Godzina zero wybiła. x-kom ogłasza współpracę technologiczną z Kanałem Zero

Krzysztofa Stanowskiego nie trzeba raczej nikomu przedstawiać – a jeśli trzeba, to najprawdopodobniej już niedługo. Założyciel Kanału Zero jest dziś znany jako twórca jednego z największych projektów w historii polskiego YouTube’a. Swój udział w tym bezprecedensowym przedsięwzięciu ma także x-kom w charakterze partnera technologicznego. Jak będzie wyglądać współpraca między x-komem a Kanałem Zero?

Czym jest Kanał Zero?

Kanał Zero to projekt Krzysztofa Stanowskiego, który będzie skupiał charyzmatycznych ekspertów z różnych dziedzin życia, takich jak: społeczeństwo, medycyna, rozrywka, sztuka, technologia, psychologia czy gospodarka. Zróżnicowane formaty w codziennych cyklach – także na żywo – będą rzucały światło na najważniejsze wydarzenia, którymi żyje cała Polska. Najważniejsza ma być merytoryka i rzetelna wiedza przekazywana widzom.  

Ekspercka wiedza, czyli wspólny mianownik dla x-komu i Kanału Zero

Najważniejszą wartością w x-komie od zawsze jest rzetelne doradztwo. Klient x-komu ma otrzymać nie tylko produkt, ale garść eksperckiej wiedzy, która tego produktu dotyczy. Rzecz ma się podobnie w przypadku Kanału Zero – to miejsce, które ma dostarczać wartościowe treści od autorytetów z różnych dziedzin. Ponadto Kanał Zero będzie aspirować do tego, by stać się elementem codzienności wielu Polek i Polaków – jakim już teraz jest technologia. Zapał do tego, aby generować cenny content jest wspólną płaszczyzną dla x-komu i Kanału Zero.

x-kom partnerem technologicznym Kanału Zero

Wsparcie technologiczne x-komu

W tworzenie Kanału Zero było zaangażowanych kilkadziesiąt osób. W projekcie o takiej skali odpowiednio dobrana technologia ma kluczowe znaczenie. Nie tylko dla pracy ekspertów, ale przede wszystkim wydawców oraz realizatorów tak dużego i zaawansowanego studia, jakie w ekspresowym tempie powstało w siedzibie Kanału Zero.

x-kom, jako partner technologiczny kanału, jest odpowiedzialny za wyposażenie studia. Sprzęt dostarczony przez x-kom ma zapewnić najwyższą jakość realizacji programów i niezawodność działania. Znaczenie ma jednak również to, co niewidoczne na pierwszym planie. Dlatego doradcy x-komu towarzyszyli pracownikom Kanału Zero także na etapie wyposażania ich standardowych stanowisk pracy.

Bycie technologicznym geekiem jest zaszyte w DNA x-komu, więc z chęcią Wam pomagamy tak, jak to robią na co dzień nasi doradcy, którzy codziennie pomagają tysiącom osób w zakupie sprzętu – mówi Przemysław Ladra, Wiceprezes x-komu. – Chcemy dać również tę wartość widzom Kanału Zero, dlatego będziemy tutaj wpadać i dzielić się wiedzą o technologii, ciekawych premierach, nowinkach, gadżetach, gamingu, czy cyberbezpieczeństwie. Wasi widzowie będą mogli też liczyć na fajne, promocje i oferty
Przemysław Ladra
Przemysław Ladra
Wiceprezes x-kom

Jak będzie wyglądała współpraca z Kanałem Zero?

Pomoc w wyposażaniu studia czy doradztwie dla pracowników Kanału Zero jest dopiero początkiem współpracy. Dziś zapowiedzi nowego GTA czy iPhone’a to wydarzenia niemal kulturowe. W x-komie nie brakuje geeków od gamingu, komputerów czy smartfonów, którzy będą mogli przybliżyć dany temat i odpowiedzieć na każde pytanie widzów. Współpraca z Kanałem Zero będzie przedłużeniem misji x-komu – być technologicznym geekiem, by klient (lub widz) nie musiał.

Partnerstwo technologiczne to także okazja do tego, by docierać do nowych odbiorców – także z ofertą i promocjami, które x-kom będzie kierować wyłącznie do widzów nowego kanału Krzysztofa Stanowskiego. Rozmach projektu pozwala także na nietypowe formy kooperacji – jedną z nich będzie Strefa Gracza stworzona przez x-kom w siedzibie Kanału Zero.