LG wprowadzi 42-calowe OLED-y dopiero w 2022

W styczniu bieżącego roku LG zapowiedziało wypuszczenie na rynek telewizorów OLED o przekątnej 42 cale. Znaki na niebie i w branżowej prasie wskazują jednak, że na te ciekawe (i być może bardziej przystępne cenowo) ekrany przyjdzie nam poczekać trochę dłużej. Na szczęście tylko trochę, bo najprawdopodobniej jedynie do stycznia 2022, na który zaplanowano CES 2022. Więcej informacji poniżej.

Co wiemy o telewizorach LG OLED 42”?

Na razie niewiele. Jeśli wierzyć pogłoskom, nowe ekrany mają być jeszcze lepiej zoptymalizowane pod kątem gamingu. Po części wynikać miałoby to z pandemicznej rzeczywistości, a dokładniej z faktu, że podczas lockdownu znacznie wzrosło zainteresowanie graniem na dużym ekranie. OLED-y o przekątnej 42” byłyby więc wyjściem naprzeciw oczekiwaniom graczy (zwłaszcza tych chcących oszczędzić nieco miejsca i być może pieniędzy).

A co oznacza optymalizacja pod kątem gamingu? Jak informuje Flatpanelshd, nowe, mniejsze OLED-y obsłużą standard HDMI 2.1. Można również założyć, że będą wyposażone we wszystkie funkcje, które LG już stosuje w swoich OLED-ach, czyli choćby: HDMI VRR, AMD FreeSync, Nvidia G-Sync. Nie powinno zabraknąć też obsługi Dolby Vision Gaming (format HDR Dolby Vision w rozdzielczości 4K i przy częstotliwości generowania klatek wynoszącej 120 Hz), którą już oferują serie C1 i G1.

wygląd telewizora LG OLED48A1
Obecnie najmniejsze OLED-y w ofercie LG mają przekątną 48 cali || Źródło: LG

Kiedy spodziewać się telewizorów LG OLED 42”? I co jeszcze planuje LG?

Tutaj źródła są zgodne. Do wyczekiwanej prezentacji nowych ekranów dojdzie najprawdopodobniej na CES 2022. Niewiele jednak wiadomo o dacie wprowadzenia ich do sprzedaży. Z pewnością wiele zależy tu od sytuacji pandemicznej i politycznej.

Warto jednak dodać, że snute przez LG plany minimalizacji OLED-ów nie kończą się na 42 calach. Od jakiegoś czasu pojawiają się bowiem plotki i prognozy, które sugerują, że już wkrótce zobaczymy ekrany OLED o przekątnych wynoszących 30 czy 20 cali.

W oczekiwaniu na więcej informacji sprawdźcie nasze recenzje OLED-ów od LG:
Źródła: flatpanelshd, kedglobal