Wiedźmin 3 otrzyma oficjalny edytor modów. CD Projekt RED ułatwi tworzenie fanowskich modyfikacji

Przynosimy świetne nowiny dla modderów, którzy uwielbiają ulepszać Wiedźmina 3. Studio CD Projekt RED dość niespodziewanie ogłosiło oficjalny edytor modów do Dzikiego Gonu. Jedna z najlepszych gier ostatniej dekady jest nieustannie modyfikowana przez fanów, ale wydanie nowych narzędzie zdecydowanie ułatwi modderom życie.

Co zmieni edytor modów w Wiedźminie 3?

Wiedźmin 3, już teraz uznawany za klasykę gier RPG, stanie się jeszcze bardziej otwarty dla fanowskiej społeczności i ich kreatywności. Oficjalny edytor modów umożliwi tworzenie nowych zadań, historii, a nawet całych kampanii. Wyobraźcie sobie kreowanie własnych przygód Geralta, dodawanie nowych postaci, czy nawet tworzenie unikalnych krajobrazów!

Nowe narzędzia nie tylko pozwolą na tworzenie zawartości od podstaw, ale także pozwolą przerobić istniejącą już w grze, w tym zadania fabularne. Tak naprawdę ten edytor to zmodyfikowana wersja edytora REDengine 3, na bazie którego powstał Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Dla kogo będzie edytor modów w Wiedźminie 3?

Edytor modów będzie dostępny dla każdego, kto chce wnieść coś od siebie do świata Wiedźmina 3. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym modderem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z modyfikowaniem gier, narzędzie to otworzy przed Tobą drzwi do nieskończonych możliwości.

wyłączone rt w wiedźminie 3

Co więcej, CD Projekt RED udostępni go za darmo, więc każdy fan gry będzie mógł spróbować swoich sił w edytorze.

Kiedy premiera edytora modów do Wiedźmina 3?

Choć dokładna data premiery edytora modów nie została jeszcze ujawniona, to narzędzia spodziewaj się w bliżej niesprecyzowanym okresie 2024 roku. Pojawi się on tylko na PC.

Więcej konkretnych informacji na temat edytora i jego możliwości twórcy gry ujawnią w 2024 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon już od lat cieszy się względnie dużą popularnością wśród modderów, którzy wprowadzają zmiany w mechanice czy grafice (rzadziej nowe przygody). Jednak wydanie pełnoprawnego edytora ułatwi tworzenie nowej zawartości, w tym takiej, która do tej pory była trudna do realizacji. 

Od przyszłego roku powinno pojawić się zatem jeszcze więcej modyfikacji, które mogą zachęcić wielu graczy do powrotu do tej wspaniałej gry i ostatecznie wydłużyć życie Wiedźminowi 3.

Przypominamy, że CD Projekt RED porzuca swój autorski REDengine na rzecz Unreal Engine 5. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty był ostatnią grą na starym silniku.

Źródło: CD Projekt RED

Sprawdź także: