The Humble Bundle z pakietem Stand With Ukraine zebrało aż 20 milionów dolarów na pomoc poszkodowanym

Wystarczył zaledwie tydzień, aby po raz kolejny przekonać się, że pomaganie ma sens. Wśród wielu zbiórek na rzecz Ukrainy, na wyróżnienie zasługuje akcja przeprowadzona przez platformę multimedialną Humble. Wielki sukces potwierdza kwota, którą udało się uzbierać. Sięga ona ponad 20 milionów dolarów i w całości zostanie przekazana na rzecz osób poszkodowanych rosyjską agresją.

Akcja Stand With Ukraine

Od początku wojny w Ukrainie zarówno wielkie światowe marki, jak i małe lokalne firmy robią co mogą, aby mentalnie i finansowo wesprzeć ofiary wojny rozpętanej w Ukrainie. W tak tragicznych czasach liczy się bowiem każda kwota, którą można przeznaczyć na jedzenie czy pomoc medyczną dla poszkodowanych.  

Przeczytaj też:

🇺🇦 Stephen King wspiera Ukrainę, a rosyjskim wydawcom mówi: „idi na h*i”

🇺🇦 Zełenski i kotajle Mołotowa z klocków, czyli jak biznes zabawkowy wspiera Ukrainę

Jedną z akcji na ogromnej mapie pomocy jest projekt Stand With Ukraine zaproponowany przez platformę multimedialną The Humble Bundle. O czym mowa? 

Otóż twórcy wspomnianego serwisu postanowili stworzyć wyjątkowe pakiety z grami, książkami i programami, a następnie sprzedawać je bez osobistego zysku, cały dochód przekazując na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. 

Cena wyjściowa paczki zaprojektowanej  na rzecz Stand With Ukraine to 40 USD, podczas gdy jej rzeczywista wartość wynosiła około 2 500 USD. Niemniej przedstawiciele zaznaczyli, że jeśli ktoś ma życzenie, może za nią zapłacić więcej, bardziej wspomagając w ten sposób naszych wschodnich sąsiadów.

stand with ukraine the humble bundle
fot. humblebundle.com

Oferta The Humble Bundle i zebrane środki

Projekt Stand With Ukraine od The Humble Bundle rozpoczął się 18 marca 2022 i trwał dokładnie tydzień, czyli do 25 marca 2022. 

Przez ten czas udało się uzbierać imponującą kwotę w wysokości ponad 20 milionów dolarów. Cały dochód z akcji został przeznaczony dla czterech fundacji. Mowa o Razom for Ukraine, International Medical Corps, Direct Relief oraz o  Międzynarodowym Komitecie Ratunkowym. 

Sukces akcji przerósł nawet oczekiwania jej organizatorów, którzy podkreślili to w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych, jednocześnie dziękując wszystkim darczyńcom za tak wielkie zaangażowanie:

stand with ukraine humble bundle
fot. humblebundle.com

W specjalnych pakietach znalazło się aż 120 pozycji. W tym miedzy innymi gry: Back 4 Blood, Metro Exodus, Satisfactory, Fable Anniversary, Spyro Reignited Trilogy, The Long Dark oraz wiele innych. 

Z pozycji książkowych wyróżnić można np. Pathfinder 2nd Edition Core Rulebook, Starfinder Core Rulebook i Warhammer Fantasy Roleplay 2nd Edition Core Rulebook. 

Paczka Stand Witch Ukraine zawierała również oprogramowanie. Znalazły się tu m.in. GameMaker Studio 2 Creator (12 miesięcy), RPG Maker VX, zasoby programistyczne Polygon, Unity to Music Maker EDM Edition i wiele innych.

Źródło tekstu i grafik: humblebundle.com/stand-with-ukraine-bundle, blog.humblebundle.com, Twitter