Nowy film „Dragon Ball” z serii „Super” zapowiedziany. Co o nim wiemy?

Może komuś udało się zebrać siedem smoczych kul i poprosić Shenrona o spełnienie tego życzenia wielu mangowo-anime’owych geeków. A może to po prosty przemyślany ruch Toei oraz Bandai. Tak czy siak – w przyszłości czeka na nas nowy film „Dragon Ball” z serii „Super”. Kiedy można spodziewać się premiery? Co jeszcze wiadomo o tym projekcie? Z kim tym razem przyjdzie zmierzyć się Goku i spółce?

Plotki, spekulacje i informacje o nowym filmie Dragon Ball Super

Póki co informacje o nowym filmie Dragon Ball Super są szczątkowe – trudno jednak się dziwić, skoro film dopiero co został zapowiedziany. Stało się to przy okazji Dnia Goku, obchodzonego do 2015 roku 9 maja, a także odpalenia nowej strony franczyzy. Na jego temat wypowiedział się jednak ojciec całego universum Akira Toriyama. Korzystając ze swojego standardowego medialnego avatara – Toribota – przyznał, że podobnie jak w przypadku poprzedniej produkcji (Dragon Ball Super: Broly) będzie miał spory udział w pracach nad filmem. Nie ujawnił żadnych szczegółów związanych z fabułą, a jedynie zapowiedział ekstremalne starcia, w których ma pojawić się nieoczekiwana postać
Akira Toriyama Dragon Ball Super film
Źródło: Dragon Ball Official Site

Fani już spekulują, o kogo może chodzić. O brata Freezy, występującego w niekanonicznych filmach Coolera? Ostatniego z mangowych antagonistów – czarownika Moro (czy możliwe, że film byłby adaptacją jego wątku z mangi, który – jak na razie – nie doczekał się wersji anime?)? A może reinkarnację Majin Buu, czyli znanego z Dragon Ball Z Uuba?

Toriayama dodał również, że od strony wizualnej wspólnie z innymi twórcami (w projekcie bierze udział zapewne również rysujący mangę następca Akiry – Toyotarou) uda się na dziewicze terytoria, by zapewnić widzom niesamowitą przejażdżkę. Czy może oznaczać to sięgnięcie po nowy typ animacji lub wymieszanie ich? Jak widać, mamy tu raczej ogólniki i więcej jest tu pola do snucia domysłów.

Kiedy nowy film Dragon Ball Super zadebiutuje na ekranach?

Pewna jest natomiast data premiery – 2022 rok. Będzie to zatem cztery lata po ostatnim filmie, który nie tylko wprowadził do kanonu postać Legendarnego Super Saiyanina Broly’ego, ale też został jednym z najlepiej docenionych dragonballowych filmów – zarówno przez fanów, jak i krytyków (odpowiednio 92 i 82 procent na Rotten Tomatoes).

Czy kolejna produkcja powtórzy jego sukces? Zobaczymy. W oczekiwaniu na nowy film Dragon Ball Super sprawdźcie gry i inne produkty spod znaku Dragon Ball w sklepie x-kom oraz al.to. O grach Dragon Ball przeczytacie także na Geeksie.

Źródło: Dragon Ball Official Site, Dragon Ball Wiki, Saiyan Scholar, MasakoX