Valheim – wymagania sprzętowe. Czym różni się ta gra od innych survivali?

Valheim to gra, która ukazała się na początku 2021 roku i z miesiąca na miesiąc bije inne produkcje swoją popularnością. Chcesz zagrać w niepowtarzalną grę o wikingach? Zanim to zrobisz, sprawdź minimalne i zalecane wymagania sprzętowe, a przy okazji dowiedz się, czym ta klimatyczna produkcja różni się od innych survivali.

Valheim bije rekordy popularności

Nie da się ukryć, że Valheim stał się na początku tego roku swoistym czarnym koniem w zawodach do miana bestselleru Steam. Gra od momentu premier sprzedała się w liczbie ponad 5 milionach egzemplarzy, a jej popularność nadal rośnie. W momencie pisania tego artykułu jest południe i znajdujemy się w środku tygodnia, a produkcja o wikingach ma blisko 100 tysięcy aktywnych graczy. Jej rekord opiewa natomiast na pół miliona osób bawiących się jednocześnie.

Gra też nie stroni od uzyskiwania dziesiątek tysięcy pozytywnych, a jakże, recenzji. Wszystko to za sprawą szybkich aktualizacji wnoszących nową zawartość i poprawiających zgłaszane wcześniej błędy. Gracze po prostu czują się dla twórców ważną społecznością, czego często nie można powiedzieć przy produkcjach dużych studiów, gdzie często pieniądze są stawiane przed wrażeniami z rozgrywki.

valheim grafika

Producenci ze skandynawskiego studia Iron Gate podeszli także niecodziennie do symulacji. Tak jak w innych grach głód i pragnienie są wskaźnikami, których musimy pilnować, aby nasza postać nie umarła. Tak tutaj te czynniki nas nie zabiją, a jedynie osłabią. Bowiem jedzenie jest mechanizmem swoistej nagrody, dzięki której gracz otrzymuje tymczasowo zwiększone statystyki. Dobra, to tyle na temat rozgrywki. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat fabuły i ogólnych elementów survivalu, zajrzyjcie do artykułu o podboju Steama przez Valheim.

Wymagania sprzętowe Valheim

Valheim to gra, która swoją premierę miała już blisko 2 miesiące temu. Jednak z pewnością znajdzie się jeszcze sporo chętnych do zakupu tej produkcji w przyszłości. Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasza aktualna jednostka sprosta wymaganiom sprzętowym gry od studia Iron Gate, możecie to sprawdzić, zestawiając swoje podzespoły z tymi, wypisanymi poniżej.

valheim grafika

Oczywiście Valheim to dalej produkcja w fazie Early Accessu (czyli tzw. wczesnego dostępu) więc pozostaje ona nadal w fazie rozwoju. Wszystkie wymagania w przyszłości mogą ulec zmianie z racji dodawania nowej zawartości, która w mniejszym lub większym stopniu może pochłaniać zasoby komputera.

Minimalne wymagania dla Valheim

 • System operacyjny: Windows 7, 64-bit
 • Procesor: 2,6 GHz dwurdzeniowy lub wyżej
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 950 2GB / AMD Radeon HD 7970 3GB
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 1 GB

Rekomendowane wymagania dla Valheim

 • System operacyjny: Windows 10, 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5 3 GHz / AMD Ryzen 5 3 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB / AMD Radeon RX 580 8 GB
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 1 GB

Są to oficjalne wymagania sprzętowe zamieszczone przez producentów na karcie Steam Valheim. Mogą się one jednak nieznacznie różnić od tych, które zostaną zaprezentowane w finalnej wersji gry.

Przeczytaj także: