Aplikacja randkowa POM dobiera partnera w oparciu o… gust muzyczny

Kochasz muzykę? Chcesz znaleźć partnera, który będzie podzielał Twój entuzjazm do tych samych dźwięków? Okazuje się, że może to być prostsze, niż Ci się wydaje. Właśnie uruchomiono aplikację POM, która wybiera partnerów w oparciu o muzyczne preferencje i przynosi powiew świeżości w sposobach na randkowanie online. Czym jest aplikacja POM na smartfon? Jak działa? I w końcu, czy daje realne szanse na znalezienie drugiej połówki? Sprawdźmy to.

Aplikacja POM – czym jest?

POM to ekskluzywny program na smartfony, który ma łączyć pary na podstawie miłości do tej samej muzyki. Mówiąc konkretniej dopasowuje użytkowników na podstawie ich playlist, historii muzycznej i reakcji na konkretne utwory. Dokładając do tego zaplecze informacji zebrane przy zakładaniu profilu, POM tworzy połączenia pomiędzy konkretnymi osobami, sugerując im osoby o podobnej wrażliwości i guście.

fot. discoverpom.com

Twórcy POM twierdzą, że aplikacja randkowa w nowej, oryginalnej, muzycznej odsłonie ma być alternatywą do znanych rozwiązań, gdzie wybieranie potencjalnego partnera odbywa się wyłącznie w oparciu o zdjęcie i ruch palcem – w górę lub w dół. Wierzą, że randki powinny opierać się na emocjonalnych połączeniach, doświadczeniach twarzą w twarz i magii dopasowania – a ta zaczyna się od  osobowości, upodobań i osobistych preferencji. Również tych muzycznych.

Skąd pomysł na randkowanie w oparciu o muzykę?

Program POM został napisany przez 22-letniego Vihana Patela i jego szkolnego kolegę Vladimira Ignatyeva. Obaj panowie są początkującymi przedsiębiorcami, ale na pomysł innowacyjnej aplikacji do randkowania wpadli jeszcze na studiach. 

Po raz pierwszy wpadłem na pomysł POM na Uniwersytecie, gdzie organizowałem wieczory klubowe. Stało się jasne, że ludzie zachowywali się bardzo różnie w zależności od rodzaju muzyki, na przykład rockowej lub R&B. Wpłynęło to na to, w jak się nosili, jakie napoje kupowali i jak wchodzili ze sobą w interakcje
POM aplikacja randkowa
fot. discoverpom.com
Dało mi to do myślenia, że muzyka wyraźnie odgrywa głębszą rolę w tym, kim jesteśmy, niż większość myśli. To głos wyrażający emocje, a wykorzystanie muzyki jako narzędzia do zrozumienia emocji pozwala na lepsze zrozumienie innych ludzi i oczywiście potencjalnych partnerów
Vihan Patel
współtwórca POM

Potencjał, plany i dostępność aplikacji

Obecnie miejsca przewidziane na start w aplikacji POM są zajęte. Program zainstalowało już dokładnie 25 000 użytkowników i teraz można zapisać się na listę tzw. członków oczekujących.

W planach jest też dalszy rozwój algorytmu, który dopasowuje użytkowników w zależności od preferencji, definiowanych m.in. przez ich playlisty w Apple Music czy Spotify. Gdy pierwsze 15 000 członków odpowie na pytania, technologia uczenia maszynowego zautomatyzuje proces i aplikacja będzie miała szansę na globalne powodzenie.

Z informacji dostępnych w sieci można wywnioskować, że założyciele POM chcą w tym celu zbudować zespół programistów, który składać ma się z byłych pracowników m.in. IBM, Columbia, JP Morgan i Merlin.

Koniecznie przeczytaj też:

Źródło: uktech.new, discoverpom.com