Żarty się skończyły. Razer wprowadzi na rynek gamingowy toster

O czym marzy gracz po całonocnej sesji przy blaszaku lub konsoli? Oczywiście, że o szybkiej regeneracji punktów HP. A ponieważ nic tak dobrze nie odnawia zdrowia jak tosty, narodziła się idea stworzenia urządzenia do szybkiego kulinarnego craftingu, wykorzystującego proste itemy pokroju sera, masła i pieczywa. I tak właśnie powstał on – gamingowy toster od Razera.

Kiedy gaming wejdzie za mocno…

Prosty przepis na gamingowe akcesorium? Bierzecie pierwszy z brzegu przedmiot, montujecie na nim oświetlenie RGB i voilà. Na przykład taki kubek. Wzbogacając go o tego typu oświetlenie, zyskacie unikatowy gadżet, który nie tylko będzie świetnie wyglądać, ale też przybliży Was do wielkiej kariery w e-sporcie.

Żarty żartami, ale primaaprilisowy żart sprzed trzech lat żartem już nie jest. Przypomnijmy, 1 kwietnia 2016 Razer zaprezentował światu pierwszy na świecie toster dla graczy – BreadWinner. Żart został przyjęty na tyle dobrze, że fani zaczęli wręcz domagać się przekucia idei w czyn. Na Facebooku powstała nawet strona nawołująca do stworzenia gamingowego tostera, na której udało się zgromadzić kilkadziesiąt tysięcy obserwujących.

Niedawno do ich grona dołączył dyrektor generalny Razera, Min-Liang Tan, który potwierdził to, na co fani czekali od trzech lat – BreadWinner powstanie i trafi do sprzedaży. Jeśli jednak myślicie, że to facebookowy fanpage skłonił go do podjęcia tej decyzji, jesteście w błędzie. Min-Liang Tan został przekonany przez 12 fanów, którzy zrobili sobie tatuaże nawiązujące do całej tej tosterowej akcji.

BreadWinner - toster dla gracza
źródło: razer

Jak wygląda pierwszy gamingowy toster w historii?

Jako produkt Razera, BreadWinner będzie mieć oczywiście charakterystyczne zielone podświetlenie. Co się zaś tyczy samych tostów, te będą przypalały się tak, by widać było logotyp firmy. Jeśli natomiast sugerować się primaaprilisowym trailerem sprzed 3 lat, o gotowości tostów do spożycia zostaniemy poinformowani za pośrednictwem aplikacji.

BreadWinner toster dla gracza
źródło: razer

Kiedy premiera BreadWinnera? Jaka będzie cena?

Niestety na chwilę obecną nie jest znana ani data premiery tostera, ani nawet przybliżona cena, jaką gamingowi potentaci sztuki kulinarnej będą musieli za niego zapłacić. Min-Liang Tan ostudził nieco zapał fanów informując, że choć BreadWinner z całą pewnością pojawi się na rynku, to upłynie jeszcze sporo czasu, zanim to nastąpi. Jednocześnie dyrektor generalny Razera zapewnił, że będzie na bieżąco informować fanów o postępach w realizacji projektu.

Quo Vadis, gamingowy świecie?

Powołanie do życia gamingowego tostera skłania nas do zadania sobie bardzo ważnego pytania natury egzystencjonalnej. Co będzie następne? Garnek? Patelnia? A może gamingowe grabie z motywem „Harvest Moon”?