Xiaomi wprowadzi bezprzewodowe ładowanie 80W? Poznaliśmy odpowiedź

Chiński producent smartfonów i gadżetów elektronicznych ogłosił, że opatentował technologię ładowania bezprzewodowego o mocy sięgającej aż 80 W. Jak widać, Xiaomi stale rozwija technologię indukcyjnego uzupełniania energii, stawiając przede wszystkim na jej prędkość. Przypomnijmy, że jest to już kolejna wersja ładowania bezprzewodowego proponowana przez tego producenta. Ostatnia, wynosiła 50 W.

Jak to się zaczęło?

Xiaomi od zawsze sukcesywnie rozwija technologie implementowane w swoich smartfonach. Jedną z nich jest wspomniane ładowanie bezprzewodowe. Warto przypomnieć, że chińska firma po raz pierwszy wprowadziła obsługę bezprzewodowego ładowania w modelu Mi MIX 2S, który miał wsparcie wyłącznie na poziomie 7,5 W. 

Później pojawił się smartfon Mi MIX 3 z ładowaniem indukcyjnym 10 W, a następnie wartość tę zwiększono do 20 W we flagowym smartfonie Mi 9 z 2019 roku. Kolejno w marcu 2020 Xiaomi zaproponowało moc ładowania indukcyjnego wynoszącą już 40 W. Potem, sprawy potoczyły się bardzo dynamicznie i zaledwie kilka miesięcy później, w sierpniu 2020, pokazano model Mi 10 Ultra z mocą ładowania bezprzewodowego na poziomie 50 W.

ładowanie bezprzewodowe indukcyjne

Ładowanie bezprzewodowe 80 W od Xiaomi

Jak widać firma znacznie przyspieszyła z ogarnianiem nowych rozwiązań w tym zakresie. Zaledwie dwa dni temu ogłoszono bowiem, że producent z Chin ma zamiar wprowadzić trzecią już odsłonę ładowania indukcyjnego w tym roku. Jej prędkość ma sięgać aż 80 W. Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że może naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 19 minut, a osiągnięcie półmetka ładowania zajmuje około ośmiu minut.

Xiaomi zapowiada, że na tym nie koniec

Powyższa perspektywa brzmi wspaniale, ale okazuje się, że może być jeszcze lepiej, bo producent zapowiedział również, że obecnie trwają już prace nad technologią ładowania bezprzewodowego, której prędkość wynosić ma aż 100 W.

Internetowe plotki głoszą, że ta superszybka technologia ładowania może być dostępna w kolejnym flagowym smartfonie Xiaomi, a oficjalnie udostępniona zostanie tuż przed jego ewentualną premierą, czyli najpewniej w przyszłym roku.

Zobacz także:

Sięgnij po telefony Xiaomi dostępne w x-kom 

Źródło tekstu: gizmochina.com