Aplikacje do nauki języka niemieckiego – jakie są najlepsze?

Zastanawiacie się, jak nauczyć się języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym? Liczba dostępnych aplikacji sprawia, że nie wiecie, jaki kurs do nauki niemieckiego jest najlepszy? Sklepy z aplikacjami pełne są przydatnego oprogramowania, które pomoże Wam rozwijać umiejętności językowe. Dostępne są kursy za darmo i płatne. Sprawdźcie, co proponujemy dla tych, którzy chcą uczyć się języka niemieckiego.

Babbel – świetna aplikacja do nauki języka niemieckiego

Babbel to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języka niemieckiego (i nie tylko). Możecie uczyć się od podstaw lub wybrać poziom, od którego chcecie rozpocząć naukę. Do wyboru macie nie tylko podzielone na lekcje kursy, ale też powtórki, które ułatwiają zapamiętywanie słówek. Jeśli tradycyjna forma nauki jest dla Was niewystarczająca, możecie wykorzystać dodatkowe moduły, jak: podcasty i ćwiczenia audio, gry słowne czy Babbel Live (lekcje online z doświadczonymi lektorami).

Ważnym elementem aplikacji jest również możliwość ustawienia cotygodniowego celu, co sprawi, że Babbel ułoży dla Was plan nauki. Wystarczy wybrać, ile ćwiczeń tygodniowo chcecie wykonać, w jakiej porze oraz jak często.

Liczba kursów w wersji podstawowej jest ograniczona i jeśli będziecie chcieli zostać z Babbel na dłużej, raczej nie obejdzie się bez konta premium. Do wyboru otrzymujecie trzy warianty subskrypcji:

 • 3 miesiące – 131,10 zł,
 • 6 miesięcy – 209,40 zł,
 • 12 miesięcy – 264 zł.

Babbel oferuje 7-dniowy okres próbny – przez ten czas możecie korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji i stwierdzić, czy warto zapłacić.

Busuu – najlepsza aplikacja do nauki języka niemieckiego

Busuu to kolejna wielojęzykowa aplikacja, która oferuje między innymi naukę języka niemieckiego. Podzielona jest na poziomy, według których możecie wykonywać kolejne lekcje. Nim jednak przystąpicie do nauki, warto zrobić test językowy, który trwa kilka minut. Apka zaproponuje wtedy, od którego miejsca powinniście rozpocząć.

Busuu to również społeczność – ćwiczenia mogą poprawiać Wam inni użytkownicy, a nic nie stoi na przeszkodzie, byście i Wy komuś pomogli. Aplikacja, na podstawie powtórek, wskazuje, jakie słówka znacie oraz w jakim stopniu. Dzięki temu słownictwo, z jakim radzicie sobie gorzej, będziecie powtarzać częściej.

W zależności od intensywności, z jaką planujecie się uczyć, Busuu ustali Wasz plan nauki, a także podpowie, kiedy osiągniecie swój cel – poziom językowy, na który chcecie wskoczyć.

Darmowa wersja ogranicza liczbę dziennych lekcji. Korzystając z niej, trudno będzie zintensyfikować kurs. Dlatego do wyboru otrzymujecie dwa płatne plany.

Busuu Premium

Umożliwia korzystanie z pomocy rodzimych użytkowników języka niemieckiego, tryb offline, lekcje gramatyki i powtórki.

 • 3 miesiące – 84 zł
 • 12 miesięcy – 99 zł (za pierwszy rok), 198 zł (w standardowej cenie)
 • 24 miesiące – 180 zł (za pierwszy rok), 360 zł (w standardowej cenie)

Busuu Premium Plus

Oprócz funkcji z pakietu Premium pozwala personalizować plan nauki, zdobywać certyfikaty, a także uczyć się innych języków.

 • 3 miesiące – 90 zł
 • 12 miesięcy – 108 zł (za pierwszy rok), 216 zł (w standardowej cenie)
 • 24 miesiące – 204 zł (za pierwszy rok), 408 zł (w standardowej cenie)

LinguaTV – język niemiecki na filmach

LinguaTV to aplikacja do nauki języka niemieckiego, która bazuje głównie na filmach. Oferuje wiele interaktywnych ćwiczeń językowych, skupia się na nauce zarówno słownictwa, jak i gramatyki. Z LinguaTV rozwiniecie więc wszystkie umiejętności językowe: czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie. Naukę rozpoczniecie od dzień dobry i do widzenia lub, po wykonaniu testu, od poziomu językowego, na jakim jesteście.

LingQ – nauka poprzez podcasty

LingQ to aplikacja, która stawia na naukę na podstawie podcastów, książek, filmów czy przeróżnych artykułów. Ich baza jest bardzo duża i pozwala spojrzeć na język z praktycznej strony. Choć może się wydawać, że takie treści, jak podcasty, są już dla bardziej zaawansowanych użytkowników, w rzeczywistości podzielone są na kilka poziomów, tak byście mieli szansę rozpocząć naukę od poziomu A1.

Do nauki z LingQ przydatny będzie jednak plan premium. Przede wszystkim umożliwia on tłumaczenie zdań, co jest przecież niezbędne w trakcie uczenia się. Twórcy aplikacji do wyboru dają trzy plany, na:

 • miesiąc – 58,99 zł,
 • 6 miesięcy – 339,99 zł,
 • 12 miesięcy – 539,99 zł.

Memrise – aplikacja do samodzielnej nauki języka niemieckiego

Memrise to aplikacja, która pomoże Wam nauczyć się głównie słówek i zwrotów w języku niemieckim, a później także gramatyki oraz bardziej zaawansowanych form komunikacji. W utrwaleniu tego, czego się nauczyliście, pomoże specjalny system powtórek, który zbudowany jest w formie quizu. Memrise to także filmy z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego, co urozmaici naukę. Dzięki temu postawicie także na poprawę wymowy oraz rozumienie ze słuchu.

Darmowa wersja Memrise jest dosyć mocno okrojona, dlatego warto przejść na subskrypcję PRO. Brak w tym przypadku darmowego okresu próbnego, ale do wyboru otrzymacie:

 • miesięczny – 15,99 zł,
 • roczny – 54,99 zł,
 • dożywotni – 219,99 zł.

Mobiteach: niemiecki dla początkujących

Niemiecki dla początkujących od Mobiteach to aplikacja, która umożliwia przede wszystkim naukę słówek w języku niemieckim. Rozwijać możecie wszystkie umiejętności językowe, ponieważ w celu zakończenia lekcji, dane słówka musicie potrafić przeczytać, napisać, powiedzieć i usłyszeć ze zrozumieniem.

Oczywiście liczba lekcji, które dostępne są za darmo, jest ograniczona. Niektóre z nich da się odblokować po obejrzeniu reklamy. Możliwe jest natomiast uzyskanie nielimitowanego dostępu po opłaceniu miesięcznej (5,49 zł) lub rocznej (54,99 zł) subskrypcji.

Pozostałe aplikacje do nauki j. niemieckiego

Aplikacji do nauki j. niemieckiego jest znacznie więcej. Większość z nich działa na podobnej zasadzie, jak te, przedstawione w artykule. Jeśli żadna z powyższych nie przypadła Wam do gustu, wypróbujcie również:

 • Duolingo,
 • eTutor,
 • FluentU,
 • Mondly,
 • Rosetta Stone,
 • Preply.

Sprawdźcie także, jakie aplikacje proponujemy do nauki innych języków: