Xiaomi pokazuje przedpremierowo RedmiBooka Pro 15, który ma Thunderbolt 4

Tego, że Xiaomi od początku inspiruje się amerykańskim gigantem, chyba nie trzeba przypominać. Nie powinno więc dziwić, że laptop RedmiBook Pro 15 przypomina MacBooka Pro nie tylko wizualnie, ale i funkcjonalnościami. Przede wszystkim portem Thunderbolt 4. RedmiBook zadebiutuje już 25 lutego, sprawdź, czym będzie napędzany.

Thunderbolt 4 z obsługą jakości 8K

Szczegółową specyfikację Xiaomi RedmiBooka Pro 15 podam za chwilę, bo prawdziwym breaking newsem są doniesienia o obecności złącza Thunderbolt 4 (USB 4). Xiaomi umieszcza go na lewej krawędzi laptopa, umożliwiając podłączenie dwóch zewnętrznych wyświetlaczy 4K lub jednego o rozdzielczości 8K. Będzie to więc sprzęt dla profesjonalistów.

Xiaomi RedmiBook Pro 15 port Thunderbolt 4

Nieoficjalnie mówi się, że Thunderbolt 4 zagości tylko w modelach napędzanych jednostkami Intel Core Tiger Lake. Czy rzeczywiście tak będzie, dowiemy się 25 lutego 2021 roku.

Specyfikacja Xiaomi RedmiBook Pro 15

Odsłona z procesorem Intel czerpie moc z jednostek Intel Tiger Lake-H35. M.in. z CPU Intel Core i5-11300H oraz Intel Core i7-11370H z TD o wartości 35 W. Z procesorem zintegrowane będą układy Iris Xe, ale w sprzedaży mają się też pojawić wersje z dedykowanym GPU NVIDIA GeForce MX450.

Xiaomi RedmiBook Pro 15 procesor

Powyższe procesory są jednostkami 4-rdzeniowymi i 8-wątkowymi, które wspierać będzie 8 lub 16 GB pamięci RAM. W smukłej, aluminiowej obudowie, poza portem Thunderbolt 4, zagościć ma także pełnowymiarowe HDMI. Nad 15-calowym ekranem RedmiBooka Pro 15 Xiaomi umieszcza kamerę. Użytkownik skorzysta z kolei z podświetlanej klawiatury – wyspowej, sądząc po zdjęciach.

Specyfikacja RedmiBook Pro 15S

Xiaomi wypuści również linię laptopów z procesorami AMD. One, dla odróżnienia, mają S w nazwie, stąd RedmiBook Pro 15S. Ich sercem staną się jednostki Ryzen 5 5600H oraz Ryzen 7 5800H (obydwa z architekturą Zen 3, 6 rdzeniami i 12 wątkami).

Xiaomi RedmiBook Pro 15 klawiatura

Na razie nie wiadomo (niestety), czy RedmiBook Pro 15S będzie mieć dedykowane GPU. To wyjaśni się w dniu premiery. Faktem jest, że uświadczysz USB-C, ale bez wsparcia dla Thunderbolt 4. Pozostałe porty i funkcje są identyczne z tymi, które oferuje linia na Intelu.

Źródło: weibo.com, notebookcheck.net