Gdzie i jak mocno wieje? Skorzystaj z aplikacji pogodowej Windfinder i dowiedz się szczegółów na temat pogody

Jesteście zainteresowani, jak w najbliższym czasie rozkładać będą się wiatry w Waszej okolicy? Z pomocą w tym aspekcie przychodzi aplikacja mobilna na smartfon Windfinder, która odpowie gdzie spodziewać się mniejszych i większych podmuchów wiatru. Sprawdźcie, co jeszcze oferuje ten znany i lubiany program na smartfony.

Aplikacje pogodowe zyskują coraz więcej fanów

Smartfonowe aplikacje pogodowe to nic innego jak radary pogody, napisane w formie przystępnych dla użytkownika programów. Z założenia mają podpowiadać informacje na temat bieżących warunków pogodowych w danej lokalizacji. To też za ich sprawą możemy m.in. zweryfikować swoje plany w kontekście dłuższego lub krótszego przedziału czasowego. Szczególnie, jeśli wiążą się one z przebywaniem na dworze – jak wiadomo, pogoda lubi zmieniać się dynamicznie, więc w takiej sytuacji tym bardziej są one przydatne. 

Biorąc pod uwagę powyższe, nic więc dziwnego, że z biegiem lat na rynku pojawiło się mnóstwo aplikacji pogodowych, z których możemy odczytywać dane, wykorzystując do tego własny smartfon – gdziekolwiek się nie znajdujemy. Mając na telefonie radar pogody w postaci aplikacji, zyskujemy prosty i szybki wgląd w bieżące warunki pogodowe, wraz z przewidywanymi w tym zakresie zmianami.

Wszystko to sprawiło, że programy weryfikujące pogodę to jedne z najchętniej wybieranych aplikacji na smartfon, które mimo swojej nieskomplikowanej formy, przynoszą mnóstwo skrupulatnych i wysoce precyzyjnych danych, skutecznie podbijając przy tym serca kolejnych użytkowników. 

Chcesz wiedzieć więcej? Szukasz idealnej aplikacji pogodowej?

Koniecznie przeczytaj artykuł:

Windfinder – aplikacja do sprawdzania wiatru 

Aplikacja Widnfinder to propozycja dla osób, które chcą być na bieżąco z sytuacją pogodową, a w szczególności z lokalnymi wiatrami. Program pokazuje m.in. gdzie i jak mocno wieje. Ponadto z powodzeniem określa też, jak długo utrzymają się aktualne warunki atmosferyczne, a także podpowiada, jak będą się one zmieniały na przestrzeni najbliższego czasu.

Aplikacja umożliwia sprawdzenie prognozy wiatru i pogody dla ponad 45 000 lokalizacji na całym świecie. Nie bez znaczenia pozostaje także jej wiarygodność, która jest bardzo wysoka – pomiary wiatru i obserwacje pogody w czasie rzeczywistym są tu na bieżąco aktualizowane. Odbywa się to na podstawie danych pochodzących z 21 000 stacji pogodowych na całym świecie. 

Jednocześnie warto zaznaczyć, że program na smartfony Windfinder zapewnia niezwykle intuicyjny interfejs i przyjemną oprawę graficzną, przez co korzysta się z niego bardzo szybko i przyjemnie. Najpewniej właśnie te atuty stoją za jego sukcesem.

windfinder aplikacja do sprawdzania wiatru

Windfinder – u kogo się sprawdzi?

Aplikacja Windfinder to program, który początkowo wdrożony został z myślą o osobach aktywnie uprawiających sporty – szczególnie te, w których wiatr gra kluczową rolę. Mowa tu m.in. o kitesurfingu, żeglarstwie czy windsurfingu.

Oprócz tego szczególnie wymieniona apka sprawdzi się też m. in. dla:

  • entuzjastów pływania na sprzętach typu SUP / kajak,
  • kapitanów łodzi i regatowców,
  • wędkarzy,
  • paralotniarzy,
  • rowerzystów,
  • turystów górskich.

Pomijając powyższe, prawda jest taka, że obecnie z Windfindera korzystają po prostu wszyscy Ci, którzy chcą być na bieżąco z podmuchami wiatru w swojej okolicy. Doceniają go również osoby, które liczą na  szczegółowe raporty pogody. 

Sprawdź też:

windfinder aplikacja do sprawdzania wiatru i pogody

Dlaczego warto wybrać akurat Windfinder?

Precyzja i mnogość danych to coś, co zdecydowanie wyróżnia aplikację Windfinder. Oprócz tych o wietrze i ogólnej  pogodzie, program poda też informacje na temat przypływów i odpływów. Co więcej, tam gdzie to możliwe, wskaże również opady, ciśnienie powietrza, różne parametry fal i poziomy wody. 

Bogata baza informacji to jedno, ale tak jak już wspomniałam, Windfinder odróżnia się od innych aplikacji przede wszystkim formą ich podania. 

Program pogodowy na smartfony pokazuje dane w postaci animowanych map lub materiałów wideo z kamer internetowych, rozmieszczonych po całym świecie. Wraz z nim otrzymujemy także do dyspozycji mapy topograficzne i obrazowanie satelitarne. 

Jak pobrać Windfinder na smartfon?

Aplikacja Windfinder działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Jej podstawowa wersja jest darmowa.

Pobierzemy ją w sklepach: Google Play oraz AppStore.

Tych, którzy mimo wszystko nadal chcą więcej, z pewnością ucieszy fakt, że istnieje możliwość poszerzenia jej funkcjonalności – korzystając z płatnej opcji Windfinder Plus, pozbawionej reklam. Gwarantuje ona dodatkowo m.in. alerty wiatrowe, mapy pogodowe, jeszcze bardziej rozbudowane raporty wiatru oraz godzinowe modele prognoz regionalnych dla wybranych lokalizacji. 

Polecane smartfony: