Jakie są typowe przybory i akcesoria szkolne? Długopis, ołówek, linijka, cyrkiel, strugaczka… No dobra, a co powiecie na mniej typowe i trochę zahaczające o geekowstwo? Tu może być trochę trudniej, bo temat długi jak „Nad Niemnem”, a i geek geekowi jak znak matematyczny, czyli nierówny. My skupiamy się na aspekcie technologicznym i podpowiadamy, jakie akcesoria mogą przydać się w pierwszej połowie września (oraz w dalszej części roku szkolnego).
Trwająca pandemia sprawiła, że ziścił się jeden z pomysłów z futurystycznych prognoz. Chodzi tu o nauczanie zdalne. By przebiegało ono dobrze, musi być spełnione wiele warunków. Część dotyczy logistyki, ale część wiąże się też z internetem oraz sprzętem. Jeśli nie posiada się kamery laptopowej albo jest ona niewystarczająca, można skorzystać z osobnej kamery. W kontekście szkolnym może ona przydać się także do przygotowania materiału (np. zaliczeniowego), w którym chcecie widzieć umieścić samych siebie i zależy Wam na czystym, płynnym obrazie.
Łączność można też powiązać z podpinaniem sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz akcesoriów takich, jak choćby nośniki pamięci. Tutaj pomóc mogą huby USB. Poszerzą one liczbę złączy, pod które możemy podpiąć nasze urządzenia.
Przydatnym akcesorium (także w warunkach polowych, typu wyjście z klasą) będzie też zapasowy kabel. Na wypadek, gdyby nie można było przesłać danych przez Bluetooth czy zapodziałby się ten od powerbanku lub ładowarki. A skoro o niej mowa, to tu podobnie jak z hubem – jeśli nie wystarczy nam pojedyncza, możemy wybrać taką z większą ilością portów.
Choć od ręcznego pisania w szkole się nie ucieknie, to jednak część wypracowań i referatów przygotowuje się już w edytorze tekstu. Do tego dochodzą różne inne projekty, także przeszukiwanie sieci w poszukiwaniu informacji, granie w gry (jak lekcje zostaną odrobione). Innymi słowy – przydadzą się tutaj klawiatura oraz myszka.
Oczywiście wybór takich akcesoriów jest często subiektywny, ale zasadniczo wszystkim zależy na urządzeniach, które wytrzymają bardzo dużo klikania i stukania, jak również będą komfortowe w użytkowaniu (właśnie z powodu wygody nierzadko kupuje się klawiaturę zewnętrzna, gdy ta w laptopie nas w pełni nie satysfakcjonuje i sprawia, że pisanie jest męczarnią). A jeśli czujecie, że ograniczają Was kable i chcecie ich jak najmniej w swoim miejscu pracy, możecie sprawdzić dostępne na rynku modele bezprzewodowe.
Nie każdemu pasuje zapewne minimalizm. Jeżeli zatem zależy Wam na podkreśleniu charakteru akcesorium oraz macie w planach użytek pozaszkolny (wspomniany gaming), możecie sięgnąć po propozycje z przygotowanym (pod granie) rodzajem przełączników, większą liczbą przycisków lub funkcji i podświetleniem RGB.
Od nauki odciąga wiele rzeczy. Na przykład to, że nasze stanowisko pracy przypomina bardziej stajnię Augiasza. Dlatego warto zainwestować w akcesoria, które pomogą nam uporać się zalegającym brudem, kurzem, plamami czy okruszkami. Mowa tu o różnego rodzaju ściereczkach antystatycznych, piankach czyszczących czy sprężonym powietrzu. To będzie szczególnie przydatne w czyszczeniu klawiatur.
Czytajcie także:
Co sądzicie o naszych propozycjach? Jakie akcesoria szkolne dla geeka Wy byście polecili? Dajcie nam znać w komentarzach.