Samsung Galaxy S23 – opinie. Co o flagowcu Samsunga sądzą użytkownicy?

Zakupowi smartfona często towarzyszy dogłębny research. Nikt bowiem nie lubi wydawać pieniędzy (i to przecież niemałych) na produkt, z którego nie będzie zadowolony. Dlatego przed zakupem zwykle oglądamy i czytamy recenzje, a rekomendacji szukamy też w opiniach użytkowników, który dany produkt kupili i zdążyli wyrobić sobie zdanie na jego temat. Żeby ułatwić Wam nieco cały proces, ale też podjęcie decyzji zakupowej, wyselekcjonowaliśmy i wypisaliśmy najczęściej pojawiające się opinie w kontekście smartfona Samsung Galaxy S23.

Jakimi opiniami może pochwalić się Samsung Galaxy S23?

Premiera Samsung Galaxy S23 była bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń 2023 roku w branży smartfonów. I choć internet jest przepełniony najróżniejszymi recenzjami modeli S23 (u nas zresztą też je znajdziecie), postanowiliśmy odświeżyć temat, ale z nieco innym podejściem. Bez subiektywizmu jednostki, za to z głosem tłumu, który wyraził swoje zdanie na temat tegorocznego flagowca koreańskiego producenta.

Mówiąc wprost – wzięliśmy na warsztat setki opinii o Samsungu Galaxy S23, wyłapaliśmy te powtarzające się i postanowiliśmy je przedstawić tak, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam podjęcie decyzji o tym, czy S23 jest smartfonem dla Was, czy być może lepiej rozejrzeć się za innym modelem. Wszystkich opinii, które poddaliśmy analizie, jest niespełna 500, a każda należy do klienta, który kupił Galaxy S23 w x-komie.

Oczywiście, korzystając z okazji, zachęcamy do przeczytania innych tekstów na temat tegorocznego Galaxy S23 i S23 Ultra:

Samsung Galaxy S23 – opinie pozytywne. Co podoba się użytkownikom?

Na pierwszy ogień to, co w opinii użytkowników jest w Samsungu Galaxy S23 pozytywne.

Wydajność i szybkość

Użytkownicy bardzo często zwracali uwagę na nieskazitelną płynność działania smartfona, na jego szybkość, responsywność, a także na nowy, topowy procesor (Snapdragon 8 gen 2).

I owszem, w przypadku flagowca to nie powinno nikogo specjalnie dziwić, ponieważ tego właśnie można było się spodziewać i należało oczekiwać, natomiast mimo wszystko warto docenić, że Samsungowi udało się „dowieźć” temat tak, aby zaspokoić (słusznie wygórowane) oczekiwania użytkowników.

Aparat

Ci, którzy mieli okazję sprawdzić możliwości fotograficzne Samsunga Galaxy S23, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na powalającą jakość zdjęć jako takich.

Jednocześnie w opiniach użytkowników często przewija się podziw wobec tego, jak świetnie aparaty na pleckach smartfona radzą sobie z fotografią w trudnych warunkach. Niezależnie od tego, czy fotografujecie po zmroku, czy przy słabym oświetleniu, Samsung Galaxy S23, jak przekonują opinie tych, którzy go kupili, wyciśnie z każdego zdjęcia tyle, ile się da.

samsung galaxy s23 premiera geex

Bateria

Wiele osób podkreśla wydajność baterii. Nie brak też pozytywnych opinii na temat szybkiego ładowania, choć jego moc (25 W), zdaniem niektórych, mogłaby być wyższa.

Ekran

To jedna z tych laurek, które przewijały się w opiniach najczęściej. Samsung Galaxy S23 ma kapitalny wyświetlacz, z rozdzielczością FullHD+, z odświeżaniem na poziomie 120 Hz i niesamowitą wręcz jasnością maksymalną wynoszącą aż 1750 nitów. I użytkownicy, jak pokazują zebrane, opinie naprawdę to doceniają, uważając wyświetlacz za jeden z największych atutów tegorocznego flagowca od Samsunga.

Wielkość i konstrukcja

Użytkownicy doceniają kompaktowe wymiary Samsunga Galaxy S23, jakość zastosowanych materiałów i precyzyjne wykonanie. Oczywiście nie brakuje też rozpływania się nad designem smartfona.

aparaty samsung galaxy s23

Jakość dźwięku

Wiadomo, smartfony to nie są urządzenia z predyspozycjami melomańskimi, szczególnie że są ograniczane przez własną, bądź co bądź kompaktową konstrukcję, niemniej Samsung Galaxy S23 jest przez użytkowników chwalony za relatywnie wysoką jakość głośników.

Użytkownicy doceniają szczególnie klarowność emitowanego dźwięku (nawet na najwyższej głośności), a także za odczuwalne i przyjemne w odsłuchu tony niskie.

Oprogramowanie

Z roku na rok, z serii na serię One UI, czyli systemowa nakładka Samsunga, prezentuje się i działa coraz lepiej. Użytkownicy Galaxy S23 też to zauważają, doceniając szczególnie ogrom dostępnych funkcji, ustawień, a także współpracę z innymi urządzeniami marki Samsung, na przykład z zegarkami.

A skoro już przy zegarkach Samsunga jesteśmy, sprawdźcie koniecznie nasze recenzje:

Promocje

Dość nieoczekiwany punkt w naszym zestawieniu najczęściej powtarzających się opinii, niemniej jak najbardziej uzasadniony. Premierę, ale też okres po premierze Galaxy S23 uświetniło wiele atrakcyjnych promocji, które mogły skłonić do zakupu właśnie tego, a nie innego smartfona.

Mieliśmy m.in. cashback, bony za opinie dotyczące smartfona, atrakcyjne możliwości zakupu ratalnego, darmowe dodatki itp. Co ciekawe, cały czas pojawiają się nowe promocje, które zresztą możecie śledzić w naszej x-komowej strefie marki Samsung.

Wieloletnie wsparcie producenta

Samsung Galaxy S23, jak na flagowca przystało, nie jest smartfonem najtańszym. Z drugiej strony wielu użytkowników traktuje go jako inwestycję na długie lata. I nie ma się co dziwić, wszak Samsung gwarantuje 5-letni okres wsparcia software’owego, co nie umknęło uwadze klientów, którzy zdecydowali się na zakup S23.

aparaty galaxy s23 wideo w nocy

Samsung Galaxy S23 – opinie negatywne. Co niekoniecznie przypadło użytkownikom do gustu?

Wyselekcjonowane przez nas opinie negatywne są o tyle ciekawe, że często stoją w kontrze do opinii pozytywnych. To wręcz podręcznikowy przykład na to, jak różne wymagania mają poszczególni użytkownicy i jak twardym orzechem do zgryzienia jest zaprojektowanie smartfona, który znajdzie uznanie w oczach jak największej liczby użytkowników.

Cena

Wielu użytkowników zwracało uwagę na zbyt wysoką cenę Samsunga Galaxy S23. Według nich smartfon został wyceniony nieadekwatnie do liczby zmian i ulepszeń względem poprzedniego modelu.

Aparat

Aparat jest jednym z czołowych atutów smartfona, o czym zresztą świadczy fakt, iż pojawił się w zestawieniu opinii pozytywnych. Mimo to znalazła się dość znacząca grupa użytkowników, którzy nie byli do końca zadowoleni.

Po pierwsze dlatego, że ich zdaniem aparat mógłby oferować większe zmiany i ulepszenia w porównaniu z zeszłorocznym Galaxy S22. Poza tym nie wszystkie tryby były idealne. Na przykład tryb portretowy według części osób miał pewne niedociągnięcia, a ustawianie ostrości czasem spowalniało działanie telefonu.

Bateria

Tutaj problemem dla części użytkowników jest przede wszystkim ograniczenie mocy ładowania do 25 W.

Braki funkcjonalne

W tym przypadku pojawiały się zastrzeżenia dotyczące głównie braków w wejściach i slotach. Niektórym użytkownikom przeszkadzał brak slotu na karty pamięci, innym znów brak gniazda 3,5 mm na słuchawki.

Brak czegoś „ekstra”

Dość niespodziewany, moim zdaniem, zarzut, aczkolwiek przewijający się na tyle często, że nie sposób go nie uwzględnić w tym tekście. Niektórzy użytkownicy Samsunga Galaxy S23 zdają się być nieco rozczarowani tym, jak rzeczywistość z telefonem różni się od ogromnych przedpremierowych oczekiwań.

I choć smartfon obiektywnie jest bardzo dobry, to jednak mają oni poczucie, że brakuje w nim czegoś ekstra, jakiegoś unikalnego wyróżnika, który by uzasadniał wyjątkowość flagowców Samsunga, a przy tym usprawiedliwiał wysoką cenę.

Przy tworzeniu tekstu pod uwagę wzięliśmy łącznie 497 opinii napisanych przez klientów x-komu. Średnia ocen Samsunga Galaxy S23, którą tworzą, wynosi 5,79/6. To czyni S23 jednego z najchętniej polecanych smartfonów.