Aplikacja randkowa Snack – połączenie TikToka i Tindera stworzone na potrzeby pokolenia Z

Jesteś użytkownikiem Tindera i uwielbiasz krótkie formy wideo znane z TikToka? Ta aplikacja może być idealna dla Ciebie. Snack to aplikacja randkowa, w której przesyła się krótkie filmiki. Jej twórcy mają nadzieję, że podbije ona serca młodych odbiorców z pokolenia Z. Sprawdźcie, co to jest i jak działa.

Aplikacja Snack Video – co to jest?

Obecnie najpopularniejszą aplikacją randkową na świecie jest Tinder, z ponad 50 mln użytkowników na całym świecie. On, jak i inne tego typu platformy bazują na profilach złożonych ze zdjęć i opisów użytkowników. Tinder do tego dodał prosty mechanizm przesuwania palcem w prawo i w lewo ( tzw. swipe) w celu określenia, czy ktoś nam się podoba. Następnie aplikacja łączy ze sobą osoby (match), które wzajemnie się sobie spodobały – wtedy mogą one do siebie napisać wiadomość.

Początkowo z Tindera korzystały głównie osoby młode i zaznajomione z nowymi technologiami, jednak czas leci, Tinder stoi w miejscu, a młode pokolenie potrzebuje czegoś extra. Tym extra czymś skrojonym na potrzeby pokolenia Z* ma być aplikacja Snack Video. Można powiedzieć, że jej twórcy wyciągnęli to co najlepsze z Tindera i dodali coś, co kochają młodzi ludzie, czyli krótkie filmiki znane z Tik Toka.

Przeczytaj również: Czym jest TikTok i dlaczego jego popularność rośnie?

snack app

Aplikacja, której brakowało?

Pomysłodawczynią aplikacji jest Kimberly Kaplan, która była jednym z pierwszych pracowników serwisu randkowego Planty of Fish. Kaplan powiedziała, że ​​zauważyła, iż użytkownicy korzystający z Tindera często zaraz po matchu przechodzili na inne platformy, żeby prowadzić dalszą konwersację, obserwować siebie i lepiej się poznać. Ten trend był widoczny szczególnie wśród osób z pokolenia Z. W międzyczasie właśnie wśród osób z tego pokolenia rekordy popularności zaczął bić Tik Tok oparty na formule przysyłania krótkich filmów.

Idąc tym tropem Kaplan wywnioskowała, że filmy znacznie bardziej trafiają do ludzi. Jest to forma, w której z jednej strony można samego siebie lepiej przedstawić, z drugiej odbiorcy nagrania odbierają jako bardziej wiarygodne i więcej mówiące o innych niż same zdjęcia.

W wywiadzie dla amerykańskiego Newsweeka twórczyni aplikacji Snack powiedziała:

TikTok nauczył ludzi jak tworzyć 15- i 30- sekundowe wideo ukazujące ich samych i otworzył drzwi dla bardziej autentycznych filmowych doświadczeń randkowych takich jak Snack. Wyobraź sobie prezentowanie swoich umiejętności gry na gitarze lub śpiewu – zamiast utrwalenia za pomocą selfie, komunikujesz je za pośrednictwem filmu. To nowa forma ekspresji, której wszyscy pragnęli – zwłaszcza w randkowym świecie zdominowanym przez pandemiczne obostrzenia

Jak działa Snack?

Podsumowując, w aplikacji Snack Video mamy możliwość tworzenia filmów, taką jak w TikTok-u. W samej aplikacji przewijamy listę filmów, które można polubić. Po polubieniu można go także skomentować. Następnie wkracza element znany z Tindera, czyli match – kiedy dwoje użytkowników polubi wzajemnie swoje filmy mogą rozpocząć między sobą prywatną konwersację.

W przeciwieństwie do Tindera, gdzie dopiero po dopasowaniu mamy jakąś szansę na konwersację, tutaj możemy już zwrócić swoja uwagę polubieniami i komentarzami. Jest więc większa szansa, na match.

Warto zwrócić uwagę na to, że ​​aplikacja nie posiada funkcji filtrowania lokalizacji. Na Tinderze skupiamy się na osobach z danej lokalizacji, w aplikacji Snack mamy możliwość znalezienia osób niezależnie od tego kryterium. 

Twórcy aplikacji cały czas pracują nad nowymi funkcjami, które mają umożliwić użytkownikom prezentowanie się w jak najbardziej kreatywny sposób.

Obecnie aplikację można ściągnąć za darmo za pośrednictwem App Store. W przyszłości planowana jest także wersja na system Android oraz zmonetyzowanie platformy – pojawią się plany premium i ewentualne reklamy. Na stronie aplikacji można zapisać się, by otrzymać powiadomienie, gdy Snack będzie dostępny na Android.

aplikacja snack
Źródło: thesnackapp.com

Aplikacja Snack nie dla wszystkich

Nie tylko użytkownicy Androida nie mają (jeszcze) dostępu do aplikacji. Mieszkańcy Indii prawdopodobnie nie będą mieli jej już nigdy. Po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku TikTok został zablokowany w Indiach, pojawiła się tam lawina podobnych aplikacji.

W listopadzie Ministerstwo Elektroniki i Technik Informacyjnych wydało zakaz dla ponad 40 aplikacji , w tym właśnie dla Snack Video. Te aplikacje są nie tylko zakazane, ale zostały zablokowane przez rząd na mocy ustawy o informatyce i technologii, co oznacza, że ​​dostęp do nich został zawieszony.

Jako powód wprowadzenia zakazu podano kwestie bezpieczeństwa, a dokładnie zwrócenie uwagi iż, aplikacje były rzekomo zaangażowane w działania szkodzące suwerenności, integralności i obronie Indii, bezpieczeństwu państwa i porządkowi publicznemu.

Zakaz nałożony przez Rząd Indii, całkiem przypadkowo, pojawił się w czasie, gdy aplikacja Snack odnotowywała wzrost liczby pobrań przewyższając inne rodzime aplikacje bazujące na konwencji krótkich filmów. Według danych Snack Video była najczęściej pobieraną aplikacją, rejestrując 190 milionów pobrań od końca czerwca do listopada 2020 roku.

* osoby w wieku od 18 do 24 lat

Źródło: techcrunch, indiatoday, newsweek, thesnackapp.com

Przeczytaj też o aplikacjach randkowych: