Spotify z kilkoma aktualizacjami – odświeżona biblioteka i więcej funkcji udostępniania

Spotify w ostatnim czasie przystąpiły do prawdziwej ofensywy pod względem aktualizacji. Twórcy chcą w ten sposób sprostać potrzebom słuchaczy, by zapewnić im najlepsze możliwe wrażenia ze słuchania muzyki i podcastów. Ale nie oszukujmy się, jest to też reakcja na negatywne komentarze dotyczące podwyżek cen za Spotify. Coś więc trzeba użytkownikom dać w zamian, prawda?

Udostępnianie podcastów od wybranego miejsca

Spotify zdecydowało się wprowadzić udostępnianie sygnatury czasowej, która umożliwia użytkownikowi rozpoczęcie odcinka podcastu w momencie, w którym chce udostępnić go znajomym. W ten sposób osoby, którym udostępniono transmisję cyfrową – nie będą musiały słuchać całego odcinka podcastu. Unikniemy w ten sposób udostępniania treści z dopiskiem: „włącz od 17 minuty”. W łatwy sposób decydujemy o tym, w którym miejscu ktoś rozpocznie słuchanie.

Po kliknięciu w Udostępnij, pojawi się suwak z napisem Udostępnij od.

udostępnianie podcastu od wybranego miejsca w spotify

Canvas w Spotify – zmienią się statyczne strony

Odświeżona została również funkcja Canvas, która zmieni statyczne strony w ruszające się grafiki. Aktualizacja ma zwiększyć wrażenia ze słuchania muzyki. Ponadto utwory z użyciem Canvas można teraz udostępniać także na Snapchacie. Do tej pory było to możliwe tylko na Instagramie.

Odświeżona biblioteka – w końcu łatwiej zapanować nad porządkiem

Jako użytkownik Spotify sam narzekam, że poruszanie się po bibliotece może sprawić trochę problemów – trudno jest znaleźć to, czego szukamy. Zmieniło się to po jednej z niedawnych aktualizacji i biblioteka została nieco uporządkowana. Już sami twórcy przyznali, że codziennie na platformie ukazuje się ogromna ilość nowych treści i trudno nad tym zapanować.

Bibliotekę możemy wyświetlać teraz w formie listy lub kafelek. Ponadto ulubione treści przypniemu i dzięki temu pojawią się na górze. Zbiory możemy też sortować według ostatnio odtwarzanych pozycji. Łatwiej będzie też przeszukiwać bibliotekę – możliwe jest zaznaczenie filtra, który pokaże tylko pobrane utwory.

nowy wygląd biblioteki w spotify

Spotify – cena

Ostatnio głośno było o podwyżce cen za korzystanie ze Spotify. Nie dotkną one planu Premium, a pozostałych – Student, Duo i Family. Prawdopodobnie też dlatego twórcy najpopularniejszej platformy muzycznej na świecie zdecydowali się na dużą ilość aktualizacji w ostatnim czasie. Szczegółowe informacje o nowym cenniku Spotify znajdziecie w tekście Grzegorza: Nie, Spotify nie podnosi cen w Polsce. Przynajmniej na razie.

Jeśli jednak nowe ceny Wam nie odpowiadają, sprawdźcie nasze porównanie platform streamingowych, które ułatwi Wam wybór odpowiedniej usługi.

Sprawdźcie również pozostałe newsy dotyczące Spotify: