Uncharted 5 może powstać. Kres złodzieja nie jest kresem serii

Popularne, już nie tak ekskluzywne przygody Nathana Drake’a wcale nie muszą dobiegać końca. W nawiązaniu do wywiadu z deweloperami Naughty Dog przeprowadzonego przez GamesRadar+ można stwierdzić, że chyba nic nie stoi na przeszkodzie. To przywraca wiarę w plotki. Ale jak naprawdę będzie, okaże się dopiero w następnych latach.

Nigdy nie mów nigdy – to akurat mówi dyrektor kreatywny ostatniego dodatku

Co łączy Kurta z Shaunem z Naughty Dog? To, że obaj pracowali nad poprzednim samodzielnym dodatkiem do czwartej odsłony Uncharted. Jak i to, że Panowie porozmawiali sobie w ramach wywiadu dla GamesRadar+ o możliwości powstania kolejnej odsłony serii. Na tak spodziewane pytanie udzielono niepewnej odpowiedzi: nigdy nie mów nigdy.

Uncharted 4
Od niektórych pytań nie sposób uciec

Przy czym dodano, że studio niezwykle ceni sobie serię Uncharted, podobnie jak i wspomniana dwójka deweloperów. Że jest to świat, którego chcą zobaczyć więcej. I nie inaczej jest w przypadku fanów serii czy mnie samego. Mimo że ostatnio gość ze mnie niezwykle Xboksowy, a gry z rzeczonej serii nie są jakoś niezwykle wybitne, to przyznaję – przyjemne. I pewnie, że zagrałbym w kolejną odsłonę. Niestety ponad ww. odpowiedź nie podano żadnych szczegółów.

Uncharted 5 to póki co same plotki

Plotki, których geneza sięga poprzedniego roku. Jakoby Uncharted 5 miało znajdować się w produkcji. I to nie u Naughty Dog, a u nowopowstałego studia, powołanego przez Sony. A więc na Uncharted 4: Kres Złodzieja czy na samodzielnym rozszerzeniu Zaginione Dziedzictwo by się nie skończyło. I tutaj, nie posługując się spoilerami, nie wiadomo jeszcze, jak piątka po wydarzeniach z czwórki miałaby wyglądać.

Mówiono też potencjalnie o tym, że to twórcy Days Gone mieliby zająć się nową odsłoną przygód Nathana Drake’a. Zwłaszcza że – jak wiemy – Days Gone 2 nie interesuje Sony, to i nie powstanie. Ale jak jest naprawdę i gdzie pracuje się nad nowym Uncharted? Nie wiadomo. I prędko pewnie się nie dowiemy.

Dziś za to ma premierę Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei. Czyli ostatnie Uncharted 4: Kres Złodzieja wraz z wymienianym tutaj dodatkiem na konsolę PlayStation 5. Tego samego roku ma jeszcze wyjść na pecety, ale nie podano konkretnej daty. To kolejna gra, która w obozie niebieskich traci majestatyczny tytuł ekskluzywności.

źródło: GamesRadar+