W Valheim grało jednocześnie aż pół miliona graczy

Niesłychanym fenomenem na Steamie okazał się Valheim – niezależna gra survivalowa o tematyce Wikingów. Tytuł sprzedał się w 3 milionach kopii w zaledwie 17 dni od premiery. Co więcej, gracze nie tylko kupują gromadnie Valheim, ale też aktywnie w niego grają. W minioną niedzielę na Steamie czas przy tej produkcji spędzało jednocześnie nawet pół miliona graczy, zostawiając w tyle takich wyjadaczy jak Grand Theft Auto V.

Valheim to fenomen

Od dawna nie mieliśmy na Steamie gry, która by zdobyła tak ogromną rzeszę aktywnych graczy w tak krótkim czasie. Powiedzieć, że Valheim robi furorę na platformie Gabe’a Newella, to nic nie powiedzieć. 3 miliony sprzedanych kopii w 17 dni oraz pół miliona aktywnych graczy jednocześnie – te liczby mówią same za siebie.

Już w piątek 19 lutego Valheim było dziewiątą najczęściej ogrywaną grą na Steamie, jeśli chodzi o szczyt popularności mierzony liczbą aktywnych graczy. Grze udało się wyprzedzić między innymi kultowe Grand Theft Auto V czy Postal. W niedzielę natomiast Valheim zostawiło w tyle kolejne hity – Among Us, Life is Strange 2, Fallout 4 i Terrarię, zajmując piąte miejsce w tej klasyfikacji.

Następny w kolejce do pokonania jest Cyberpunk 2077 z 830 tysiącami graczy jednocześnie, których udało się uzbierać w grudniu 2020 roku. Aby przebić kolejne dwie pozycje – Dotę 2 i Counter Strike’a, Valheim musiałoby uzbierać więcej niż 1,3 miliona graczy.

Pierwsze na tej liście PUBG w styczniu 2018 roku zaliczyło aż 3,2 miliona graczy jednocześnie.

valheim na steam

Czy jest to wykonalne? Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki sprzedażowe gry oraz naprawdę świetne recenzje od graczy i krytyków, można zaryzykować stwierdzenie, iż tak, jest to wykonalne. Valheim już teraz oferuje ogrom zawartości, a wydaje się, że potencjał drzemiący w tym tytule nie został uwolniony nawet w 50 procentach (gra przecież wciąż jest w fazie early access).

Mamy ogromny, losowo generowany świat do odkrycia, mnóstwo rzeczy do stworzenia i zbudowania i możliwość kooperacji nawet z dziewięcioma innymi graczami. Dodajmy do tego śmieszną wagę gry (ok. 2 GB), cenę wynoszącą ok. 20 dolarów… i naprawdę trudno się spodziewać, by w najbliższym czasie Valheim miało zaliczyć jakikolwiek spadek popularności.

Źródło: TheVerge

Zobacz też: w Valheim grało jednocześnie aż pół miliona graczy