Cyberpunk 2077 wraca do PS Store po sześciu miesiącach banicji

Dość nieoczekiwaną (lub oczekiwaną od tak dawna, że wszyscy zdążyli zapomnieć) informację przekazało CD Projekt RED. Po trwającej prawie pół roku banicji Cyberpunk 2077 znów będzie można kupić za pośrednictwem PS Store. Gra jest już nawet widoczna w sklepie PlayStation, chociaż na możliwość dokonania zakupu przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka dni.

Cyberpunk 2077: syn marnotrawny wraca do domu po sześciu miesiącach tułaczki

Cyberpunk 2077 miał swoją premierę 10 grudnia 2020 roku. 8 dni potem gra, ze względu na katastrofalny stan techniczny, zniknęła z PlayStation Store, a Sony rozpoczęło akcję zwracania pieniędzy niezadowolonym graczom. Wtedy wydawało się, że sytuacja nie potrwa długo; Redzi załatają z grubsza swój hicior, a ten wróci do cyfrowego sklepu Sony.

Cóż, za trzy dni minie pół roku od tego wydarzenia, a Cyberpunka jak nie było, tak nie ma.

Ale – tu najważniejsza informacja – już niedługo będzie. Tak przynajmniej wynika z ostatniego raportu giełdowego CDP RED. Kiedy to nastąpi? Już 21 czerwca. Co ciekawe, gra jest już widoczna w PS Store. Na ewentualne zakupy przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze kilka dni.

Jackie Welles Cyberpunk 2077
Pij, Samuraju, bo co innego Ci pozostało?

CD Projekt RED wychodzi na prostą z Cyberpunkiem 2077?

Wiele na to wskazuje. Niektórzy eksperci sugerują, że powrót gry do PS Store może się wiązać z wydaniem kolejnej łatki do Cyberpunka, która będzie oznaczona liczbą 1.3. Ostatni duży patch, 1.2., poprawił ponad 500 błędów w grze. Niestety, załatanie tak ogromnej liczby dziur otworzyło przy okazji nowe. Dlatego potrzebne są kolejne aktualizacje.

CD Projekt RED dwoi się i troi, aby sprać wizerunkową plamę związaną z premierą Cyberpunka 2077. Nie ma się co dziwić, najbardziej wyczekiwana gra ubiegłego roku w dniu premiery pełna była bugów, a port na PlayStation 4 i Xbox One znajdował się w stanie ocierającym się o niegrywalność. Na domiar złego szybko okazało się, że doprowadzenie Cyberpunka do względnie stabilnego stanu zajmie polskiemu deweloperowi długie miesiące.

Co zresztą potwierdza się dziś, pół roku po premierze gry. Owszem, gra prezentuje się i działa nieporównywalnie lepiej niż w grudniu, aczkolwiek wciąż zmaga się ze sporą liczbą bugów i błędów. Ba, w Cyberpunku 2077 ciągle można napotkać technologiczne przeszkody, które uniemożliwiają wykonanie poszczególnych questów.

Przed nami kolejne łatki, do tego wyczekiwane od dawna porty na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. CD Projekt RED nie porzuciło również planów wydawania DLC do swojej produkcji. Prędzej lub później Cyberpunk 2077 uwolni się od irytujących błędów.

Pytanie tylko, czy wtedy ktokolwiek jeszcze będzie na tyle zainteresowany tym tytułem, by dać mu kolejną szansę.

Źródło: CD Projekt RED, materiały własne