Tłumacz Google z nowymi funkcjami. Z powodzeniem wykorzystacie je na wakacjach

Translator Google to jedna z najbardziej przydatnych aplikacji platformy, znajdująca swoje zastosowanie w pracy, podróżach i codziennym życiu. Skutecznie sprawia, że tradycyjne słowniki i kieszonkowe rozmówki odchodzą w niepamięć. Biorąc pod uwagę sezon urlopowy, warto wspomnieć, że platforma podzieliła się informacją o jego kolejnych możliwościach, a te z pewnością przydadzą się Wam podczas wakacji.

Aplikacja idealna za granicę

Szybkie tłumaczenie obrazu – idealna sprawa podczas podroży. Funkcja znana, ale tym razem ulepszona. Od teraz, mając Tłumacza Google w swoim smartfonie, nie musicie nawet wpisywać tekstu, który chcecie przetłumaczyć. Wystarczy, że nakierujecie swój smartfon na ten w innym języku i… voilà! Aplikacja przetłumaczy go w mgnieniu oka. 

Znak drogowy? Informacja turystyczna? A może np. grecka broszura? Z tym wszystkim ulepszona aplikacja znakomicie sobie poradzi. Intuicyjny system zrozumie i zmieni tekst na odpowiedni język. I co najważniejsze – szczególnie za granicą – funkcja działa zarówno przy korzystaniu z transmisji danych, jak i bez niej.

Jeszcze lepsze tłumaczenie tekstu

Ale to nie koniec niespodzianek. Obraz będzie tłumaczony w oparciu o Neural Machine Translation. Innymi słowy, analiza tekstu i jego interpretacja we właściwym języku będą bazowały na uczeniu maszynowym, które jest o wiele dokładniejsze, pozbawione błędów i naturalne.

Google chwali się, że zmniejsza ono liczbę ewentualnych błędów z 55% do nawet 85%. Twórcy aplikacji zaznaczają jednak, że NMT działa przy podłączeniu do Internetu, więc aby w pełni wykorzystać ten aspekt aplikacji, połączenie z siecią jest niezbędne. Bez transmisji danych tekst również zostanie przetłumaczony, ale już nie tak „dokładnie”.

Zwiększa się również ilość języków

Google zwiększa także ilość języków w szybkim czytaniu obrazów. Na chwilę obecną dołożono ich aż 60, a w tym np. arabski, wietnamski czy hindi. Zaznaczmy, że wcześniej aplikacja umożliwiała wyłącznie tłumaczenie między językiem oryginału a angielskim. Teraz bez trudu przetłumaczycie tekst obrazkowy np. z francuskiego na arabski.

tłumacz google aplikacja
Źródło: polska.googleblog.com

Aplikacja sama wykryje odpowiedni język

A teraz najlepsze – nie musisz wiedzieć, w jakim języku jest tekst do tłumaczenia. Czasami ciężko to ogarnąć? Weźmy np. hiszpański i portugalski – podobne, prawda? Teraz to nie problem, bo ulepszony Tłumacz Google sam wykryje odpowiedni język, czytając go z obrazka.

Zmiany w wyglądzie Tłumacza Google

Kolejną zmianą jest wygląd i obsługa samej aplikacji. Otóż, jak zapewnia Google, zmiany mają wpłynąć na jeszcze wygodniejszą i przede wszystkim intuicyjną obsługę. Tekst podczas tłumaczenia obrazu nie będzie już migotał, tak jak zdarzało się to do tej pory. Co więcej, opcje tłumaczenia poprzez aparat są umieszczone na dole interfejsu. Są to:

  • błyskawiczne tłumaczenie tekstu,
  • tłumaczenie poprzez skanowanie,
  • tłumaczenie przez importowanie zdjęć.

Źródło: polska.googleblog.com