Emily w Paryżu sezon 2. Kiedy znowu zawitamy w Paryżu?

Serial „Emily w Paryżu” szybko stał się hitem na całym świecie. Nic dziwnego, że Netflix niemal natychmiast potwierdził, że powstanie jego 2. sezon. Co wiemy do tej pory o nowych odcinkach? Kiedy będziemy mogli ponownie powiedzieć bonjour Paryżowi i przebywającej w nim Emily?

Emily w Paryżu (Emily in Paris). W czym tkwi sekret  popularności serialu?

Są seriale, które mimo niezbyt skomplikowanej fabuły zdobywają serca fanów z każdego zakątka świata. Takim przykładem jest serial „Emily w Paryżu”, który od pierwszego odcinka stał się jednym z najchętniej oglądanych tytułów na platformie Netflix. Fakt ten może dziwić szczególnie po tym, jak serial został skrytykowany przez krytyków za obraźliwe stereotypy i nawet najwięksi fani serialu nie kryli się z tym, że nie przepadają za jego tytułową bohaterką.

Emily w Paryżu sezon 2

Na czym zatem polega jego fenomen? Z pewnością w ogromnej mierze jest to zasługa miejsca, w którym odbywa się cała akcja, a mianowicie tytułowego Paryża. Dodatkowo serca, szczególnie damskiej części widowni, zdobyły stroje jakie nosi na sobie główna bohaterka serialu. 

Tutaj zasługa leży głównie po stronie producenta Darrena Stara oraz kostiumografki Patricii Field, którzy pracowali przy kultowym Seksie w wielkim mieście. Można więc spokojnie rzec, że jest to serial, który bazuje głównie na estetyce i to nie fabuła ma być jego najmocniejszą stroną.

Jedni będą serial oglądać z prawdziwą przyjemnością, inni tego typu tytuły omijają szerokim łukiem, traktując je jako rozrywkę niskich lotów, a jeszcze następni potraktują jako guilty pleasure i będą później udawać, że nie mają pojęcia o istnieniu takiego serialu.

Twórcy „Emily…” wydają się doskonale zdawać sobie sprawę z tego, jak przykuć uwagę widza i konsekwentnie prezentują w kadrze kolejne atrakcje Paryża i wymyślne stylizacje głównej bohaterki. Na szczęście widzowie doczekają się kolejnej dawki przyjemności, bowiem „Emily w Paryżu” pojawi się z nowymi odcinkami w 2. sezonie.

Emily w Paryżu sezon 2


„Emily w Paryżu” Sezon 2. oficjalnie ogłoszony. Kiedy będzie dostępny?

O tym, że serial „Emily w Paryżu” doczeka się kontynuacji, Netflix powiadomił w bardzo osobliwy sposób, udostępniając swoim widzom fikcyjny list, który serialowa Sylvie wysłała do chicagowskiej agencji Emily.

Czytamy w nim m.in.: „Z przykrością informujemy, że Emily Cooper będzie musiała zostać w Paryżu na dłużej nieokreślony czas. Pomimo jej zbytniej pewności siebie i braku doświadczenia w dziedzinie marketingu dóbr luksusowych, w krótkim czasie udało jej się zaimponować i oczarować z pozoru trudnych klientów Savoir. […] Mamy nadzieję, że wydłużając swój czas w Paryżu, Emily pogłębi relacje, które już nawiązała, zagłębi się w naszą kulturę i być może nauczy się kilku słów podstawowego francuskiego. […] Uwielbiamy mieć Emily w Paryżu! Tylko proszę jej o tym nie mówić”.

Chociaż Netflix nie potwierdził jeszcze oficjalnej daty premiery drugiej części Emily w Paryżu, wiemy, że jego realizacja jest już kręcona i spekuluje się, że nowe odcinki mogą pojawić się jeszcze w 2021 roku.

Emily w Paryżu - list

Zwiastun 2. sezonu „Emily in Paris”

Niestety nie mamy jeszcze zwiastuna, ale w ramach przedsmaku Netflix opublikował w swoich mediach społecznościowych krótkim film, w którym możemy zobaczyć wszystkich głównych bohaterów serialu.

Netflix właśnie wypuścił nowy zwiastun sezonu 2. Trailer okazuje Emily zmagającą się z trójkątem miłosnym i pracą.

Emily w Paryżu sezon 2. – obsada serialu się powiększy

Oprócz Lily Collins, Lucasa Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat i Samuela Arnolda pojawią się też nowe twarze, co więcej, ogłoszono, że William Abadie, czyli serialowy Antoine trafi do „regularnej obsady”.

Oprócz tego Lucien Laviscount ( Scream Queens) został obsadzony w roli Alfiego, „30-letniego, urodzonego w Londynie, sarkastycznego czarodzieja, który odmawia zanurzenia się we francuskiej kulturze i zamiast tego woli pić piwo w anglojęzycznym pubie”. Czyżbyśmy mieli na horyzoncie jakiś romans z Emily?

Swój gościnny występ zaliczy Jeremy O. Harris, scenarzysta Slave Play i Zola , który wystąpi jako Gregory Elliott Dupree, projektant mody i protegowany Pierre’a Cadault.

Francuski aktor Arnaud Binard również wystąpi gościnnie, grając Laurenta G, właściciela klubu nocnego, którego Emily spotyka podczas promowania jednej ze swoich marek, „ale wkrótce dowiaduje się, że jego związek z Savoir jest bardziej skomplikowany niż marketing”.

Serial Emily w Paryżu jest dostępny na Netfliksie