Samsung zaprezentował nowe tablety – Galaxy Tab S7 i S7+

Podczas konferencji Galaxy Unpacked poznaliśmy również tablety Galaxy Tab S7 i S7+. One także mają pomóc w pracy i rozrywce, czyli dwóch aktywnościach, na które Samsung podczas swojego eventu położył szczególny nacisk. Czego się o nich dowiedzieliśmy?

Tablety epoki multitaskingu

Z wielozadaniowością różnie bywa, ale obecnie sporo osób nie wyobraża sobie innego modelu pracy. A nawet jeśli ktoś ceni sobie bardziej liniowe wykonywanie obowiązków, to i tak zależy mu na wydajnym sprzęcie. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Samsung z Galaxy Tab S7 i S7+. Dostajemy w nich znane już rozwiązania, które teraz posiadają ulepszoną funkcjonalność. Mowa tu o S-Penie i aplikacji Notes czy synchronizacji z usługami Microsoftu, o których można przeczytać w artykule poświęconym funkcjom specjalnym Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra.

Sam multitasking jest natomiast najbardziej związany z funkcją Multi-Active Window, która również przeszła metamorfozę. Za jej pomocą można odpalić nawet trzy aplikacje równocześnie. Liczba 3 towarzyszy też App Pair – pozwala ona na sparowanie właśnie trzech apek i sprawienie, by uruchamiały się one razem. Do tego jest też Edge Screen, który ma umożliwić łatwiejszy dostęp do tych aplikacji, których używa się najczęściej. W szybkim przesyłaniu materiałów, zdjęć, notatek pomiędzy urządzeniami pomoże zaś Samsung Flow i synchronizacja z Samsung Cloud.

galaxy tab s7 s7 plus book cover
Źródło: Samsung

Co w sobie mają Samsung Galaxy Tab S7 i Tab S7+?

Na płynne działanie tabletów oraz wspomniany multitasking wpływać ma procesor Snapdragon 865+, który zasili oba tablety. Tablety różnią się natomiast pod względem zastosowanego wyświetlacza. Tab S7 posiada 11-calowy ekran LTPS TFT, natomiast Tab S7+ – Super AMOLED o przekątnej 12,4 cala. Częstotliwość odświeżania każdego z nich to 120 Hz, mamy także redukcję niebieskiego światła. Całości dopełniają głośniki dostrojone przez AKG oraz bateria, która w inteligentny sposób dopasowuje się bieżących aktywności, a którą można uzupełnić za pomocą funkcji szybkiego ładowania 45W.

Tablety można też połączyć z akcesorium zewnętrznym, czyli klawiaturą Book Cover. Jest ona przydatna przy korzystaniu z Samsung DeX, który również jest dostępny w nowych tabletach Samsung Galaxy (tym razem ma posiadać bardziej przejrzysty pasek zadań). Jeśli chodzi o łączność, to S7+ wyróżnia się możliwością obsługi 5G. S7 ma – zależnie od modelu – moduł LTE, a wszystkie obsługują Wi-Fi 6, Bluetooth i NFC.

samsung galaxy tab s7 s7 plus
Źródło: Samsung

Kreatywność i odpoczynek z nowymi tabletami Galaxy

Galaxy Tab S7 i S7+ mają przypaść do gustu artystom i graczom. Pierwsza grupa dostanie bowiem preinstalowaną aplikację Clip Studio Paint – to jej debiut na tabletach z Androidem. Będzie także Canva i dostęp do ekskluzywnych szablonów w ramach okresu próbnego Canva Pro.

Gracze będą mogli natomiast przy pomocy nowych tabletów Galaxy korzystać z rozgrywek w chmurze, w tym ze stu konsolowych tytułów poprzez Xbox Game Pass Ultimate, o czym również jest mowa w tekście poświęconym Note’om.

samsung galaxy tab s7 s7 plus dla artystów
Źródło: Samsung

I artyści, i gracze, i różni inni użytkownicy otrzymają również do dyspozycji wirtualne notatniki w aplikacji Noteshelf, zarządzanie sprzętami Samsunga wchodzącymi w skład IoT za pomocą Daily Board SmartThings, a także preinstalowane aplikacje Netflix, Spotify (subskrypcję trzeba jednak wykupić oddzielnie) czy Finder.

Samsung Galaxy Tab S7 | Tab S7+


Źródło: Samsung