Valheim podbił Steama. Gra sprzedała się w ponad 2 milionach kopii w ciągu 2 tygodni

Twórcy gry survivalowej osadzonej w erze wikingów pochwalili się na Twitterze, że Valheim sprzedał się już w ponad 2 milionach egzemplarzy. Jest to pierwszy kamień milowy produkcji, która na Steama zawitała zaledwie dwa tygodnie temu i jest w Early Accessie. Co przyczyniło się do tak spektakularnego sukcesu?

Na czym polega fenomen Valheim?

Produkcja studia Iron Gate, Velheim, jest wieloosobowym sruvivalem, który został osadzony w świecie inspirowanym mitologią nordycką, prościej mówiąc, wikingami. W grze wcielamy się w wojownika, który dociera do tytułowej krainy i musi walczyć od pierwszych chwil o przetrwanie. Oczywiście gracz musi stawić czoła nie tylko naturze, ale i złowrogim stworom, aby wywalczyć sobie chwałę i trafić do Valhalli. Jeśli uda Ci się przejść wątek fabularny, ostatecznie zdobędziesz przychylność bogów.

Valheim walka

Trzecioosobowa gra akcji toczy się w świecie, który jest całkowicie generowany losowo, a żeby zdobywać specjalne surowce i pożywienie, musimy go nieustannie przemierzać. Nie zabrakło także elementów budowania i craftingu. Możemy zbudować naszemu bohaterowi odpowiednie schronienie. Jednak należy uwzględnić fizykę, aby budowla się nie zawaliła. Aby się bronić przed przeciwnikami, wytwarzamy przeróżne rodzaje broni białej (od toporów, po potężne miecze), a także dystansowej, jak chociażby łuki. Ponadto jeśli chcemy udać się za morze w poszukiwaniu nowych terenów, możemy w tym celu wybudować łódkę lub tratwę (jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości surowców).

Nad produkcją pracuje zaledwie 5 osób, a gra w nią 367 tysięcy graczy

Gra jest dopiero we wczesnym dostępie, a już zdobyła rzesze fanów. Można by pomyśleć, że nad stosunkowo rozbudowaną rozgrywką czuwa całe grono deweloperów. Nic bardziej mylnego, studio Iron Gate pod przewodnictwem Richarda Svenssona liczy zaledwie 5 osób. Jak twórca sam przyznał, nie spodziewał się takiej popularności i liczył jedynie na zwrot poniesionych kosztów.

Valheim 2 miliony sprzedanych egzemplarzy

Valheim jest zdecydowanie największym odkryciem ostatnich tygodni. Nie są to puste słowa, ponieważ podpierają je stosowne liczby. Zaledwie 14 dni po premierze produkcja sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy na całym świecie, a jest to dopiero Early Access.

W weekend gra osiągnęła największy przyrost graczy, a także najwięcej osób jednocześnie bawiących się w produkcji. Równolegle na wszystkich serwerach grało 367 tysięcy graczy, co sprawiło, że gra aktualnie jest na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych tytułów na platformie Steam.

Kolejne tygodnie pokażą, czy twórcom uda się zatrzymać graczy przy Valheim, czy był to jedynie nagły, krótkotrwały skok popularności, ponieważ survival zaoferował coś nowego. Miejmy nadzieję, że gra będzie rozwijana w szybkim tempie, a deweloperzy sprostają oczekiwaniom fanów.