Grające fasolki, czyli nowe słuchawki Galaxy Live Buds

Nowe słuchawki bezprzewodowe od Samsunga Galaxy Live Buds wyróżniają się swoim kształtem, który wielu internautom przypomina fasolki. Co poza ekstrawaganckim wyglądem oferuje nowy produkt koreańskiego producenta?

Jak leżą słuchawki Galaxy Live Buds?

Niekonwencjonalny wygląd przekłada się nie tylko na estetykę Galaxy Live Buds, ale i na ergonomię użytkowania. Ułożone pionowo wewnętrzne elementy słuchawek mają sprawić, że nie będą one odstawały od uszu i będą do nich bardziej dopasowane. Grające „fasolki” rzeczywiście wyglądają tak, jakby poza muzyką wypełniały uszy także same sobą. Dzięki takiemu rozwiązaniu używanie Budsów ma być komfortowe nawet przez cały dzień.

słuchawki-samsung-galaxy-buds-live-miedziane

Dźwięk w słuchawkach Galaxy Live Buds

Kanał basowy na ratunek

Nad dźwiękiem w nowych słuchawkach Samsunga pracowali eksperci od akustyki z AKG. Głośniki o średnicy 12mm zostały wyposażone w odrębny kanał basowy. W słuchawkach o otwartej konstrukcji to właśnie on odpowiada za wyraźne wybrzmiewanie głębokich, niskich tonów, nie powinno więc być z nimi problemu.

Redukcja wybranych szumów

Otwarta konstrukcja Budsów wymaga także funkcji aktywnej redukcji szumów (ANC), która jest wyposażona w ciekawy dodatek. Podczas korzystania ze słuchawek eliminowane są wszystkie uciążliwe dźwięki o niskiej częstotliwości, takie jak przejeżdżające samochody, natomiast te o wysokiej częstotliwości mogą docierać do uszu użytkownika. Być może od teraz nie będzie trzeba się już bać o przegapienie ważnego komunikatu pokładowego podczas podróży samolotem czy pociągiem.

Rozmowy bez zakłóceń

Korzystanie z telefonu w pierwotnym celu dzięki słuchawkom bezprzewodowym zmienia się, dlatego w Galaxy Live Buds umieszczono aż 3 mikrofony. Na zewnątrz każdej ze słuchawek znajdują się dwa z nich, a jeden kryje się wewnątrz. Przy takim rozmieszczeniu i liczbie mikrofonów rejestrowany głos powinien być mocny i wyraźny.

Pudełeczko mocy – bateria i ładowanie

W pełni naładowane słuchawki wystarczają na 6 godzin słuchania muzyki z włączoną aktywną redukcją szumów. Bez tej funkcji czas zwiększa się o kolejne dwie godziny. Warto zaznaczyć, że 5-minutowe ładowanie słuchawek umożliwia używanie ich przez kolejną godzinę.

Etui ładujące ma natomiast zapewniać czas użytkowania słuchawek przez 21 i 29 godzin – odpowiednio z włączonym i wyłączonym systemem ANC. Samo opakowanie na słuchawki można ładować klasycznie lub bezprzewodowo w standardzie Qi, lub za pomocą funkcji Power Share w kompatybilnym telefonie.

Słuchawki Galaxy Live Buds zostały zaprezentowane podczas konferencji Galaxy Unpacked, na której zaprezentowane zostały również telefony z serii Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra.