Umieszczony w nich czujnik może wykonywać bierne odczyty poziomu cukru we krwi i pomóc chorym na cukrzycę w dbaniu o codzienną rutynę i realnie wpływać na ich stan zdrowia.
Amerykański gigant niedawno wysłał też specjalną ankietę do wybranych klientów, korzystających z Apple Watch. Pyta w niej wprost, czy używają zegarka do śledzenia parametrów, związanych np. z odżywianiem. Odpowiedzi mają prawdopodobnie potwierdzić, czy opcja mierzenia poziomu glukozy we krwi ma szansę być równie popularna.
Apple pyta również o aplikacje innych firm do zarządzania informacjami zdrowotnymi, w tym śledzenia treningów i zarządzania opieką zdrowotną. Ta ostatnia kategoria obejmuje aplikacje do śledzenia leków i – kluczowego dla tematu – poziomu glukozy we krwi.
Skąd pewność, że firma z Cupertino wprowadzi funkcjonalność dedykowaną cukrzykom? Nie da się ukryć, że spekulacje na temat wprowadzenia pomiaru glukozy w Apple Watch wynikają ze schematu postępowania firmy. Zwykle bowiem Apple rozsyła ankiety z pytaniami dotyczącymi konkretnie tych funkcjonalności, które są w danym momencie w fazie rozwoju. Dużym zaskoczeniem byłoby, gdyby w tym przypadku reguła ta została zachwiana.
Co jeszcze przyniesie nowy Apple Watch?
W sieci nie cichną również opinie o tym, że wbudowany czujnik do mierzenia glukozy to nie jedyna innowacja, którą w swoim urządzeniu ubieralnym wprowadzi producent z logiem jabłka. Coraz odważniej mówi się też o tym, że Apple Watch 7 będzie mierzył ciśnienie krwi i poziom alkoholu we krwi. A jak będzie faktycznie? Czas pokaże.
Zobacz też:
Źródło: bgr.com