Trwają prace nad Mass Effect 4. BioWare publikuje nowy graficzny teaser

7 listopada odbyło miało miejsce kolejne N7 Day, czyli coroczne święto fanów Mass Effecta. W ubiegłym roku wydarzenie było okazją do tego, by zapowiedzieć Edycję Legendarną Mass Effect i potwierdzić, że nowa część serii jest w fazie rozwoju. Tym razem nie było tak efektownie, a fani musieli zadowolić się infografiką z napisem deklarującym, iż „Mass Effect będzie kontynuowany”.

Wiemy tyle, co rok temu. Mass Effect 4 będzie, ale zupełnie nie wiadomo, jaki

Wiele wskazuje na to, że BioWare jest tak skupione na Dragon Age 4, że odpuściło przygotowanie trailera z krwi i kości dla nowej części Mass Effect. Żeby jednak uspokoić fanów, studio opublikowało grafikę, na której widzimy wahadłowiec, prawdopodobnie niedługo po wylądowaniu, oraz czworo postaci, które opuszczają go, zmierzając w stronę krateru. Co spostrzegawczy szybko dostrzegli podobieństwo krateru, widzianego z lotu ptaka, do twarzy getha.

Całość opatrzona jest napisem, który na polski najprościej przetłumaczyć, używając słów: „Mass Effect będzie kontynuowany”.

Mass Effect będzie kontynuowany
Źródło: BioWare

We wpisie na blogu BioWare dodaje: „oczywiście ciężko pracujemy nad kolejną przygodą w uniwersum Mass Effect”… i to w zasadzie tyle, co możemy powiedzieć, bo na tym kończą się oficjalne doniesienia na temat Mass Effect 4.

Co teraz? Teraz najpewniej fani serii zdekonstruują zdjęcie tak, by na jego bazie stworzyć 2137 teorii dotyczących nowego Mass Effecta, z czego większość będzie bardziej science-fiction niż sama fabuła dotychczasowych odsłon. Ba, kilka teorii już powstało.

Najpopularniejsza – według Kotaku – zakłada, że BioWare wybierze zakończenie Destroy, które ma być prawdziwym, kanonicznym zakończeniem Mass Effect 3, i to ono będzie fabularnym punktem wyjścia dla kolejnej odsłony. W podsumowaniu na blogu BioWare możemy również przeczytać, że było to najpopularniejsze zakończenie, wybrane przez 45% graczy, co jeszcze mocniej uzasadniałoby jego „pierwszeństwo” w kontekście sequela.

Mass Effect będzie kontynuowany

Kiedy premiera Mass Effect 4?

Biorąc pod uwagę to, jak niewiele BioWare nam pokazało, i łącząc to z dotychczasowymi doniesieniami medialnymi, można przypuszczać, że na premierę Mass Effect 4 poczekamy co najmniej do 2025 roku.