Trwają targi Smart China Expo 2021. Oppo zaprezentowało technologię flash OPPO MagVOOC i sposoby na zdalne sterowanie samochodem

Oppo to jedna z najprężniej rozwijających się marek sektora IoT. Nie mogło więc zabraknąć jej na targach Smart China Expo 2021, które właśnie odbywają się w chińskim Chongqing. Tym bardziej, że doceniony na rynku producent miał się czym pochwalić. Przy okazji eventu, Oppo przedstawiło innowacyjną technologię ładowania magnetycznego MagVOOC oraz zupełnie nowy sposób na łączność z samochodem. Sprawdźmy szczegóły.

Ładowanie flash Oppo MagVOOC

Magnetyczna technologia ładowania zyskuje coraz więcej entuzjastów – nie tylko wśród konsumentów, ale i producentów. Nie tak dawno pisałam m.in. o wprowadzeniu jej przez markę realme, pod szyldem MagDart:

Teraz okazuje się, że a teraz swoja wersję ładowania magnetycznego pokazało Oppo. Mowa o tzw. technologii ładowania flash i całej serii OPPO MagVOOC, na którą składają się:

  • ultracienka ładowarka flash, 
  • bezprzewodowy powerbank,
  • podstawka ładująca bezprzewodowo.

Przedstawiciele Oppo zwracają uwagę, że zaprezentowana ładowarka MagVOOC jest mega cienka, ze względu na swoją dzieloną i ultranowoczesną konstrukcję. Co prawda nie wiadomo, w jakim tempie działają urządzenia, ale z pełnym zaangażowaniem podkreślane są ich atuty, w tym: mobilność i wygoda korzystania z wymienionych urządzeń.

Jedynie w przypadku podstawki do ładowania bezprzewodowego MagVOOC zostało jasno powiedziane, że jest ona w stanie zaoszczędzić do 60% czasu w porównaniu z tradycyjnym ładowaniem przewodowym. 

Sterowanie samochodem za pomocą smartfona? Oppo twierdzi, że to możliwe

Drugim punktem prezentacji Oppo na Smart China Expo 2021 były najnowsze rozwiązania w zakresie sterowania samochodem za pomocą smartfona. Powód? Jak zauważono, coraz więcej zaawansowanych technologii zostanie z czasem włączonych do ekosystemu łączności na linii smartfon-pojazd. Już teraz Oppo pokazało zatem:

  • cyfrowy kluczyk,
  • zdalne sterowanie pojazdem za pomocą OPPO Find X3,
  • zdalne sterowanie pojazdem poprzez OPPO Watch 2,
  • ładowanie flash w samochodzie.
cyfrowy kluczyk Oppo
fot. Oppo

Jak można przeczytać w sieci, największe zainteresowanie wzbudził cyfrowy kluczyk, pozwalający użyć smartfona OPPO do odblokowania samochodu przez moduł bluetooth, bez konieczności połączenia z siecią.

Według zaprezentowanych przez Oppo nowości w niedalekiej przyszłości będziemy mogli także zdalnie sterować pojazdem za pośrednictwem smartfona OPPO Find X3 lub zegarka OPPO Watch 2. Konkretniej, urządzenia te mają umożliwić np. uruchomienie klaksonu, czy sterowanie klimatyzacją za pośrednictwem aplikacji. Będą również w stanie namierzyć samochód, np. na dużym parkingu.

Chiński producent zapowiedział też możliwość zaawansowanego i bardzo szybkiego ładowania smartfonów w samochodzie. W trakcie jazdy i z podpięciem pod USB będzie to aż 65 W VOOC, a w przypadku ładowania bezprzewodowego VOOC wyniesie ono z kolei 40 W.

Nad wdrożeniem niniejszych projektów Oppo współpracuje na szeroką skalę m.in. z takimi markami, jak NIO, BYD Auto i Geely.

Koniecznie przeczytaj także:

Polecane produkty Oppo:


Źródło: oppo.com