Rick i Morty – sezon 6. Kiedy premiera kolejnej części kreskówki?

Po niezwykle udanej piątej części przygód Ricka i Morty’ego, przyszła pora, by spojrzeć w kierunku kontynuacji serialu. Pewne jest to, że 6. sezon powstaje, a jakby tego było mało, nie będzie ostatnim. Zresztą fabuła serialu wydaje się nie mieć granic, dlatego kolejne odcinki przyjmiemy z przyjemnością. Co wiemy o 6. sezonie kreskówki Rick i Morty? Kiedy premiera?

Rick i Morty – sezon 6. Kiedy premiera?

Zacznijmy od najważniejszego, czyli pytania, kiedy możemy spodziewać się premiery 6. sezonu Ricka i Morty’ego. Pewne jest to, że prace nad serialem idą dobrze, czym twórcy chwalą się w wywiadach. Zastanawiać można się jedynie, jak Adult Swim wdroży kontynuację kreskówki. Zwykle kolejne sezony pojawiały się w drugiej połowie roku i prawdopodobnie tak samo wypadnie i tym razem. Bezpieczne będzie stwierdzenie, że premiera 6. sezonu Ricka i Morty’ego odbędzie się w okresie wakacyjnym 2022 roku.

6. sezon, podobnie jak poprzednie, ma się składać z 10 odcinków. I nie będzie to koniec serialu – Adult Swim zamówiło jeszcze kolejne 50 epizodów. Warto dodać, że scenarzyści Ricka i Morty’ego są już na zaawansowanym etapie tworzenia historii dla siódmego sezonu.

Rick i Morty – sezon 6. Zwiastun

Na zwiastun kolejnego sezonu Ricka i Morty’ego musimy jeszcze trochę poczekać. Zwykle pierwszy trailer pojawiał się około trzy miesiące przed premierą nowych odcinków i możemy przyjąć, że podobnie będzie tym razem. A skoro 6. sezon najprawdopodobniej zadebiutuje latem, zwiatun pojawi się wiosną.

rick i morty

O czym opowiada serial Rick i Morty? Fabuła i bohaterowie

Rick i Morty to kreskówka dla dorosłych. Opowiada o kosmicznych przygodach Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha. Obaj podróżują po wszechświecie i alternatywnych rzeczywistościach, zabierając czasem ze sobą pozostałych członków rodziny. Po drodze spotykają przeróżne rasy kosmitów, a wydarzenia związane są z wieloma teoriami naukowymi, wypełnionymi charakterystycznym dla kreskówki humorem.

Rick to niezwykle ekscentryczny naukowiec, który uważa się za najmądrzejszą osobę we wszechświecie. Jego wnuk i zarazem towarzysz podróży Morty to zupełne przeciwieństwo swojego dziadka. Chociaż chciałby prowadzić normalne nastoletnie życie, wciągnięty do świata (a właściwie światów) Ricka, jest niczym hamulec dla absurdalnych pomysłów naukowca. Kreatywność twórców serialu nie zna granic i każdy odcinek zaskakuje czymś oryginalnym i nieoczywistym.

Rick i Morty – gdzie obejrzeć kreskówkę po polsku?

Pierwsze cztery sezony Ricka i Morty’ego można obejrzeć w całości po polsku na Netfliksie. Piąta i zarazem ostatnia seria pojawiła się jedynie na platformie HBO Go. Wcześniej kreskówkę emitowały także stacje Comedy Central i Polsat Comedy.

W tej chwili trudno stwierdzić, gdzie w Polsce zobaczymy szóstą część przygód Ricka i Morty’ego.

Źródła: opracowanie własne / Twitter

Polecane telewizory do seriali i nie tylko