World od Warcraft: Shadowlands. Dodatek już w przedsprzedaży

Koniec wszechrzeczy właśnie się rozpoczął. Mocne słowa, prawda? Ale to one stanowią kwintesencję dodatku do WoW: Shadowlands, który zapowiedziano podczas BlizzCon 2019, i który trafił do przedsprzedaży. Świat Azeroth zyskuje tym samym nowe lokalizacje i nową historię, decydującą dla jego dalszych losów.

Shadowlands i Odkrywanie Królestwa Umarłych

Bądźcie dzielni. Nieustępliwi. Odważni. Ale najpierw ukryjcie lęki głęboko w swych duszach. Licho jedno wie, kiedy dojdą do głosu i zawładną Wami, gdy wkroczycie do Krainy Cieni… To nie pomyłka – tym razem zobaczycie, co znajduje się po drugiej stronie Azeroth. Jak to się stało?

Sylwana Bieżywiatr, okryta niesławą przywódczyni Hordy, rozerwała zasłonę rozdzielającą Azeroth od królestwa umarłych. Wywołało to serię zdarzeń, które mogą naruszyć kosmiczną równowagę sił życia i śmierci. Bohaterowie Azeroth muszą stawić czoła cudom i grozie zaświatów, aby zmierzyć się z konsekwencjami czynów Sylwany – przeczytacie na stronie BlizzConu.

Mając dodatek Shadowlands, zmierzycie się z nową armia umarłych, będziecie eksplorować mroczną Czeluść, odwiedzicie Wieżę Potępionych. Czeka na Was łącznie 5 nowych obszarów oraz 4 sekty sprawujące nad nimi władzę. Przyjdzie Wam zawierać pakty, zdobywać skarby, a także rozwijać swą postać na nowych poziomach.

Najważniejsze informacje o Shadowlands

Nowe krainy

Shadowlands. Kraina Cieni. Miejsce znane jak dotąd jedynie z legend i bajań, którymi straszono nieposłuszne dzieci. Wprawdzie mieszkańcy Azeroth doskonale wiedzą, że Kraina Cieni nie jest bajką, nikt nie porwał się na to, by wkroczyć do niej z własnej woli. Teraz to się zmienia. Teraz los zmusza bohaterów do przekroczenia bram i stoczenia bitew w tym mrocznym, nieprzyjaznym świecie.

Jak na mój gust, zmiana tak ciekawa, jak odważna. Po przekroczeniu granicy zaświatów czekają na Was:

Odkrywanie Królestwa Umarłych: nigdy przedtem World of Warcraft nie pozwalał wejść do Krainy Cieni. Shadowlands zmienia wszystko i zaprasza za mroczną kotarę, gdzie czeka nieopisana groza, ale i niezliczone cuda. Tutaj odwiedzicie 5 nowych obszarów:

 • promienne pola Bastionu,
 • poorane wojennymi bliznami pola bitewne Maldraxxusu,
 • spowita wiecznym zmierzchem Wszechknieja,
 • przepełnione przepychem twierdze Revendreth,
 • straszliwa Czeluść.

Zdobywanie mocy wybranego paktu: porzućcie myśli o eksploracji Shadowlands w pojedynkę. Nowe obszary kontrolowane są przez 4 sekty, a Wam przypadnie w udziale związać się z jedną z nich paktem. Wasz wybór wpłynie na przebieg całej gry, stając się bramą do epickiej kampanii paktu. Co więcej, awanse na coraz to wyższe poziomy zyskacie unikalne zdolności, wynikające z podjętych wcześniej wyborów. Rozwiną się m.in. duchowe więzi z poszczególnymi członkami paktu, przekładające się na cechy i premie.

Wspinaczka na szczyt Wieży Potępionych: tu czekają legendarne skarny, tu przebywają niesłusznie więzione dusze oraz te, które w pełni zasłużyły na swój los. Tu nic nie jest proste ani oczywiste. Korytarze stale się zmieniają, a ich kręte zaułki wypełniają sługi panującego nad Torghastem nikczemnika – Nadzorcy. Wieża znajduje się w samym sercu Czeluści i można ją odwiedzać wielokrotnie, odkrywając ją za każdym razem na nowo.

Liczy się każdy poziom: system poziomów postaci ulega zmianie. Shadowlands sprawia, że nowo zdobywane poziomy mają głębię. Co więcej, bohaterowie będący teraz na maksymalnym poziomie zaczną dodatek na lvl 50. i będą mogli ekspić do lvl 60.

Powstaje nowa armia umarłych: do walki ze szturmującą Lodową Koronę Sylwaną stanął Bolvar Fordragon – otoczony czcią bohater Przymierza i były paladyn – który niegdyś przywdział insygnia Króla Lisza, aby powstrzymać Plagę, a dziś ożywił poległych bohaterów ze wszystkich frakcji Azeroth do wzmocnienia szeregów rycerzy śmierci z Acherusa.

Poprawiony system personalizacji postaci: nie ma znaczenia, czy tworzycie postać od podstaw, czy modyfikujecie już istniejącą – WoW: Shadowlands oferuje bogaty wachlarz nowych personalizacji dla wszystkich ras.

World of Warcraft Shadowlands
Źródło: Blizzard Entertainment

World of Warcraft: Shadowlands kupicie w 3 cyfrowych wersjach:

Wersja Base Edition

 • Kompletna przygoda w dodatku Shadowlands

Wersja Heroic Edition

 • Kompletna przygoda w dodatku Shadowlands
 • Awans postaci na poziom 120 (dostępny w chwili dokonania zakupu w przedsprzedaży)
 • Wierzchowiec Zaczarowany wieczny żmij (Ensorcelled Everwyrm). Z wierzchowcem wiąże się zadanie, za wykonanie którego gracz otrzyma zestaw do transmogryfikacji Szaty Wiecznego Tułacza (Vestments of the Eternal Traveler)

Wersja Epic Edition

 • Cała zawartość wersji Heroic Edition
 • Zwierzak Żmijowiec animy (Anima Wyrmling)
 • Efekt kosmetyczny broni Widmowy Lód (Wraithchill)
 • Kamień Powrotu Wiecznego Tułacza (Eternal Traveler’s Hearthstone)
 • 30 dni czasu gry

Zobaczcie też zapowiedź Diablo IV oraz Overwatch 2