Tablety graficzne Veikk – alternatywa na rynku tabletów, której potrzebowaliśmy

Alternatywa zawsze jest w cenie – i nie chodzi tu tylko o gatunek muzyczny, bo potrzebna jest nawet na rynku tabletów graficznych. Taką alternatywą jest producent Veikk oferujący urządzenia, które wyróżniają się swoimi parametrami, a do tego świetnie wyglądają. Poznaj nowego gracza na rynku tabletów graficznych i zobacz, jak dobrze mieć większy wybór.

Veikk A15 i A15 Pro – klasyczny tablet graficzny dla początkujących

Skoro już wspomniałem o alternatywie, to pod takim kątem można też patrzeć na klasyczny tablet graficzny dla początkujących. Nie musi on być przecież przeznaczony wyłącznie dla profesjonalnych grafików. Z powodzeniem skorzystają z niego nieśmiałe artystyczne dusze czy… znudzeni studenci.

Tablety graficzne Veikk w x-kom


Notuj i podpisuj w nowoczesnym stylu

Weźmy na warsztat tablety graficzne  A15 lub A15 Pro od Veikk – nowego gracza na rynku. Owszem, pozwalają tworzyć piękne rysunki, ale mogą być także wykorzystywane jako… nowoczesny zeszyt. Ale kupić tablet graficzny po to, żeby można było na nim pisać? Oczywiście, bo pisanie na tablecie graficznym może być naprawdę wygodne! A poza tym zobacz tylko, jak efektownie taki tablet wygląda. No i jesteś eko, bo nie marnujesz papieru.

Pisanie na tablecie graficznym Veikk A15 Pro

Warunkiem jednak jest odpowiednio wysokie próbkowanie, np. na poziomie 250 punktów na sekundę i matowa powierzchnia, która przypomina elektroniczną wersję kartki – tak jak w tabletach A15 i A15 Pro. Dzięki temu za pomocą dołączonego rysika zrobisz elektroniczne notatki podczas wykładu w prawie taki sam sposób, co na papierze. Prawie, bo przecież nie musisz nosić ze sobą kilku różnych zeszytów, skreślać czy pamiętać o długopisach w różnych kolorach. To wszystko masz w jednym urządzeniu.

I jasne, notatki można robić też na komputerze. Tylko że nie każdy lubi lub potrafi na nim szybko pisać. Rysowanie tabelek, wykresów czy zapisywanie skomplikowanych działań na komputerze jest natomiast równie karkołomnym zadaniem, co dzielenie się notatkami z zeszytu. Zadbaj o dobre światło, zrób zdjęcie, powtórz, bo się rozmazało, przewróć kartkę, zrób zdjęcie, prześlij do znajomego. Wszyscy znamy ten żmudny schemat, a przecież z tabletem graficznym to może być tak proste! Notatki od razu są na komputerze i gotowe do rozesłania.

Dodatkowo tablet graficzny można wykorzystać do wykonywania cyfrowych podpisów. Ile czasu i wysiłku oszczędza ta funkcja, przekonuje się ten, kto potrzebuje pilnie podpisać dokument. Zazwyczaj właśnie wtedy akurat kończy się tusz w drukarce, a skaner jakimś magicznym sposobem przestaje działać. Nie ma wyboru – trzeba jechać do punktu ksero… albo wyciągnąć Veikk A15 i mieć problem z głowy.

Rysuj, gdziekolwiek chcesz

Tablet graficzny na studiach może być zatem bardziej niż przydatny. Zwłaszcza że wykłady potrafią być naprawdę nudne. Dlatego, zamiast notować, możesz wykorzystać pełny potencjał urządzenia, wynosząc z wykładu zaliczoną obecność, a do tego piękny obraz, precyzyjny rysunek techniczny albo zretuszowane zdjęcia, na które nie może doczekać się rodzina. Veikk A15 i A15 Pro oferują aktywną przestrzeń roboczą o wymiarach 10 × 6 cali i rozdzielczości 5080 lpi, co daje doskonałe warunki do pracy – i to gdziekolwiek.

Tablet graficzny Veikk A15 Pro podpięty pod laptopa

Gdziekolwiek, bo dzięki rysikowi Intelligent Pen P002 możesz pracować wszędzie, gdzie najdzie Cię inspiracja. Nie musisz nosić ze sobą długopisu, pędzla, mazaka czy gumki, żeby na poczekaniu naszkicować swoją wizję. To wszystko masz w tej „czarodziejskiej różdżce”, która wyczuwa 8192 poziomy nacisku. Do tego w zestawie jest futerał na tablet, który podłączysz do komputera z Windowsem lub Mac OS, ale także nawet do smartfona z Androidem – a ten przecież zawsze masz w kieszeni.

Profesjonalistów ucieszy fakt, że tablet oferuje aż 12 przycisków programowalnych. Kopiowanie i wklejanie warstw, wycinanie zaznaczonych obszarów czy zapisywanie obrazu – za pomocą zaprogramowanych skrótów klawiszowych da się zrobić to wszystko dokładnie tak, jak na klawiaturze. Tablet graficzny Veikk A15 Pro jest dodatkowo wyposażony w pokrętło szybkiego wybierania, które może służyć np. do precyzyjnego oddalania lub przybliżania fragmentu obrazu.

Veikk LCD VK1200 – tablet graficzny z wyświetlaczem LCD

Grafika komputerowa wybacza wiele błędów (w końcu można je cofnąć) i pozwala pominąć czynności typowe dla ręcznego malarstwa, np. mieszanie kolorów. Jednak malowanie krajobrazów czy edytowanie zdjęć z dużą ilością detali na tablecie graficznym jest wymagającym zajęciem. Nie tylko wymaga cierpliwości, ale przede wszystkim dobrego wyświetlacza, bez którego trudno o precyzyjne naniesienie poprawek. Malowanie, szkicowanie czy nawet pisanie na tablecie graficznym z wyświetlaczem jest bardziej naturalne, ponieważ ruchy rysika są bezpośrednio widoczne na ekranie.

tablet graficzny

Tablet graficzny Veik LCD VK1200 w x-kom


Ekran, na którym wszystko dobrze widać

Veikk LCD VK1200 ma ekran LCD o przekątnej 11,6″ i rozdzielczości Full HD – najbardziej popularnej i uniwersalnej, gdyż korzysta z niej także wiele laptopów i monitorów. Dzięki temu obraz widoczny na ekranie tabletu najprawdopodobniej będzie odpowiadał temu, co widać na ekranie podłączonego do niego urządzenia, a to znacznie wpływa na komfort użytkowania. Aby zapewnić dodatkową wygodę, ekran pokrywa antyrefleksyjna powłoka ochronna, która redukuje odbicia światła i ogranicza efekt paralaksy. A co to oznacza?

Mniej więcej tyle, że bez problemu możesz usiąść z Veikk LCD VK1200 nawet w mocno nasłonecznionej kawiarni i oddać się pracy nad projektem w oparach ulubionej kawy. W końcu nie musisz martwić się tym, że nie widzisz, co malujesz albo że tablet odbija światło, które razi Cię prosto w oczy. Ponadto matryca IPS zapewnia duży kontrast i intensywność wyświetlanych kolorów (72% pokrycia przestrzeni barwnej NTCS), więc widzisz wiernie odwzorowane kolory.

jaki tablet dla grafika

Postaw kropkę nad „i” rysikiem Intelligent Pen

Niezależnie od panujących wokół warunków możesz pracować nad kolejnym projektem – zwłaszcza że w Twoim arsenale znajduje się rysik Intelligent Pen. Wykrywa on 8192 poziomy czułości nacisku i rozpoznaje kąt nachylenia ±60°, więc bez problemu dopełnisz perfekcyjny szkic subtelnym pociągnięciem, którego i tak nikt nie zauważy, ale Ty pełen satysfakcji będziesz wiedział, że on tam jest.

Humoru po dobrze wykonanej pracy w kawiarni nie jest w stanie popsuć Ci nawet upadek tabletu. W końcu urządzenie ma elegancką metalową obudowę i futerał w zestawie, więc jest odpowiednio zabezpieczone na czas transportu.

Tablet graficzny z wyświetlaczem czy bez?

Klasyczny tablet graficzny bez wyświetlacza, taki jak Veikk A15 Pro, jest przede wszystkim dużo tańszy niż urządzenia z wyświetlaczem. Z powodzeniem można wykorzystywać go do robienia notatek i przy odrobinie wprawy nawet do zaawansowanej grafiki komputerowej. Wszechstronność i stosunkowo niska cena takich urządzeń sprawiają, że to będzie dobry wybór dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z grafiką i jeszcze nie mają sprecyzowanych wymagań.

Pełnię możliwości tabletów graficznych z wyświetlaczami wykorzystają natomiast profesjonaliści… a także amatorzy. W końcu obsługa takich urządzeń jest bardziej naturalna ze względu na wbudowany ekran. Wygoda oczywiście swoje kosztuje, co nie zmienia faktu, że osoby poważnie myślące o grafice komputerowej powinny równie poważnie rozważyć zakup takiego urządzenia.

Tak naprawdę każdy z tych tabletów graficznych ma swoje mocne strony i wszystko zależy od konkretnych potrzeb. Dlatego jeśli wciąż trudno Ci się zdecydować, to firma Veikk ma jeszcze inne tablety graficzne w swojej ofercie. W końcu alternatywa jest bardzo ważna – w muzyce, na obrazie i rynku tabletów graficznych.

Zobacz tablety graficzne Veikk w x-komie

Artykuł powstał we współpracy z Veikk