BlizzCon 2019: Będzie Overwatch 2, nowe postaci i tryb PvE

Is this mean, Overwatch is back? A jakże! Będzie Overwatch 2 z lepszą grafiką, nowymi trybami gry oraz nowymi bohaterami. Zapowiada się ciekawe odświeżenie kultowego tytułu. Jak bardzo ciekawe? Sprawdźcie sami.

Overwatch 2 będzie. Data premiery nieznana

Blizzard nie podał dokładnej daty premiery Overwatch 2. Nieoficjalnie mówi się o roku 2020, jednak miesiąc premiery pozostaje w sferze spekulacji. Wiele wskazuje na to, że gra jest jeszcze w fazie głębokich testów.

Dlaczego tak uważam? Na BlizzCon 2019 zaprezentowano jedynie cinematic trailer. Animowany film, który ma na celu zagajenie historii drugiej części gry. Produkcji nie można odmówić rozmachu, dynamiki, ani emocji, ale w gruncie rzeczy jest to tylko film. Tyle, że dedykowany konkretnej grze.

Gameplay też bardziej przypominał prezentację marketingową niż właściwą rozgrywkę. Warstwa fabularna oraz rozgrywki z perspektywy gracza stanowiły może 15% całego materiału. Reszta to animacje poboczne i różnorakie wstawki, będące elementem gry, ale nie samej walki, czyli elementu, na który wszyscy ostrzą sobie zęby.

Oglądając konferencję BlizzCon 2019 i sumując jej części składowe, doszedłem do wniosku, że Blizzard potrzebuje jeszcze około roku na dokończenie zapowiadanego tytułu. Mimo wszystko to, co już pokazano, wygląda na przemyślaną rozbudowę pierwszego Overwatcha. Zresztą, sami oceńcie.

Co nowego zaoferuje Overwatch 2?

Ulepszona oprawa graficzna

Szykujcie się na wyższą szczegółowość. W mojej opinii już bazowy Overwatch był wizualnym majstersztykiem, z intensywnymi kolorami, nieco bajkową, ale cieszącą oko grafiką, dopracowanymi teksturami oraz przemyślanymi lokalizacjami. Co by nie mówić, najważniejsi byli bohaterowie! Ich graficy Blizzardu dopracowali do ostatniego kłaczka i kosmyka włosów.

W Overwatch 2 ma być jeszcze lepiej. Studio Blizzard stawia na facelifting postaci znanych z jedynki, a do tego usprawnione efekty atmosferyczne oraz lepsze cieniowanie (czyżby ray tracing?).

Tryb fabularny i kooperacja dla 4 osób

Uniwersum gry Overwatch rozrośnie się! Wyjdzie poza dotychczasowe ramy, dodając Wam, graczom, misje fabularne, których integralną częścią będzie rozgrywka kooperacyjna. Mało tego, toczone walki umożliwią rozwój postaci, dzięki czemu, jak mogę się domyślać, w kolejnych starciach wykorzystacie unikalne umiejętności. Tak podpowiada mi logika, ale żeby przekonać się, co wymyślił Blizzard, trzeba jeszcze zaczekać.

Push, czyli 6vs6

Dwie drużyny, jedna mapa, jeden robot, jeden cel. Pokonać oponentów, podkładając mu… robota. W trybie Push naprzeciw siebie staja dwie drużyny, każda licząca po 6 zawodników. Mapa jest asymetryczna, a w jej centrum znajduje się mechan.

Jeśli chcecie wygrać, będziecie musieli zrobić wszystko, żeby przejąć kontrolę nad cyborgiem i przesunąć go jak najbliżej bazy przeciwnika. Fortele i ścisła kooperacja zalecane!

Overwatch 2

Nowe mapy, nowi bohaterowie

W grze pojawią się 4 nowe mapy, na których będziecie szlifować swe umiejętności, są to: Toronto, Goteborg, Rio de Janeiro oraz Monte Carlo. Oprócz tego grono dobrze znanych już herosów zasilają nowi. Kim są? Co potrafią? Jak możecie się domyślać, gabinet osobliwości Overwatcha 2 jest jeszcze szczelnie zasłonięty kotarą tajemnicy. Na BlizzConie 2019 zdradzono jedynie, że w nowej części pojawi się Sojourn.

Na koniec zapowiedź, która niczym wisienka na torcie, dodaje smaku całej produkcji. Otóż twórcy postanowili połączyć Overwatch 1 z Overwatch 2 na poziomie trybu sieciowego. Oznacza to wspólną walkę graczy posiadaczy obydwu części, jak również możliwość przeniesienia posiadanych skórek do Overwatch 2. Niby drobnostka, ale jakże ważna dla graczy.

Overwatch 2 pojawi się na wszystkich platformach: PC, Xbox One, PS4 i Switch.

Źródło: PC Gamer, PC Invasion, Polygon