska. Istnieje tu również możliwość tworzenia własnych tarcz, np. na podstawie zdjęcia swojej stylizacji.

Wracając do samego korpusu, trzeba też przyznać, że Huawei postawił na jakość, co potwierdzono licznymi testami wytrzymałościowymi na poziomie klasy wojskowej. Kluczem do sukcesu ma być też fakt, że tak solidną konstrukcję podano w wyjątkowo lekkiej formie, która podczas noszenia ma być niezwykle komfortowa.

Huawei Watch GT Cyber
fot. Huawei

Huawei Watch GT Cyber – specyfikacja i cena 

Nowy Huawei Watch GT Cyber dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach: miejskiej i sportowej. Do tej pierwszej otrzymamy w standardzie jedno etui – czarne ze złotym wykończeniem. Z kolei do wersji sportowej producent dorzuca dwie gumowe obudowy – czarną i szarą.

Najważniejsze informacje

  • Wyświetlacz: AMOLED 1,32”
  • Wymiary: 47,4 mm × 44,4 mm × 10,2 mm
  • Waga: wersja miejska ok. 78 g, wersja sportowa ok. 58 g
  • Czujniki: akcelerometr, żyroskopowy, magnetometr, optyczny czujnik tętna, barometr
  • Kompatybilność: HarmonyOS 2 lub nowszy, Android 7.0 lub nowszy, iOS 9.0 lub nowszy
  • bateria: 292 mAh, wystarcza na 7 dni przy normalnym użytkowaniu, ładowanie bezprzewodowe
  • GPS: tak

Obecnie zegarek dostępny jest wyłącznie w Chinach i kosztuje:

  • 1299 juanów w wersji sportowej – około 830 złotych
  • 1488  juanów w opcji miejskiej – około 960 złotych
Huawei Watch GT Cyber
fot. Huawei

Weryfikacja zdrowia i aktywności w stylu Huawei

Wygląd i budowa nowego smartwatcha Huawei to nie wszystko. Podobnie do swoich kultowych już produktów, chiński gigant technologiczny proponuje bowiem całą gamę opcji zdrowotnych i sportowych.

Za pomocą Huawei Watch GT Cyber użytkownik może precyzyjnie kontrolować pracę swojego organizmu na co dzień i dopasować swój styl życia do realnych potrzeb organizmu. Urządzenie na bieżąco sprawdza takie wskaźniki, jak np. tętno czy saturacja krwi SpO2. Potrafi też zmierzyć poziom stresu oraz weryfikuje sen – podczas odpoczynku zegarek śledzi wskaźniki fizjologiczne, takie jak ruch, tętno i HRV, aby dokładniej monitorować jego jakość. Następnie analizuje zebrane dane, aby ostatecznie wskazać zachowania, mogące na pozytywnie wpłynąć na higienę snu. Wszystkie wymienione opcje przedstawiane są jako „jeszcze bardziej dopracowane, niż dotychczas”. 

Nie ulega też wątpliwości, że Watch GT Cyber sprawdzi się doskonale w przypadku aktywnych użytkowników. Nowy smartwatch Huawei oferuje ponad 100 trybów treningowych, podczas których zapisze ich najważniejsze parametry, w tym np. prędkość, dystans, spadek, wysokość i lokalizację. Opiera je m.in. na dostępie do aż 5 systemów satelitarnych i masy czujników, sprawdzających, jak treningowe obciążenie wpływa na samopoczucie i kondycję użytkownika. Ważną informacją jest też fakt, że model ten szczególnie sprawdzi się w przypadku sportów oudoorowych – posiada bogatą gamę i zaawansowane systemy analizowania sportów zimowych. 

fot. Huawei

Funkcje Watch GT Cyber, które pokochasz

Oprócz funkcji analogicznych do większości smartwatchy, Huawei Watch GT Cyber może również pochwalić się takimi, które naprawdę ułatwiają codzienne funkcjonowanie. 

W momencie połączenia go ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth, możemy odbierać połączenia i rozmawiać za pomocą zegarka. Co więcej, smartwatch da się też połączyć z słuchawkami, aby słuchać muzyki z jego poziomu – bez dostępu do smartfona, np. podczas treningu na siłowni. 

Huawei Watch GT Cyber gwarantuje też bogaty pakiet narzędzi ułatwiających obsługę zegarka, w tym asystenta głosowego oraz przykuwający oko tryb Flash lub Color. Dodatkowo, wraz z tym wyjątkowym sprzętem, użytkownik otrzyma też znane i lubiane rozwiązania, w tym np. podgląd pogody oraz kalendarza, a także budzik, alarm, stoper czy opcję szukania smartfona. 

watch gt cyber huawei
fot. Huawei

Polecamy:


Najlepsze smartwatche Huawei kupisz w x-komie 

Źródło: consumer.huawei.com, xda-developers.com, fonearena.com