Garmin zaprezentował nowe zegarki do nurkowania. Poznaj Descent G1 Solar i linię Descent Mk3 Series

Garmin to znana amerykańska marka, która od lat dostarcza produkty do noszenia i popularne rozwiązania GPS. Teraz do jej portfolio trafiły dwie zupełnie nowe propozycje dedykowane fanom nurkowania. Mowa o zegarku sportowym Descent G1 Solar Ocean Edition oraz linii urządzeń Mk3 Series. Te innowacyjne urządzenia to nie tylko kwintesencja najwyższych lotów technologii, ale także przykład ekologicznego podejścia do designu. Dowiedz się więcej na ich temat.

Technologia i ekologia mogą iść w parze – Descent G1 Solar Ocean Edition

Descent G1 Solar Ocean Edition to zegarek sportowy spod szyldu Garmin, w którym oprócz standardowych pomiarów i funkcjonalności znanych z urządzeń amerykańskiej marki, można spodziewać się zaawansowanych opcji dotyczących nurkowania, w tym m.in. zintegrowanych trybów i czujników dostosowanych do tej dyscypliny sportowej. W praktyce sprzęt ten obsługuje ponad 30 trybów sportowych i pozwala na przechowywanie całej masy danych zbieranych podczas nurkowania.

Co go wyróżnia? Urządzenie otrzymało trwałą, polimerową kopertę z szafirowym szkiełkiem i wodoszczelnością na poziomie 100 metrów. Jej wielkość sięga 45 milimetrów. Podobnie do swojego pierwowzoru – Descent G1 Solar z 2022 roku – nowy sprzęt Garmin otrzymał też funkcję ładowania solarnego, a to sprawia, że jego bateria jest w stanie pracować przez 25 godzin w trybie nurkowania i aż 124 dni w trybie smartwatcha.

Najciekawsze w tym modelu jest jednak to, że do skonstruowania jego obudowy, w tym m.in. pasków, ramki i guzików, wykorzystano 100% recyklingowanego plastiku pochodzącego z oceanów. Potwierdza to tylko, że Garmin aktywnie działa na rzecz środowiska, dostarczając produkty tworzone zgodnie z nurtem eko. Zegarek do nurkowania otrzymał także nowe wariacje kolorystyczne, które jeszcze bardziej podkreślają jego indywidualny charakter – Dark Lakeside i Azure Blue. 

zegarek do nurkowania garmin
fot. Garmin

Najważniejsze cechy Descent G1 Solar Ocean Edition

 • dedykowane tryby do nurkowania – można je dopasować, albo skorzystać z predefiniowanych opcji;
 • zaawansowany rejestr nurkowań; 
 • obsługa wielu sieci GNSS na powierzchni + kompas nurkowania;
 • możliwość wnikliwego i bieżącego sprawdzania warunków do nurkowania;
 • zaawansowane funkcje monitorowania kondycji, w tym funkcja Body Battery, stan wytrenowania, asystent regeneracji itd.;
 • szeroka weryfikacja zdrowia, w tym monitoring oddechu, śledzenie jakości snu, nawodnienia i cyklu menstruacyjnego, nadgarstkowy monitoring tętna itd.;
 • bezpieczeństwo i komunikacja – powiadomienia z telefonu i aplikacji, płatności Garmin Pay itd.
zegarek do nurkowania garmin
fot. Garmin

Z Descent Mk3 nurkowanie daje jeszcze więcej satysfakcji 

Kolejna propozycja dla nurków to linia Descent Mk3, na którą składają się modele Descent Mk3 oraz Descent Mk3i. 

Najważniejszą rzeczą, która je różni jest Descent T2, czyli dodatek do Mk3i, który umożliwia wysyłanie sygnałów o pomoc i komunikację z innymi nurkami za pomocą technologii sonarowej SubWave. Uważa się go za prawdziwą rewolucję w bezpieczeństwie i komunikacji pod wodą.

W praktyce oba modele są jeszcze bardziej zaawansowanym zegarkami, niż wariant Descent G1 Solar. Posiadają dotykowy ekran AMOLED (wielkość zależy od wybranego modelu), który zabezpieczono szafirowym kryształem. Sportowe smartwatche Garmin przetrwają zanurzenie do 200 metrów, a ich przyciski są w pełni nieprzepuszczalne dla wody. Zawierają też ponad 4000 wcześniej załadowanych miejsc do nurkowania z konturami batymetrycznymi głębokości. Na tym jednak oczywiście nie koniec. 

Podobnie do innych urządzeń ubieralnych marki Garmin, wraz z modelem Descent Mk3, użytkownik otrzymuje tutaj zaawansowane możliwości monitorowania również innych aktywności – jest ich tu pond 30, a ich weryfikację wsparto wieloma precyzyjnymi systemami nawigacji i czujnikami, do pomiaru parametrów zdrowia.

Dodatkowo mając na ręce ten zegarek, można mieć kontrolę nad zdrowiem i rozbudowaną wiedzę na temat kondycji organizmu, w tym jego wydajności i stopnia regeneracji, a gdy zajdzie potrzeba urządzenie gwarantuje także dostęp do funkcji przydatnych na co dzień, w tym np. do opcji komunikacyjnych czy organizacyjnych albo płatności zbliżeniowych. 

fot. Garmin

Najważniejsze atuty linii Garmin Descent Mk3 

 • rozbudowany komputer nurkowy z dedykowanymi trybami, które można dopasować pod siebie, mapami DIVEVIEW, kompasem nurkowania i zaawansowanym modułem lokalizacji;
 • szerokie możliwości monitorowania kondycji – aplikacje sportowe  i tryby dedykowane szczególnie surfowaniu i aktywnościom zimowym, sugestie treningowe Garmin Coach;
 • zaawansowany monitoring zdrowia obejmujący m.in. oddech, sen, cykl menstruacyjny, regenerację i wiele innych; 
 • funkcje lokalizacyjne, w tym rozbudowane mapy, planowanie trasy powrotnej, wskazówki nawigacyjne itd.;
 •  opcje dopasowane do stylu życia, w tym szeroka komunikacja i powiadomienia na nadgarstku, płatności zbliżeniowe Garmin Pay czy możliwość słuchania muzyki bez sparowanego telefonu. 

Nowe zegarki Garmin – czy warto je kupić?

Jeśli jesteś fanem nurkowania, a co więcej uprawiasz ten sport czynnie, to ten zegarek z pewnością trafi w Twój gust. Jeśli nie – też się nie zawiedziesz. Powód? Swoją jakością i podejściem do każdego, nawet najmniejszego aspektu, amerykańska marka ponownie udowadnia, że jest liderem w dziedzinie innowacji. 

Nowe zegarki Descent G1 Solar Ocean Special Edition i Mk3 Series to nie tylko doskonałe narzędzia dla nurków, ale także symbol zrównoważonego rozwoju i zaawansowanej technologii, która nie tylko doskonale wygląda na ręce, ale i ze spektakularnym efektem sprawdza się na co dzień. 

Zegarki sportowe Garmin kupisz w x-komie 

Źródło:
 • https://www.garmin.com/pl
 • https://www.ablogtowatch.com/new-release-garmin-descent-mk3-series-and-descent-g1-solar-ocean-edition-dive-computer-smartwatches/