Warcraft doczeka się mobilnej wersji – Blizzard potwierdził informację

Całkiem niedawno Blizzard podzielił się swoimi wynikami finansowymi i planami odnośnie do przyszłości. Zostało tam ukrytych kilka smaczków, włącznie z tym, że zapowiedziano grę w uniwersum Warcrafta. Ta ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Pierwszy mobilny Warcraft

Czego się można spodziewać? Nie wiadomo. Można mieć jedynie nadzieję, że ten Warcraft będzie udanym tytułem, ponieważ sytuacja Blizzarda nie jest pewna. Pomimo tego, że mobilny Diablo Immortal może pochwalić się pozytywnymi ocenami testerów nie wiadomo jeszcze, czy okaże się sukcesem. Czy więc pierwsza mobilna gra w świecie Warcrafta będzie RPG-em, RTS-em, czy strategią turową? Można snuć tylko domysły. Mam nadzieję, że Blizzard zdecyduje się wydać RPG-a, bo dobrych tytułów tego typu bardzo brakuje na rynku mobilnym.  

Więcej szczegółów o nowym Warcrafcie już w maju

Nie podano więcej szczegółów. Niestety skazani jesteśmy na domysły i spekulacje. Można mieć nadzieję, że ze studia wypłyną jakieś interesujące przecieki (np. screeny, czy informacja o gatunku gry) ale póki co trzeba cierpliwie czekać do maja. Na ten moment producent kieruje naszą uwagę na inne nadchodzące nowości, w tym na Diablo Immortal.

blizzard kalendarz
Kalendarz dla każdego fana Blizzarda

Co jeszcze szykuje dla nas Blizzard?

Producent chwali się dodatkami do MMO World of Warcraft i Hearthstone, które również mają być opublikowane już za niedługo.

15 marca dowiemy się, co szykowane jest dla fanów Hearthstone. Dodatków do tej gry ma być łącznie trzy, więc Blizzard chyba chce być szczodry. 19 kwietnia zaś mają zostać opublikowane informacje na temat rozszerzenia do WOW-a.