Nowy smartwatch dla biegaczy już dostępny. Odkryj Huawei Watch GT Runner

Marzy Ci się zegarek sportowy, który bez zbędnych funkcjonalności, będzie wspierał przede wszystkim bieganie? Możesz zacząć zacierać ręce, bo nowy Huawei Watch GT Runner jest już dostępny. Premierowa propozycja dla biegaczy przynosi m.in. opcje skoncentrowane na pełnej kontroli organizmu podczas treningu oraz jeszcze prostszy dostęp do zebranych przez siebie informacji. Czego jeszcze można spodziewać się po nowym smartwatchu Huawei?

Huawei Watch GT Runner oficjalnie

Co prawda pierwsza informacja o nowym urządzeniu wearables od Huawei pojawiła się już na koniec 2022 roku, ale to właśnie teraz nowy zegarek budzi największe zainteresowanie i jest powodem internetowych plotek. 

Jeden z zagranicznych portali technologicznych podał, że już niebawem dystrybucja GT Runner (ograniczona póki co do rynku chińskiego) ma stać się faktem globalnym. Najnowsza propozycja zegarka od Huawei spodoba się wszystkim biegaczom, bo właśnie wokół tej dyscypliny skupiają się najważniejsze funkcjonalności smartwatcha GT Runner.

Sprawdź nowy zegarek Huawei:


huawei gt runner smartwatch dla biegaczy
fot. Huawei

Co wiemy na pewno? Smartwatch Huawei dla biegaczy jest niezwykle lekki (38,5 g) i może pochwalić się korpusem z włókna polimerowego, ceramiczną ramką i tytanową koroną zegarka – a to pozwala przypuszczać, że będzie odporny na intensywną eksploatację. 

Zegarek posiada też kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,43 cala, który reaguje na dotyk i gesty przesuwania, dzięki czemu jego obsługa nie będzie stanowiła żadnych problemów – nawet podczas treningu.

Wszystko wskazuje na to, że wystarczy założyć go na rękę i ruszać przed siebie. Najpierw jednak warto wiedzieć, co faktycznie oferuje Huawei GT Runner. Sprawdźmy to. 

huawei gt runner smartwatch dla biegaczy
fot. Huawei

Funkcje dla biegaczy w zegarku Huawei

Pierwszą i zasadniczą nowością w Huawei Watch GT Runner jest fakt, że smartwatch otrzymał innowacyjny system TruSeen 5.0 Plus, posiadający aż 8 precyzyjnych fotodiod do pomiaru tętna. To właśnie one, we współpracy z algorytmami sztucznej inteligencji, pozwalają na wysoce precyzyjne monitorowanie pulsu – również, gdy biegacz jest w ruchu. Dzieje się to np. poprzez skuteczniejsze niż dotychczas filtrowanie sygnałów dźwiękowych. Stopień dokładności takiego pomiaru Huawei określa na poziomie 97% w zakresie 10 uderzeń na minutę. Brzmi dobrze, prawda?

Ale to nie wszystko. GT Runner to pierwszy zegarek od Huawei, który obsłuży też 5 głównych systemów nawigacji satelitarnej (GPS/Beidou/GLONASS/Galileo/QZSS). Producent podkreśla też, że brak metalowych elementów w konstrukcji zegarka zagwarantuje o 13% lepszą jakość sygnału. W praktyce oznacza to wysoką prędkość wyszukiwania satelitarnego i dokładniejsze pozycjonowanie.

Oprócz tego, zegarek oferuje mnóstwo przydatnych narzędzi dla biegaczy, w tym m.in. wskazówki w czasie rzeczywistym, informacje o możliwej zmianie pogody, czy autorski program biegowy Huawei TruSport. Z tej ostatniej opcji skorzystają zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze. 

Idąc dalej trzeba zaznaczyć, że dzięki Huawei Watch GT Runner, wszystkie dane i sugestie dotyczące intensywności treningu, jego objętości, czy czasu regeneracji mają być dostępne w jednym miejscu. Co więcej, zegarek pomoże też określić aktualny poziom biegu u użytkownika, przedstawi postępy i porówna je z  treningowymi założeniami, a do tego podpowie, jak dopasować plan aktywności do indywidualnych możliwości. 

Smartwatch (nie tylko) do biegania

Huawei Watch GT Runner, oprócz biegania, ma też inne rzeczy do zaoferowania. Zegarek obsługuje ponad 100 trybów sportowych – a to świadczy o tym, że sprawdzi się doskonale również w przypadków osób nastawionych na jakąkolwiek aktywność. Smartwatch został też wyposażony w pulsoksymetr SpO2, który umozliwia monitorowanie tlenu we krwi. Dodatkowo z powodzeniem prześledzi też każą fazę snu użytkownika, poziom jego stresu i wiele innych parametrów.

Jak na solidny smartwatch przystało, za jego pośrednictwem można też np. wygodnie odbierać połączenia, powiadomienia z aplikacji, a także sterować muzyką. Funkcje te są dostępne po uprzednim sparowaniu ze stosownym smartfonem, posiadającym jeden z systemów: HarmonyOS 2 lub nowszy, Android 6.0 lub nowszy oraz iOS 9.0 lub nowszy.

Chińska marka zadbała także o zapas energii i zaimplementowała w Huawei Watch GT Runner baterię, która przy normalnym użytkowaniu ma wytrzymywać nawet do 14 dni. Z kolei przy wzmożonej eksploatacji wskaźnik ten wyniesie 7 dni – co i tak jest bardzo dobrym wynikiem przy tak rozbudowanych funkcjonalnościach. 

huawei gt runner smartwatch dla biegaczy
fot. Huawei

Huawei Watch GT Runner – cena i dostępność 

Cena nowego zegarka Huawei podawana w zagranicznych mediach wynosi 299 USD. 


Zobacz wszystkie smartwatche dostępne w x-kom 

Źródło: consumer.huawei.com/en, zdnet.com, gsmarena.com