Samsung Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra – czego dowiedzieliśmy się o nowych smartfonach?

Już po konferencji Galaxy Unpacked. Podczas tego eventu poznaliśmy nowe smartfony Samsunga z serii Galaxy Note – Note 20 i Note 20 Ultra. Czego się o nich dowiedzieliśmy? Jakie procesory je zasilą, z czego wykonane są obudowy, jakie niespodzianki się w nich kryją?

Co znajdziemy w środku nowych Galaxy Note?

Samsung przedstawia nowe Note’y jako najpotężniejsze z serii, zbliżające się swoimi możliwościami do komputera. „Praca” i „zabawa” to dwa hasła, które przedstawiciele firmy wyraźnie powtarzali podczas eventu – i właśnie w takich różnorodnych aktywnościach nowe smartfony mają nas wspomagać. Przy czym Galaxy Note 20 jest kierowany do szerszego grona użytkowników ceniących sobie wysoką wydajność i chcących zmaksymalizować czas spędzany na działaniu i relaksie, z kolei Galaxy Note 20 Ultra to propozycja dla poszukujących jak największej mocy.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy Galaxy Note 20 czy Note 20 Ultra, dostaniemy ten sam procesor –  wykonany w litografii 7 nm Exynos 990. Jeśli chodzi o RAM Note 20 dostał 8 GB, a Note 20 Ultra – 12 (pamięci wewnętrznej jest z kolei 256 GB). W przypadku pojemności baterii mówimy odpowiednio o 4500 i 4300 mAh. Energię w obu przypadkach można by uzupełnić za pomocą szybkiego ładowania 25W 50% w pół godziny), a do tego jest opcja ładowania bezprzewodowego 15W.

Ważną informacją jest to, że Note 20 będzie dostępny w dwóch wariantach, z czego jeden będzie obsługiwał 5G – podobnie jak Note 20 Ultra.

samsung galaxy note 20 note 20 ultra
Źrodło: Samsung

Jak będą wyglądały nowe Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra?

Różnice w przekątnych wyświetlaczy nowych Note’ów będą dotyczyły dziesiętnych – odpowiednio będzie to 6,7 i 6,9 cala. Oba ekrany mają być również wykonane w innych technologiach (Super AMOLED i ) oraz posiadać różne częstotliwości odświeżania (60 Hz i 120 Hz) i rozdzielczości (FHD+, WQHD+). W obu przypadkach są to natomiast ekrany typu Infinity-O.

Samsung Galaxy Note 20 | Note 20 Ultra


Jeśli chodzi o warianty kolorystyczne, dostaliśmy zieleń, szarość i miedź w przypadku Galaxy Note 20. Galaxy Note 20 Ultra jest natomiast dostępny w takich kolorach, jak czarny czy miedziany. Tylne panele wykonane są z różnych materiałów – tworzywo sztuczne w Note 20, szkło w Note 20 Ultra. W przypadku pierwszego smartfona wrażenia dotykowe mają być jednak takie same, jak w mocniejszym modelu. Note 20 Ultra korzysta również z zabezpieczenia w postaci Gorilla Glass Victus.

Poznaj także aparaty nowych Galaxy Note oraz ich specjalne funkcje.

Źródło: Samsung