Apple zamierza dodać wykrywanie temperatury ciała do swoich zegarków

Zagraniczne plotki głoszą, że producent z logiem jabłka szykuje funkcję wykrywania podwyższonej temperatury ciała w swoich premierowych urządzeniach ubieralnych. Jeśli to prawda, to na tej podstawie modele Apple Watch 8 (i nie tylko) będą mogły np. zasugerować konsultację medyczną lub użycie dedykowanego termometru dla dokładniejszych pomiarów. Dowiedz się więcej.

Pomiar temperatury ciała w Apple Watch

Pierwsze spekulacje na temat dodania pomiaru temperatury do zegarków Apple dotyczyły już siódmej serii urządzeń amerykańskiego producenta. Ostatecznie jednak nie doszło ich realizacji. Teraz jednak, tuż przed premierą Apple Watch 8 Series, temat wykrywania zmian ciepłoty ciała znów powraca i wygląda na to, że w końcu ma szasnę się urzeczywistnić. 

Zagraniczne portale technologiczne donoszą bowiem, że nowa odsłona zegarków Apple przyniesie rozbudowane funkcje śledzenia zdrowia, a w tym właśnie długo wyczekiwaną weryfikację temperatury ciała. 

Dzięki temu, za pomocą wybranych Apple Watch, będziemy mogli sprawdzić, czy mamy gorączkę, a co za tym idzie odpowiednio szybko zareagować na infekcję czy inne nieprawidłowości zachodzące w organizmie.

Więcej na ten temat pisaliśmy też tutaj:

Sprawdź polecane modele Apple Watch 7:


Apple Watch 7

Które Apple Watch sprawdzą temperaturę ciała?

Według niepotwierdzonych informacji, urządzenia ósmej serii Apple Watch to nie jedyne zegarki, które otrzymają opcję pomiaru temperatury ciała. Coraz śmielej twierdzi się też, że będzie się nią mógł pochwalić jeszcze jeden Apple Watch – zegarek amerykańskiego producenta, który jako pierwszy w historii marki ma zostać oficjalnie dedykowany został sportom ekstremalnym, potocznie nazywany Rugged. Jego premiery również oczekuje się w tym roku. 

Co daje i jak działa wykrywanie gorączki w zegarkach Apple? 

Trzeba zaznaczyć, że pomiar temperatury w Apple Watch ma być daną szacunkową, a nie precyzyjną. Nie będzie zatem dawał tak dokładnego wyniku jak po użyciu profesjonalnego termometru. 

Niemniej jednak, urządzenie Apple z tą funkcją będzie w stanie wykryć skoki temperatury, które mogą wskazywać na gorączkę. Ma też oferować stosowne alerty, które skutecznie zwrócą uwagę użytkownika na problem podwyższonej ciepłoty ciała i zmobilizują go do podjęcia adekwatnych działań w zakresie ochrony i pielęgnacji zdrowia, np. dokładnej weryfikacji stanu zdrowia czy wizyty u lekarza. 

Źródło: bloomberg.com, theverge.com