S-Pen i nie tylko w nowych Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra

Przed premierą topowego smartfona z serii Galaxy Note pogłosek o jego nowych funkcjach było wiele. Teraz po Galaxy Unpacked i ogłoszeniu oficjalnych informacji jesteśmy bogatsi o bardziej sprawdzone wiadomości. Zarówno te dotyczące charakterystycznego S-Pena, jak i innych elementów. Jesteście ciekawi, co znalazło się w Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra? Zapraszam niżej.

Jeszcze szybszy, jeszcze bardziej precyzyjny S-Pen

Słynny S-Pen towarzyszył każdemu modelowi z serii Note. Rysik w Galaxy Note 10 posiadał wbudowany żyroskop i moduł Bluetooth co pozwalało na przykład na zdalne odtwarzanie muzyki lub robienie zdjęć. Jak jest tym razem?

Samsung w Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra postawił na lepsze wrażenia podczas pisania i większą reaktywność. Jest to odpowiedź na prośby użytkowników, którzy narzekali, że rysowana na ekranie linia pojawia się zbyt wolno. Dlatego przy korzystaniu z nowych Note’ów mamy czas oczekiwania zmniejszony do 9 ms. Łączy się on z przewidywaniem kolejnego punktu przez sztuczną inteligencję, na podstawie przeanalizowanych dziesiątek milionów próbek pisma i rysunku. Pomaga również zwiększenie częstotliwości odświeżania ekranu.

Nowy S-Pen jest również bardziej precyzyjny, a także posiada nowe gesty, w tym powrót do ekranu głównego czy robienie screenshotów. Upraszcza to znacznie korzystanie z urządzenia

s-pen note 20
Źródło: Samsung

Galaxy Note 20 – jeszcze większa współpraca z pecetem

Nowe Note’y to także przykład jeszcze bliższej kooperacji Samsunga z Microsoftem. Skutkuje to tym, że notatki czy szkice wykonywane na Note 20 czy Note 20 Ultra będzie można przesłać do komputera, by tam z nimi pracować, wysłać Outlookiem czy wykonywać inne rzeczy. Tu również warto wspomnieć, że aplikacja Samsung Notes, w której piszemy i rysujemy, będzie mogła teraz poprawiać bardziej niewyraźne pismo, a ponadto będziemy mogli podświetlać czy dodawać adnotacje w plikach PDF, jak również nagrać głos podczas notowania i łatwo przejść do odpowiedniego momentu nagrania po zaznaczeniu odpowiedniego słowa.

Wracając do połączenia Note 20 i Note 20 Ultra z komputerem, możliwa będzie też synchronizacja Samsung Remainder z Outlookiem, Teams czy To Do. W ten sposób przypomnienia ze smartfona będą mogły pojawić się na przykład w kalendarzach i listach na PC. Z kolei po sparowaniu smartfona poprzez Link to Windows mamy możliwość płynnego korzystania z aplikacji Note’a, zarządzania powiadomienia czy odbierania połączeń. Ulubione apki można dodać do menu startowego w Windows 10 czy paska zadań.

Samsung Galaxy Note 20 | Note 20 Ultra


X jak Xbox, X jak DeX

Współpraca z Microsoftem dotyczy także konsolowego grania. Od 15 września na smartfonie będziemy mieli możliwość zagrania w ponad sto xboksowych tytułów z Xbox Game Pass Ultimate. Będą to takie pozycje, jak Minecraft Dungeons czy Gears 5. Będzie to więc w pewien sposób rozszerzenia pojęcia mobilnego gamingu.

W nowych Note’ach nie zabraknie też funkcji DeX. Tym razem będzie można z niej skorzystać w sposób bezprzewodowy i połączyć ze Smart TV ze wsparciem Miracast. W sam raz by mieć większy ekran, na przykład przy odpisywaniu na wiadomości.

To nie wszystko, co wiemy o nowych Galaxy Note – poznaj bliżej informacje na temat podzespołów i ekranów oraz aparatów.

Źrodło: Samsung