Czy Babbel to najlepsza aplikacja do nauki języka angielskiego? Sprawdź najważniejsze informacje o popularnej platformie

Chcesz szybko podszlifować swój angielski? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z językami? Bez względu na to, w jakim punkcie jesteś, wypróbuj platformę do nauki języków obcych Babbel. Mowa o programie, który oferuje efektywną i przystępną formę nauki z poziomu smartfona. Dowiedz się, jak dokładnie działa Babbel i za co pokochały go rzesze użytkowników.

Jak działa aplikacja Babbel?

Program na smartfony Babbel to propozycja inna, niż wszystkie. Kluczem jej sukcesu jest z całą pewnością fakt, że oferuje przystępne, łatwo przyswajalne i bardzo efektywne formy nauki języków obcych. Nic w tym dziwnego, w końcu program i proponowane przez niego kursy zostały stworzone we współpracy z ekspertami językowymi z całego świata.

Babbel to oryginalny sposób na zdobywanie wiedzy w teorii i praktyce bez stresu i z wskazówkami, które faktycznie przydają się podczas wykorzystywania języka obcego. Proponuje przy tym ciekawy i przejrzysty interfejs, który ułatwia zapamiętywanie nowych słów i wyrażeń.

Co więcej, wymieniona aplikacja do nauki języków obcych pozwala dostosować harmonogram nauki do swojego planu dnia, dostarczając krótkie, ale treściwe 10/15-minutowe lekcje. Daje również możliwość wybrania lekcji tematycznie, np. pod kątem okoliczności podróżowania, zakupów, wydarzeń – zgodnie z sytuacją, w jakiej aktualnie się znajdujemy. Nauka z tym programem na smartfon odbywa się zawsze na czterech poziomach: pisania, czytania, rozumienia tekstu i poprawnej wymowy. Ten ostatni tryb jest natomiast możliwy dzięki specjalnej funkcji rozpoznawania mowy.

Na tym jednak nie koniec. Użytkownicy Babbel mogą też zapisywać konkretne lekcje i wracać do nich, kiedy tylko znajdą czas – nawet w trybie offline. Z kolei informacje o postępach w nauce są na bieżąco aktualizowane w dedykowanej ku temu chmurze, do której dostęp jest możliwy nie tylko z poziomu smartfona, ale i np. komputera.  

W polskiej wersji językowej możemy uczyć się języka angielskiego i niemieckiego. Jeśli jednak zmienimy źródłowy język aplikacji na inny, np. angielski, możliwości pojawia się o wiele więcej. Wówczas istnieje możliwość przyswojenia m.in. hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, portugalskiego, rosyjskiego, tureckiego, szwedzkiego, norweskiego i wielu, wielu innych.

babbel logo aplikacja

Kto może skorzystać z aplikacji?

Z programu Babbel na smartfon lub tablet może skorzystać każdy, kto chce podszkolić swój warsztat językowy i posiada urządzenie mobilne z dedykowanym systemem – Android 8.0 lub nowszym nowszym oraz iOS w wersji 12.0 lub nowszej. Aplikacja mobilna jest do pobrania w sklepach: Google Play oraz AppStore. Po zalogowaniu się hasłem z aplikacji, można też skorzystać z wersji przeglądarkowej Babbel na dowolnym komputerze.  

babbel aplikacja
fot. AppStore

Ile kosztuje Babbel?

Podstawowa wersja aplikacji Babbel jest bezpłatna. Trzeba jednak przyznać, że jest ona nieco okrojona. Aby wykorzystać pełen potencjał platformy, trzeba będzie wykupić dostęp. Do wyboru są trzy opcje subskrypcji:

  • 3 miesiące – 41, 60 zł miesięcznie
  • 6 miesięcy – 33,20 zł miesięcznie
  • 12 miesięcy- 20, 70 zł (-50%) miesięcznie 

Wykupując dostęp do pełnej wersji aplikacji Babbel, użytkownik otrzymuje dodatkowo m.in. lekcje na wszystkich poziomach zaawansowania, dostęp do rozmaitych metod nauki (np. gry czy podcasty), możliwość skorzystania z kursów tematyczne związanych m.in. z kulturą, podróżami i karierą. 

Co ważne, każda subskrypcja będzie przedłużana automatycznie, o ile nie zostanie wycofana przez użytkownika na 24 h przed upływem okresu rozliczeniowego. 

Przeczytaj także:

Najlepsze smartfony i tablety znajdziesz w sklepie x-kom 

Źródło: pl.babbel.com, AppStore, Google Play