Apple Watch 8 z funkcją pomiaru temperatury ciała? Plotki głoszą, że to możliwe

Holistyczne podejście do tematu zdrowia to bardzo wdzięczny temat i mobilizująca idea. Nic więc dziwnego, że najbardziej znani producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowych narzędzi, które mają w nim skutecznie pomagać. Jednym z takich rozwiązań może być opcja pomiaru temperatury ciała. To właśnie ona, według informacji pojawiających się w sieci, ma być jedną z największych nowości, które zaproponuje nowy Apple Watch 8. Czy plotki mogą okazać się prawdą? Co w praktyce daje taka funkcja w smartwatchu? Sprawdźmy to.

Pomiar temperatury ciała zegrakiem 

Rozbudowane systemy monitorowania zdrowia i kondycji w smartwatchach na przestrzeni ostatnich lat zyskały całe rzesze fanów, którzy chcą, aby ich aktywność była nie tylko efektywna, ale i zdrowa.

Trzymanie ręki na zdrowotnym pulsie jest możliwe dzięki całej gamie czujników zaimplementowanych w smartwatchach. To właśnie one, z poziomu nadgarstka, kontrolują poszczególne parametry organizmu, dając kompleksowy obraz kondycji użytkownika oraz jego faktyczne obciążenie codzienną aktywnością. Wśród najpopularniejszych należy wymienić m.in. czujnik tętna 24/7, pulsoksymetr SpO2, ciśnieniomierz czy czujnik stresu.

Przeczytaj więcej:

🌡️ Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Apple Watch na ręce

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się też czujnik pomiaru temperatury ciała, który potrafi zweryfikować zmiany ciepłoty naszego  organizmu. Innymi słowy pozwala on kontrolować niebezpieczne wahania temperatury, które mogą występować np. w wyniku intensywnego treningu albo infekcji, ostrzegając w ten sposób o obronnej reakcji organizmu na czynniki zewnętrzne. Tym samym w prosty sposób pomaga w uniknięciu niekorzystnych konsekwencji, które takie objawy mogą spowodować.

Pomiar temperatury w Apple Watch 

Biorąc pod uwagę zegarki amerykańskiego producenta, trzeba powiedzieć, że pierwsze donosy na temat możliwości posiadania czujnika do pomiaru temperatury, pojawiły sie już w przypadku modelu Apple Watch 7. Wówczas jednak, jak donoszą zagraniczne media, firma zrezygnowała z wprowadzenia tego rozwiązania, bo algorytm pomiaru temperatury ciała nie przeszedł testów kontrolnych EVT.

Ostatnio temat znów odżył, a entuzjaści marki z logiem jabłka przypuszczają, że być może doczekamy się go w ósmej wersji urządzenia, którego premiera zaplanowana jest najpewniej na tegoroczną jesień. Czy miniony rok rzeczywiście dał szasnę na dopracowanie tego rozwiązania w nadchodzącym Apple Watch 8? 

Renomowany analityk Ming-Chi Kuo stwierdził ostatnio na swoim Twitterze, że jest to bardzo możliwe, jeśli „algorytm spełni wysokie wymagania Apple przed rozpoczęciem masowej produkcji”. 

Kuo wskazał też, że problem z pomiarem temperatury dotyka o wiele więcej urządzeń – również innych producentów. Dzieje się tak, przez wzgląd na jej dynamiczny charakter. To z kolei sprawia, że czujnik zaimplementowany w sprzęcie musi być bardzo precyzyjny i wyłapujący nawet najmniejsze wahania.

Sięgnij po dostępne zegarki Apple: