Trwają prace nad sequelem filmu Super Mario Bros. Movie

Film Super Mario Bros. Movie, będący owocem współpracy Nintendo i Illumination Entertainment, nie tylko podbił serca na całym świecie, ale również rozbił bank w box office, zarabiając ponad miliard dolarów. Biorąc pod uwagę ogromny sukces, nie powinno nikogo dziwić, że w drodze jest już kontynuacja.

Data premiery Super Mario Bros. Movie 2

Legendarny Shigeru Miyamoto podał do publicznej wiadomości, że kolejny film spod szyldu Mario „wkrótce rozpocznie proces animacji”. Kinowa premiera sequelu Super Mario Bros. Movie została zaplanowana na 3 kwietnia 2026 roku. Tego dnia film ma trafić do kin w USA oraz „na wielu innych rynkach na całym świecie”.

Czy wśród tych „rynków” znajduje się Polska? Tego na razie nie wiadomo.

Super Mario Bros Movie 2

Kto odpowiada za produkcję filmu?

Za powstanie sequela ponownie odpowiada Illumination Studios Paris, a więc studio stojące za sukcesem pierwszego filmu. Pod doświadczonym kierunkiem Aarona Horvatha i Michaela Jelenica trwają obecnie prace nad scenariuszem filmu, a już wkrótce ma się zacząć animacja.

Kontynuacja obiecuje utrzymanie wysokich standardów swojego poprzednika, co nie będzie proste, wszak poprzeczka zawieszona została naprawdę wysoko.

Fabuła Super Mario Bros. Movie 2

Miyamoto zasugerował „klarowną i zabawną historię”, która ma nas zanurzyć w uniwersum Mario przedstawionym w pierwszej odsłonie. Chociaż fabularne szczegóły pozostają na razie tajemnicą, oczekuje się, że sequel rozszerzy znacząco narracyjny krajobraz, wprowadzając nowe przygody i wyzwania dla Mario i jego towarzyszy.

Nintendo chce podbić kina

Ogłoszenie sequela filmu Super Mario Bros. Movie zbiega się z wiadomościami o filmie aktorskim Legend of Zelda, co sygnalizuje solidne kinowe przedsięwzięcie Nintendo. Projekt Zelda, którego reżyserią zajmie się Wes Ball, znany z serii Maze Runner, a produkcją Avi Arad wraz z Miyamoto, podkreśla ambicje Nintendo w branży filmowej.

Chociaż szczegóły, póki co, są nam zdradzane bardzo szczątkowo…

Figurka Mario

Premiery Nintendo nie tylko na dużym ekranie

Poza dużym ekranem Nintendo elektryzuje graczy nadchodzącymi premierami growymi na Switcha.

Już niedługo gracze będą mogli ogrywać takie tytuły, jak Paper Mario: The Thousand Year Door, Luigi’s Mansion 2 HD czy Princess Peach: Showtime!, o którym pisaliśmy w osobnym artykule.

Ponadto kolekcja Nintendo Switch Online Game Boy zostanie rozszerzona o nieśmiertelne hity, takie jak Dr. Mario, Mario Golf i Mario Tennis.