Cień i kość – sezon 2. Czy powstanie?

Cień i kość to serial, który krótko po premierze wdarł się na szczyt najchętniej oglądanych tytułów na Netfliksie. Historia, która przenosi nas do świata fantasy, osadzonego w Uniwersum Griszów, zdobyła wielu fanów i nie bez powodu podejmuje się już temat kontynuacji serialu. Już końcówka pierwszego sezonu sugeruje, że to nie koniec przygód Aliny Starkov. Co wiemy o 2. sezonie serialu Cień i kość? Czy powstanie?

Cień i kość – sezon 2. Czy powstanie?

Po bardzo pozytywnym przyjęciu pierwszego sezonu serialu Cień i kość, fani zastanawiają się czy powstanie kontynuacja serialu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja o przedłużeniu serialu zapadła jeszcze przed jego premierą. Twórcy oficjalnie nie potwierdzili jeszcze, że drugi sezon faktycznie powstaje, ale wszystko wskazuje na to, że na jednej serii się nie skończy. Powieści, na których bazuje serial, otwierają bowiem wiele dróg do kontynuacji historii.

cień i kość fałda

Cień i kość – sezon 2. Kiedy premiera?

W tej chwili nie wiemy kiedy aktorzy trafią na plan zdjęciowy. A skoro prace nad kontynuacją serialu jeszcze się nie rozpoczęły, premiery drugiego sezonu Cień i kość doczekamy się najwcześniej w 2022 roku. Na kontynuacje niezwykle popularnej produkcji Netfliksa przyjdzie jeszcze poczekać.

Warto wspomnieć, że zdjęcia do pierwszego sezonu trwały od 2 października 2019 do 28 lutego 2020 roku. Serial pojawił się na Netfliksie rok później.

O czym opowiada serial Cień i kość?

Cień i kość to serial, który przenosi nas do Uniwersum Griszów. Świat, o którym opowiada, bazuje na powieści napisanej przez Leigh Bardugo. Główną bohaterką jest Alina Starkov, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc. Świat serialu jest rozdarty wojną, a zdolności Aliny mają pomóc w zakończeniu trwającego konfliktu.

Fałda Cienia, która rozdziela kraj stanowi ogromne niebezpieczeństwo i odebrała bohaterom wszystko, co znali do tej pory. Alina odbywa szkolenie, które ma pomóc jej w opanowaniu magii Griszów. Nauka nie przychodzi łatwo, a na drodze bohaterki pojawiają się wrogowie i sprzymierzeńcy.

Netflix udostępnił krótki film, na którym możemy zobaczyć, w jaki sposób twórcy przenieśli Uniwersum Griszów na ekran:

Cień i kość – fabuła 2. sezonu

Opowieść skończyła się w momencie, kiedy z Fałdy wychodzą dziwne potwory. Bestie mają być jeszcze silniejszymi przeciwnikami dla Aliny. Główna bohaterka w drugim sezonie ma więc szukać sposobów na zniszczenie Fałdy.

Twórcy chcą też większą część akcji przenieść do Ketterdamu. W kontynuacji mają pojawić się także Wylan Van Eck, Sturmhond, Tolya i Tamar – postacie znane z Uniwersum Griszów. Serial planowany jest na 3 lub 4 sezony, ale tak naprawdę wszystko zależy od decyzji Netfliksa, czy zdecyduje się wyprodukować kolejne części.

Cień i kość – obsada

Główną rolę gra Jessie Mei Li, która wciela się w Alinę Starkov. Jest to tak naprawdę początek jej kariery aktorskiej. W serialu występują również Ben Barnes jako Generał Kirigan i Freddy Carter, który gra Kaza Brekkera. Obsadę Cień i kość zobaczycie poniżej:

  • Jessie Mei Li – Alina Starkov
  • Archie Renaux – Malyen Oretsev
  • Ben Barnes – Generał Kirigan
  • Freddy Carter – Kaz Brekker
  • Jesper Fahey – Kit Young
  • Amita Suman – Inej Ghafa
  • Danielle Ganigan – Nina Zenik
  • Daisy Head – Genya Safin

Źródła: imdb.com / Netflix

Polecane telewizory do seriali i nie tylko: