Premiera serii realme 12 Pro coraz bliżej. Producent zdradza kilka szczegółów

realme uchyliło rąbka tajemnicy o nowych smartfonach z serii realme 12 Pro. Urządzenia te mają być przede wszystkim krokiem w przód w świecie średniopółkowej mobilnej fotografii. Trzeba też przyznać, że i pod kątem wyglądu realme 12 Pro zapowiada się całkiem ciekawie. Sprawdź, co już wiemy o nowej serii.

Seria realme 12 Pro z peryskopowym teleobiektywem

Peryskopowy teleobiektyw w smartfonie ze średniej półki to zdecydowana nowość. A w takie właśnie „oczko” ma zostać wyposażony (prawdopodobnie) realme 12 Pro+, a więc najbardziej wypasiona wersja urządzenia nowej serii. Otrzyma 64-megapikselowy peryskopowy teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym oraz aż 120-krotnym zoomem cyfrowym. Takie możliwości daje matryca OmniVision OV64B. Obiektyw główny to zaś 50-megapikselowy Sony IMX890.

W tym wypadku warto podkreślić, że producent odnosi się do całej serii, a nie poszczególnych modeli, które do rodziny realme 12 Pro będą należeć. Możemy się jednak spodziewać, że najlepszy aparat otrzyma właśnie 12 Pro+, a będą to właśnie oczka wymienione powyżej.

Design we współpracy z Roleksem

realme nawiązało współpracę z Roleksem oraz projektantem Ollivierem Saveo, co odzwierciedla się w dość ekskluzywnym designie nowych urządzeń. Wyspa z aparatami w formie pierścienia ma przypominać tarczę zegarka. Ponadto tylny panel wykonany jest z wegańskiej skóry i trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę ciekawie.

Wydajność klasy średniej

O ile w kwestii aparatów oraz wyglądu mniej więcej wiemy, na co możemy liczyć, tak pod znakiem zapytania pozostają inne szczegóły związane ze specyfikacją. realme 12 Pro+ może otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, a podstawowy model może liczyć na Snapdragona 7 Gen 3. Spodziewane konfiguracje pamięciowe to: 8/128 GB, 8/256 GB oraz 12/256 GB. Obydwa modele tej serii mają być wyposażone w 6,7-calowe ekrany AMOLED oraz baterie o pojemności 5000 mAh.

Oficjalną premierę omawianej serii realme planuje pod koniec stycznia i wtedy dowiemy się, co tak naprawdę przygotował producent.

Sprawdź smartfony realme w x-komie