Nowy film „Dragon Ball” z serii „Super” zapowiedziany. Co o nim wiemy?

Może komuś udało się zebrać siedem smoczych kul i poprosić Shenrona o spełnienie tego życzenia wielu mangowo-anime’owych geeków. A może to po prosty przemyślany ruch Toei oraz Bandai. Tak czy siak – w przyszłości czeka na nas nowy film „Dragon Ball” z serii „Super”. Kiedy można spodziewać się premiery? Co jeszcze wiadomo o tym projekcie? Z kim tym razem przyjdzie zmierzyć się Goku i spółce?

Plotki, spekulacje i informacje o nowym filmie Dragon Ball Super

Póki co informacje o nowym filmie Dragon Ball Super są szczątkowe – trudno jednak się dziwić, skoro film dopiero co został zapowiedziany. Stało się to przy okazji Dnia Goku, obchodzonego do 2015 roku 9 maja, a także odpalenia nowej strony franczyzy. Na jego temat wypowiedział się jednak ojciec całego universum Akira Toriyama. Korzystając ze swojego standardowego medialnego avatara – Toribota – przyznał, że podobnie jak w przypadku poprzedniej produkcji (Dragon Ball Super: Broly) będzie miał spory udział w pracach nad filmem. Nie ujawnił żadnych szczegółów związanych z fabułą, a jedynie zapowiedział ekstremalne starcia, w których ma pojawić się nieoczekiwana postać
Akira Toriyama Dragon Ball Super film
Źródło: Dragon Ball Official Site

Fani już spekulują, o kogo może chodzić. O brata Freezy, występującego w niekanonicznych filmach Coolera? Ostatniego z mangowych antagonistów – czarownika Moro (czy możliwe, że film byłby adaptacją jego wątku z mangi, który – jak na razie – nie doczekał się wersji anime?)? A może reinkarnację Majin Buu, czyli znanego z Dragon Ball Z Uuba?

Toriayama dodał również, że od strony wizualnej wspólnie z innymi twórcami (w projekcie bierze udział zapewne również rysujący mangę następca Akiry – Toyotarou) uda się na dziewicze terytoria, by zapewnić widzom niesamowitą przejażdżkę. Czy może oznaczać to sięgnięcie po nowy typ animacji lub wymieszanie ich? Jak widać, mamy tu raczej ogólniki i więcej jest tu pola do snucia domysłów.

O filmie Dragon Ball Super na San Diego Comic-Con 2021

Możliwe, że odpowiedzi na te inne pytania poznamy już 23 lipca o godzinie 19 czasu polskiego. Wtedy, jak donosi fanpage Dragonworld – Świat Smoczych Kul, wystartuje transmitowany online panel na San Diego Comic-Con (SDCC) 2021, którego tematem będzie nowy film Dragon Ball Super. Wezmą w nim udział producent Norihiro Hayashida, Akio Iyouku z wydawnictwa Shueisha oraz Masako Nozawa, czyli aktorka od lat użyczająca głosu Goku w anime.

Dragon Ball Super SDCC 2021
Źródło: Dragon Ball Official Site

Wieści z Comic-conu: tytuł, teaser i grafiki

W ramach panelu ujawniono tytuł nadchodzącej produkcji: Dragon Ball Super: SUPER HERO.

Dragon Ball Super Super Hero nowy film logo
Źródło: Dragon Ball Official Site

Zaprezentowano też nieco grafik (którymi zachwycała się Masako Nozawa), jak również krótki teaser z Goku. Nie ujawnia on jednak nic na temat fabuły, a jedynie prezentuje inny styl artystyczny od widzianego w poprzednim filmie.

Norihiro Hayashida zdradził natomiast, że większa uwaga zostanie poświęcona na sceny wzięte z życia. Ma to być okazja do lepszego ukazania bogatego świata stworzonego przez Toriyamę. Oczywiście film ma mimo to obfitować w sceny akcji i stanowić fuzję (hehe) klasycznego Dragon Balla z nowy aspektami.

Na wspomnianych grafikach widzimy starych, znajomych bohaterów – Piccolo vel Szatana Serduszko (w charakterystycznych turbanie i płaszczu oraz bez), Kuririna w stroju policjanta oraz wnuczkę Goku, Pan, w przedszkolnym mundurku.

Jest także nowa postać / postaci – czy będzie tytułowym superherosem? Osobiście jej strój kojarzy mi się z trochę Charem Aznable z universum Gundama, a także komiksowym Rocketeerem. Jak można się dowiedzieć z tłumaczenia Dragonworld, napis koło pistoletu oznacza: Obracając tę część można wybrać, którego pocisku użyć. Czy to oznacza, że postać nie będzie używała ataków Ki? A może jest w jakiś sposób powiązany z członkiem Galaktycznego Patrolu, Jaco, czyli innym z bohaterów Toriyamy, który w Dragon Ballu pojawił się właśnie przy okazji Super?

Dragon Ball Super Hero Nowa postać
Źródło: Comic-Con via Dragonworld - Świat Smoczych Kul

Prócz tego dowiadujemy się, że Piccolo ma wreszcie dom, który pod względem architektury przypomina te z planety Namek.

Dragon Ball Super Hero dom Piccolo
Źródło: Comic-Con via Dragonworld - Świat Smoczych Kul

Lepiej widać to na zbliżeniu:

Dragon Ball Super dom Piccolo zoom
Źródło: Comic-Con via Dragonworld - Świat Smoczych Kul

Wystartowała też oficjalna strona Dragon Ball Super: SUPER HERO. Póki co niestety dostępna jest tylko wersja japońska.

Kiedy nowy film Dragon Ball Super zadebiutuje na ekranach?

Potwierdzono datę premiery – 2022 rok. Będzie to zatem cztery lata po ostatnim filmie, który nie tylko wprowadził do kanonu postać Legendarnego Super Saiyanina Broly’ego, ale też został jednym z najlepiej docenionych dragonballowych filmów – zarówno przez fanów, jak i krytyków (odpowiednio 92 i 82 procent na Rotten Tomatoes).

Czy kolejna produkcja powtórzy jego sukces? Zobaczymy.

W oczekiwaniu na nowy film Dragon Ball Super: SUPER HERO sprawdźcie gry i inne produkty spod znaku Dragon Ball w sklepie x-kom oraz al.to. O grach Dragon Ball przeczytacie także na Geeksie.

Źródło: Dragon Ball Official Site, Dragon Ball Wiki, Saiyan Scholar, MasakoX