Xiaomi Watch S3, Xiaomi Smart Band 8 Pro i Xiaomi Watch 2 oficjalnie. Co oferują?

W trakcie targów Mobile World Congress 2024 marka Xiaomi oficjalnie pokazała aż 3 nowe propozycje dla fanów sektora wearables. Mowa o zegarkach Xiaomi Watch S3 oraz Xiaomi Watch 2, a także opasce Xiaomi Smart Band 8 Pro. Wszystkie wymienione urządzenia mają stać na straży zdrowia, a przy tym wspierać aktywność i codzienne życie użytkowników. Sprawdź ich cenę i możliwości.

Xiaomi Watch S3. Technologiczny majstersztyk? 

Xiaomi Watch S3 to najciekawszy z przedstawionych podczas WMC 2024 zawodników. Smartwatch może pochwalić się eleganckim designem, inspirowanym klasycznymi zegarkami, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka wygląda na sprzęt z najwyższej półki. Pierwsze wrażenie to jednak nie wszystko. Później jest równie dobrze. 

Premierowy Watch S3 otrzymał 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 466×466 px. Ponadto oferuje  zaawansowane monitorowanie zdrowia. Na szczególną uwagę zasługuje w nim przede wszystkim 12-kanałowy moduł PGG stale monitorujący tętno, a także całodobowa kontrola stężenia tlenu we krwi oraz stresu. Xiaomi Watch S3 zapewnia również rozbudowane funkcje SOS, a dokładniej możliwość skonfigurowania indywidualnej karty medycznej oraz wzywanie pomocy w razie sytuacji awaryjnej albo  przypadkowego upadku.

xiaomi watch s3
fot. mi.com/global

Warto zwrócić uwagę również na funkcję „Sleep Animal”, która precyzyjnie śledzi i analizuje wzorce snu użytkownika, a następnie wskazuje charakterystyczne dla konkretnej osoby trendy i na tej podstawie pozwala realnie wpływać na jakość odpoczynku. Holistyczne podejście Xiaomi do kwestii zdrowia sprawia, że są tu dostępne także ćwiczenia oddechowe czy monitorowanie zdrowia kobiet.

Nowy smartwatch Xiaomi to także solidne wsparcie dla mniejszych i większych aktywności. Do dyspozycji użytkownika jest tu aż 150 trybów sportowych, wśród których na największe wyróżnienie zasługuje zaawansowany tryb narciarski. Co więcej, zegarek sam rozpozna aktywność, a podczas każdego z treningów zarejestruje jego najważniejsze parametry, w tym także dystans. Co więcej, zrobi to bardzo dokładnie, bo pracuje w oparciu o dwupasmowe pozycjonowanie GNSS L1+L5, które doskonale sprawdza się nawet w trudnym lokalizacyjnie terenie.

Na koniec trzeba powiedzieć, że według zapewnień producenta model Xiaomi Watch S3 potrafi wytrzymać nawet do 15 dni pracy na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu. Z kolei przy włączonym na stałe trybie AOD czas ten ma wynosić około 5 dni, co nadal jest fenomenalnym wynikiem biorąc pod uwagę możliwości i zastosowane w nim komponenty. Wszystko dzięki pojemnej baterii 486 mAh i inteligentnemu zarządzaniu energią, za które odpowiedzialny jest m.in. system HyperOS. To również on ma zapewniać lepszą jakość połączeń głosowych Bluetooth, efektywniejszą synchronizację danych ze sparowanym smartfonem, czy sprawne płatności zbliżeniowe NFC. 

xiaomi watch s3
fot. mi.com/global

Xiaomi Watch 2. Nadgarstkowe centrum dowodzenia

Kolejna nowość to Xiaomi Watch 2. Ten model, podobnie do Xiaomi Watch S3, otrzymał 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED, który potrafi zachwycać kolorami. Do tego może pochwalić się aluminiową ramką, na której zamiast charakterystycznej koronki (niektórzy mogą ją pamiętać z modelu Watch 2 Pro) umieszczono dwa przyciski przyciski mechaniczne. Koperta Xiaomi Watch 2 mierzy 46 mm, a sam zegarek jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej.

Watch 2 to kolejne narzędzie do precyzyjnej kontroli zdrowia i aktywności. Wraz z nim użytkownicy otrzymają jeszcze bardziej precyzyjne monitorowanie tętna PPG, a także dostęp do 160 profesjonalnych trybów sportowych. Jednak bez względu na to, który z nich wybierzemy, zawsze zyskamy jasne i klarowne wyświetlanie danych dotyczących wydajności i śledzenia lokalizacji. Ta ostatnia opcja jest możliwa dzięki zaawansowanemu 5-systemowemu GNSS L1+L5 z poprawioną dokładnością pozycjonowania.

xiaomi watch 2
fot. mi.com/global

Watch 2 działa na systemie Google Wear OS i jest napędzany chipem Snapdragon W5+ Gen 1. Sprawia to, że mając go na nadgarstku zyskujemy dostęp do wbudowanych aplikacji Google, w tym asystenta głosowego, Google Maps czy Google Pay. Ponadto możemy skorzystać z  szerokiej gamy aplikacji innych firm, które w połączeniu z potężnym procesorem i pamięcią 2G + 32G zapewniają zoptymalizowaną i płynną pracę urządzenia.

Warto też wspomnieć, że Xiaomi Watch 2 wyposażono w baterię 495mAh z funkcją ładowania magnetycznego, która wraz z wydajnym procesorem zapewnia aż do 65 godzin standardowego użytkowania. Można tu też skorzystać m.in. z funkcji SOS, czy sterowania aparatem i muzyką w sparowanym telefonie. Ten model zegarka również pozwala na sprawne wykonywanie i odbieranie połączeń za pośrednictwem Bluetooth.

xiaomi watch 2
fot. mi.com/global

Smart Band 8 Pro. Styl i funkcjonalność na poziomie PRO

Na koniec wisienka na torcie, czyli długo wyczekiwany Smart Band 8 Pro. Kolejna odsłona legendarnej opaski charakteryzuje się eleganckim designem z zupełnie nowym, 1,74-calowym ekranem AMOLED, który zachwyca 16,7 milionami kolorów. 

Co ważne, panel chroniony jest przez najwyższej jakości szkło Corning Gorilla Glass Victus i tym razem podano go w prostokątnej formie, proponując zupełnie nowy interfejs. Zadbano także o ultralekką i zgrabną konstrukcję, która waży zaledwie 22,5 g i mierzy 9,99 mm. Co ciekawe, otrzymała ona mechanizm szybkiego odpinania pasków, dzięki czemu ich personalizacja przebiega jeszcze szybciej.

xiaomi smart band 8 pro
fot. mi.com/global

Smart Band 8 Pro to zaawansowany monitor zdrowia. Mając go na ręce można całodobowo monitorować poszczególne parametry zdrowotne, w tym tętno, stres, czy natlenienie krwi. Dodatkowo, opaska oferuje ćwiczenia oddechowe oraz monitorowanie cyklu u płci pięknej. Przy tym wszystkim można mieć też pewność, że jej pomiary będą wysoce precyzyjne, bo sprzęt działa na ulepszonym 4-kanałowym module monitorowania, a przez to może przesyłać i gromadzić jeszcze więcej sygnałów z naszego organizmu.  

Xiaomi Smart Band 8 Pro docenią też fani różnych aktywności, bo jest w niej do dyspozycji aż 150 trybów sportowych, które wspiera wbudowany moduł pięciu satelitów GNSS. Na plus w tym kontekście rokują także m.in. inteligentny tryb biegania uwzględniający indywidualne cele, wodoszczelność 5 ATM, ocena witalności czy funkcja trenera na nadgarstku, w tym trener rozgrzewki i odpoczynku z animacjami 3D.

fot. mi.com/global

Premierowa opaska Xiaomi ma wytrzymywać nawet do dwóch tygodni bez konieczności doładowywania. Jeśli natomiast skorzystamy z dostępnej tu opcji Always On Display, czas ten ma skrócić się do pełnych 6 dni. Za jej pomocą można także skorzystać z opcji inteligentnych widgetów – tak, aby możliwie szybko mieć dostęp do najważniejszych spraw. Efekt? Przełączanie się pomiędzy pogodą, harmonogramami, płatnościami czy muzyką jest od teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Źródła: 
  • https://www.mi.com/pl
  • https://www.mi.com/global/
  • https://www.gadgetpilipinas.net/2024/02/xiaomi-watch-s3-new-wearables-mwc/,
  • https://www.digitaltrends.com/mobile/xiaomi-watch-s3-announcement-mwc-2024-news/,
  • https://www.gadgets360.com/wearables/news/xiaomi-watch-2-watch-s3-smart-band-8-pro-price-specifications-features-global-launch-mcw-2024-5128458