Valheim z modem, który zmienia perspektywę na pierwszoosobową

W sieci można znaleźć moda do Valheim, który z pewnością spotka się z aprobatą wielu graczy. Zmienia on bowiem perspektywę patrzenia na świat gry – z trzecioosobowej na pierwszoosobową. Jak przekonują pierwsze zapisy rozgrywki wśród YouTuberów, mod wydaje się działać naprawdę dobrze.

Mod First Person View do Valheim

Chociaż Valheim oficjalnie nie obsługuje modów, nie przeszkadza to społeczności w tworzeniu modyfikacji do gry. Istnieje już na przykład mod, który zmienia system konstrukcji. Kwestią czasu wydawało się podjęcie próby zmiany perspektywy naszego Wikinga z trzecio- na pierwszoosobową.

Mod First Person View nadal jest w fazie rozwoju, a sama gra nie została zaprojektowana pod ten widok, mimo to działa to zaskakująco dobrze i dla wielu graczy może być wartościowym urozmaiceniem i uatrakcyjnieniem rozgrywki.

Co ciekawe, mod działa tak, że po jego zainstalowaniu nie jesteśmy skazani wyłącznie na tryb pierwszoosobowy. Jeśli ten nam nie odpowiada, możemy swobodnie przełączać się między TPV a FPV, scrollując w dół lub w górę kółkiem myszy.

Gdzie pobrać mod pierwszoosobowy do Valheim?

Mod z widokiem pierwszej osoby wymaga wcześniejszego zainstalowania innego moda o nazwie BepInExPack Valheim. Niech to Was jednak nie zrazi, bo sama instalacja nie należy do trudnych. Kiedy już Wam się to uda, utworzy się folder z wtyczkami, do którego można po prostu wrzucić mod First Person View. Istnieją pliki readme dla obu modów; dokładnie wyjaśniają, jak je uruchomić i skonfigurować. Same pliki z modem znajdziecie na stronie Nexus Mods.
Valheim mod pierwszoosobowy fpp
Źródło: Iron Gate Studios