Babbel dla Ukraińców. Aplikacja startuje z darmowymi kursami nauki języka niemieckiego, polskiego i angielskiego

Jedna z najbardziej znanych platform do nauki języków obcych online postanowiła wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów i wprowadziła dla nich darmowy dostęp do swoich kursów. Od teraz każdy Ukrainiec będzie mógł skorzystać ze specjalnie przygotowanych przez Babbel kursów językowych, które dla ułatwienia zostały skonstruowane w jego rodzimym dialekcie. Sprawdźmy szczegóły tej wyjątkowej inicjatywy.

Czym jest aplikacja Babbel?

Platforma do nauki języków online Babbel to propozycja wyróżniająca się prostą, ale bardzo efektywną formą uczenia. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że program powstał we współpracy z ekspertami językowymi z całego świata. Krótkie, ale treściwe lekcje o szerokim spectrum tematycznym, kursy na różnych poziomach, bieżąca aktualizacja postępów i opcja asystenta mowy, dzięki któremu sprawnie można nauczyć się nie tylko pisać, ale i mówić w obcym dialekcie, to zdecydowane plusy tej aplikacji.

W polskiej wersji językowej Babbel dostępne są obecnie dwa kursy językowe: angielski i niemiecki. Jednak twórcy programu zapowiadają, że mają zamiar sukcesywnie wdrażać na nasz rynek możliwość uczenia się kolejnych języków. Co ciekawe, mimo że z założenia aplikacja Babbel jest opcją płatną, na zasadzie odnawialnej subskrypcji czasowej, cieszy się wielką popularnością, a jej użytkownicy osiągają niesamowite efekty w krótkim czasie od rozpoczęcia nauki.  

Dowiedz się więcej:

Pobierzemy ją w sklepach: Google Play oraz AppStore

babbel logo aplikacja

Babbel dla Ukraińców

Ostatnio, w obliczu rosyjskiej agresji w Ukrainie i w związku z koniecznością ewakuacji ukraińskiej ludności do innych państw, aplikacja Babbel podjęła szereg działań, które mają za zadanie wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. 

Jednym z nich jest specjalnie przygotowany dla Ukraińców kurs, obejmujący naukę języka angielskiego, niemieckiego i polskiego. Został on udostępniony całkowicie za darmo, a co najważniejsze z językiem ukraińskim jako źródłowym. Oznacza to, że korzystający z tej opcji Ukraińcy będą mogli szybko nauczyć się porozumiewać aż w trzech obcych dialektach. A do tego będą uczyli się ich w swoim rodzimym języku.

Jak Ukraińcy mogą skorzystać z darmowych kursów Babbel?

Jak odbywa się weryfikacja? To proste. Każdy, kto pobierze aplikację, wybierze język ukraiński jako język źródłowy, a następnie zarejestruje się za pomocą maila, będzie z automatu mógł bezpłatnie korzystać z wymienionych kursów, poszerzać swoje słownictwo, zdobywać umiejętności komunikacyjne, a przy tym lepiej poznawać tradycje i kulturę regionu, w którym przyszło mu przebywać.

Do nauki z aplikacją Babbel wystarczy urządzenie mobilne typu smartfon czy tablet. Z kolei wersję przeglądarkową programu można uruchomić na tradycyjnym komputerze lub laptopie.

Źródło tekstu i grafik: ua.babbel.com