Test i recenzja Galaxy Watch 6. Jak nowy zegarek Samsung sprawdza się w praktyce?

Smartwatche Galaxy Watch to już niemal kultowa seria. Świadczy o tym chociażby ich długotrwała obecność na rynku i wielkie uznanie ze strony klientów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wraz każdą premierą budzą wypieki na twarzach entuzjastów sektora wearables (i nie tylko). Czy słusznie? Czy po tak wielu sukcesach nadal mają do zaoferowania więcej, niż inne urządzenia do noszenia? Na to pytanie odpowie test i recenzja smartwatcha Galaxy Watch 6.

Galaxy Watch 6 – test i recenzja nowego zegarka Samsung

Samsung Galaxy Watch 6 to idealny zegarek dla każdego, kto kocha aktywność fizyczną. Docenią go szczególnie osoby lubiące mieć pod kontrolą swoje zdrowie. Urządzenie pozwala także trzymać rękę na pulsie w kontekście codziennych spraw i rozrywki - zwłaszcza, jeśli korzysta się z innych urządzeń ekosystemu Samsung Galaxy. 

Minimalistyczny i uniwersalny design, trwała konstrukcja oraz płynna i wygodna obsługa zegarka Samsung to cechy, które sprawiają, że sprawdzi się on zarówno podczas intensywnego wysiłku, jak i biznesowego spotkania. Tak szerokie zastosowanie gwarantuje, że Galaxy Watch 6 to dobra inwestycja i sprzęt, który stanie się genialnym "kompanem" na lata. 

Najsłabszym ogniwem Galaxy Watch 6 jest jego bateria, która wytrzymuje niespełna 24 h przy pełnej funkcjonalności. Na szczęście producent dorzuca tu opcję szybkiego ładowania, dzięki czemu energię na dalsze działanie zegarka można uzupełnić w zaledwie godzinę. 

Linia Galaxy Watch 6 – co warto wiedzieć?

Model, który recenzowałam to dokładnie Samsung Galaxy Watch 6 40mm czarny. Zegarek ten występuje również z większym wyświetlaczem, który mierzy 44 mm. Dostaniemy go w kilku wersjach kolorystycznych.

Nowa linia Galaxy Watch, podobnie jak w latach ubiegłych, obok podstawowego urządzenia proponuje również bardziej rozbudowaną wersję. Chodzi o wariant Samsung Galaxy Watch 6 Classic, który otrzymał dodatkowo m.in. fizyczny pierścień. 

Galaxy Watch 6 na pierwszy rzut oka

Najnowszy zegarek Samsung robi bardzo dobre wrażenie. Wygląda na to, że nie bez powodu koreański producent chwali się jego udoskonaloną konstrukcją i ponadprzeciętnymi możliwościami. Zmiany „na plus” widać tu gołym okiem. Na ich czele można wymienić m.in. o wiele przestronniejszy wyświetlacz i jego węższą ramkę. 

Osobiście uważam to za ogromny atut, który w konsekwencji przyczynia się do wygodniejszego korzystania z zalet tego smartwatcha, szczególnie w zakresie nawigacji jego poszczególnymi funkcjonalnościami.

galaxy watch 6 smartwatch samsung

Gustowny minimalizm. Budowa i wygląd Galaxy Watch 6

W kwestii wyglądu nie ma co spodziewać się rewolucji. Od razu powiem, że nowy zegarek Samsung nie różni się bardzo od swojego poprzednika. Zdecydowanie kontynuuje charakterystyczny dla tej linii produktów bardzo minimalistyczny design. 

Nie da się przez to oprzeć wrażeniu, że podstawowa wersja Galaxy Watch 6 to ukłon w stronę osób aktywnych, które bardziej od biżuteryjnych dodatków cenią sobie prostą formę i możliwości wynikające z wnętrza takiego sprzętu. Jeśli i Wy do nich należycie, z całą pewnością będziecie usatysfakcjonowani.

Nie oznacza to oczywiście, że nowy model zegarka Samsung nie ma się czym pochwalić. Mimo swojej prostoty, wyróżnia go bardzo estetyczna konstrukcja, która doskonale dopasowuje się do nadgarstka.

Na jej froncie mamy do dyspozycji przestronny, wyraźny i urzekający barwną paletą kolorów ekran Super AMOLED o rozdzielczości 432 x 432 px, który błyskawicznie reaguje na dotykowe polecenia. Nie zabrakło tutaj również znanej i lubianej opcji AoD, stale wyświetlającej godzinę. Dotykowy panel wyróżnia się też wyjątkowo wysokim kontrastem, dzięki czemu można mieć pewność, że wyświetlane na nim informacje będą zawsze dobrze widoczne – bez względu na warunki oświetleniowe, np. w dużym słońcu.

galaxy watch 6 smartwatch samsung ekran amoled

Idąc dalej warto także wyróżnić budowę Galaxy Watch 6, na którą oprócz ekranu składa się lekki dla nadgarstka korpus. Stworzono go z przyjemnie wyglądającego i trwałego aluminium. Z kolei odchodzące od niego paski to dobrej jakości, hipoalergiczne tworzywo sztuczne, które nosi się całkiem przyjemnie. 

Oczywiście paski w Galaxy Watch 6 są regulowane i wymienne. Na tym jednak nie koniec. Okazuje się bowiem, że wraz z tą linią zegarków Samsung oddaje do dyspozycji użytkowników specjalny pasek – Fabric Band, który został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o wygodzie podczas snu. Ma doskonale sprawdzać się również dla osób lubiących lekki, materiałowy, stylowy i bardzo naturalny design. Co ciekawe ten wariant paska wykonano z odblaskowej przędzy, która na dokładkę sprawia, że jest łatwy do zlokalizowania w ciemności. 

Ponadto konstrukcja Galaxy Watch 6 jest bardzo solidna, pyłoszczelna i wodoodporna. Producent chwali się nawet, że potwierdzono to testami klasy wojskowej. Dla mnie jednak najważniejsze było to, że ekran Galaxy Watch 6 nie uszkodził się podczas testów i  po dwóch tygodniach użytkowania w ogólne nie widać na nim rys czy zadrapań.

Warte nadmienienia jest też to, że zegarek Samsung jest praktycznie nieodczuwalny na ręce przez cały czas noszenia. Co prawda nie miałam okazji z nim pływać, ale pod strumieniem wody z prysznica wytrzymał bez najmniejszych problemów i sprawnie reagował na dotyk w trakcie zanurzenia.

Synchronizacja i obsługa Galaxy Watch 6 

To co widoczne dla oczu za nami, a więc czas przejść do kwestii najważniejszej, czyli tego, jak nowy zegarek marki Samsung działa w praktyce. Zanim rozpoczniemy przygodę z Galaxy Watch 6, trzeba go będzie zsynchronizować ze smartfonem i dedykowanymi aplikacjami. Jest to możliwe za pomocą zaimplementowanego w nim modułu Bluetooth 5.3. Oprócz niego Galaxy Watch 6 może pochwalić się także bezprzewodową łącznością Wi-Fi oraz modułem NFC do płatności zbliżeniowych.

Nowy zegarek marki Samsung bez najmniejszych problemów współpracuje z telefonami, które działają w systemie Android oraz iOS. Dedykowane mu przez producenta aplikacje to z kolei:

  • Samsung Wearable
  • Samsung Health & Samsung Health Monitor

Samsung Wearable to program, który stanowi centrum zarządzania najważniejszymi ustawieniami smartwatcha oraz profilu użytkownika. To właśnie tutaj spersonalizujemy zegarek Samsung pod siebie, wybierając np. jedną z ponad 100 tarcz, czy wyświetlane na nadgarstku widgety. 

Natomiast dwie kolejne propozycje aplikacji dla Galaxy Watch 6 dotyczą monitorowania zdrowia i aktywności użytkownika. Znajdziemy w nich raporty z treningów, codziennych aktywności i wyniki pomiarów parametrów zdrowotnych – również tych dotyczących analizy pracy serca. Do naszej dyspozycji są tu również porady i wskazówki, jak można realnie wpływać na higienę życia i aktywność, aby cieszyć się lepszą kondycją i zdrowiem każdego kolejnego dnia. 

A jak odbywa się obsługa Galaxy Watch 6 z poziomu nadgarstka? Na dwa sposoby. Po pierwsze przez dotyk, którego działanie oceniam jako błyskawiczne. Co więcej, oprócz standardowego nawigowania na boki lub na linii góra/dół, można tu skorzystać z elektronicznego półpierścienia, ukrytego w prawej, górnej części wyświetlacza. Sprawia on, że poruszanie się w obrębie najważniejszych widgetów jest o wiele bardziej intuicyjne, płynne, a co za tym idzie po prostu szybsze. 

Do dyspozycji użytkownika są tu również dwa przyciski mechaniczne – home (górny) oraz back (dolny). Dodatkowo można dzięki nim skorzystać z konkretnych opcji, w tym np. komendy włączania/wyłączania zegarka albo aktywowania połączeń alarmowych SOS. 

Z Galaxy Watch 6 zdrowie jest pod pełną kontrolą

Nie jest tajemnicą, że we wszystkich zegarkach Samsung sprawa zdrowia i jego sprawnej kontroli jest jedną z najważniejszych kwestii. Nie inaczej jest i tym razem. Smartwatch Galaxy Watch 6 pozwala na precyzyjne śledzenie poszczególnych parametrów organizmu, które w tym modelu wspierane jest przez najlepsze czujniki, w tym m.in. zaawansowany sensor tętna, pulsoksymetr do monitorowania natlenienia krwi, czy nowoczesne detektory pracy serca, w tym np. EKG.  

Pomiar tętna i ciśnienia krwi

Za weryfikację tętna w zegarku Galaxy Watch 6 odpowiada sensor, znany z poprzedniej wersji urządzenia. Mowa o czujniku PPG, który na bieżąco mierzy jego rytm. Działa bardzo precyzyjnie i ostrzega, jeśli tętno jest zbyt wysokie lub zbyt niskie. Zegarek weryfikuje zarówno tętno wysiłkowe, jak i spoczynkowe.

W tym miejscu trzeba wspomnieć, że za pomocą Galaxy Watch 6 sprawdzimy ciśnienie krwi. To bardzo ważna funkcjonalność, którą również można aktywować z poziomu własnego nadgarstka, jednak do jej prawidłowego pomiaru konieczne jest skorzystanie z aplikacji Samsung Health Monitor oraz kalibracja z profesjonalnym ciśnieniomierzem. Szybki pomiar ciśnienia jest w stanie odpowiedzieć na kluczowe pytania odnośnie aktualnej kondycji i samopoczucia, a nawet dać sygnał, aby zgłosić się do lekarza celem specjalistycznej diagnostyki. 

Wielopłaszczyznowy monitoring serca

Pomiar ciśnienia krwi jest też jedną ze składowych zaawansowanej kontroli pracy serca i układu krążenia w Galaxy Watch 6. Oprócz tego, Samsung udostępnia tu opcję szybkiego pomiaru EKG wraz z sensorem wyłapującym migotanie przedsionków.

Specjalistyczne czujniki umieszczone są w mechanicznych przyciskach zegarka, dzięki czemu ich sprawdzenie jest banalnie proste – wystarczy przyłożyć palce i przytrzymać przez określony czas w wyznaczonym miejscu. Przez całe badanie echokardiogramem przeprowadzają jasne komunikaty, które na bieżąco wyświetlane są na ekranie smartwatcha koreańskiej marki, dlatego nie ma ryzyka, że ktoś nie poradzi sobie z tym procesem. Następnie, na nadgarstku pojawią się kluczowe, podstawowe dane na temat przeprowadzonego badania. Jeśli natomiast interesują nas bardziej rozbudowane informacje, trzeba będzie zajrzeć do aplikacji Samsung Health Monitor.

Sen i stres

Jak każdy z zegarków Samsung, model Galaxy Watch 6 potrafi kontrolować jakość naszego snu na wielu płaszczyznach. Robi to bardzo szczegółowo – z powodzeniem zweryfikuje nie tylko czas odpoczynku, ale także przebieg jego poszczególnych faz oraz drobiazgowo je oceni. 

Ale to nie wszystko. Najnowszy smartwatch koreańskiej marki podpowie także, na ile organizm zregenerował się psychicznie i fizycznie w trakcie odpoczynku, oraz jak wyglądało faktyczne natlenienie krwi podczas snu. W aplikacji znajdziemy również mnóstwo wskazówek i inspiracji, jak poprawić jakość naszego snu i co zrobić, aby móc realnie na niego wpływać. 

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia weryfikacji stresu, która jest niczym innym, jak inteligentną analizą zebranych przez czujniki danych, w tym m.in. tętna czy natlenienia krwi. Pomiaru napięcia za pomocą Galaxy Watch 6 można dokonać w każdej chwili z poziomu ręki. Jeśli pragniemy zobaczyć szczegółowe raporty i wskazówki, trzeba będzie sięgnąć  do aplikacji Samsung Health. W razie potrzeby za pośrednictwem zegarka Samsung można również skorzystać z relaksujących ćwiczeń oddechowych, które doskonale pomagają przywrócić duchową równowagę. 

Weryfikacja składu ciała

Smartwatch Galaxy Watch 6 daje także możliwość szybkiej analizy składu ciała. O co chodzi? Otóż mając na ręce to urządzenie, można sprawdzić, jak wygląda budowa naszego organizmu. Zegarek w zaledwie kilka chwil pokaże, ile procentowo jest w nim mięśni, tłuszczu, czy wody. Wystarczy dotknąć palcem górnego przycisku mechanicznego, w którym ukryto czujnik BIA, a następnie uruchomić odpowiednią komendę. Wyniki analizy w ciągu kilku chwil pojawią się na ekranie smartwatcha. Z kolei szczegółowe raporty dostępne będą w aplikacji, gdzie po uzupełnieniu wagi można również sprawnie kontrolować swój poziom BMI i zapotrzebowanie kaloryczne. 

galaxy watch 6 smartwatch samsung czujnik BIA pomiar składu ciała

Funkcja SOS

W kwestii zdrowia trzeba też wspomnieć, że Galaxy Watch 6 doskonale sprawdza się w kryzysowych sytuacjach. Urządzenie zapewnia bowiem znaną i docenianą przez użytkowników funkcję SOS. Jak działa ona w praktyce? Na szczęście nie było mi dane tego sprawdzać. 

Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli dojdzie do wypadku, wystarczy że pięciokrotnie naciśniemy przycisk mechaniczny Home w Galaxy Watch 6, aby wysłać informację o incydencie i jego lokalizacji do służb ratunkowych lub zdefiniowanych kontaktów. Możemy też ustawić automatyczne połączenie z numerami alarmowymi, które będzie następowało po 10 sekundach od wykrycia poważnego upadku. Wszystko po to, aby pomoc w niebezpiecznej dla zdrowia i życia sytuacji zawsze przyszła na czas. Funkcję SOS można spersonalizować zgodnie z własnymi potrzebami w aplikacji Samsung Wearable.

Sportowe oblicze Galaxy Watch 6

Kolejną kluczową cechą dla tego zegarka jest jego niepodważalny potencjał w zakresie sportu. W mojej opinii to właśnie on będzie jedną z cech, które ostatecznie przekonają niezdecydowanych do postawienia na ten model. Powód? Bez względu na to, czy uprawiamy sporty profesjonalne, czy nasza aktywność ogranicza się wyłącznie do niedzielnych spacerów, najnowszy smartwatch Samsung jest genialnym narzędziem do kontroli parametrów organizmu podczas wysiłku. Jest więc gotów, aby w każdej sytuacji dotrzymać nam tempa, zebrać najważniejsze informacje o najmniejszych aktywnościach i stać się realnym wsparciem podczas wymagających treningów. 

Raporty codziennej aktywności

Galaxy Watch 6 skutecznie udowadnia, że każda aktywność ma ogromne znaczenie. Urządzenie zbiera najważniejsze dla użytkownika informacje o jego ruchu, tworząc w ten sposób codzienne raporty aktywności. To właśnie na ich podstawie można określić liczbę przebytych dziennie kroków czy spalonych kalorii, a także najbardziej intensywne pod tym kątem pory dnia, a nawet całkowity czas ruchu. 

Później, takie zestawienia można porównać w aplikacji. Są one dostępne w skali miesiąca, a nawet roku. Z kolei tak szeroka analiza pozwala podejmować działania, które umożliwiają faktyczny wpływ na styl życia i kondycję organizmu.

Warto też wspomnieć, że gdy zegarek Samsung wykryje brak aktywności przez dłuższy czas, automatycznie przypomni o potrzebie ruchu. Zrobi to za pomocą krótkiej wibracji i motywującego komunikatu.  

Tryby treningowe Galaxy Watch 6

Intensywny sport z zegarkiem marki Samsung to czysta przyjemność. Nadgarstkowe urządzenie Galaxy Watch 6 oferuje ponad 90 zaawansowanych trybów sportowych. Część z nich dostępna jest z poziomu smartwatcha, a resztę trzeba aktywować z poziomu aplikacji. 

Niemniej wybór jest ogromny. Wśród predefiniowanych treningów znajdziemy wiele aktywności z zakresu biegania, jazdy na rowerze czy sportów wodnych. Płci pięknej na pewno spodobają się treningi fitnessowe, joga czy taniec. Z kolei Panom do gustu przypaść mogą bardziej np. dyscypliny siłowe, których również jest tu cała masa. 

Co ciekawe Galaxy Watch 6 pozwala także na stworzenie własnego treningu, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasowuje się do potrzeb użytkownika. I co najlepsze w wielu przypadkach sam wykrywa rozpoczęcie aktywności oraz zaczyna zbierać najważniejsze dla niej informacje automatycznie. Ta ostatnia opcja jest bardzo przydatna i obejmuje m.in. spacerowanie, bieganie, jazdę na rowerze i wiele innych.

tryby sportowe Galaxy Watch 6

Efekt? Bez względu na to, którą opcję treningową wybierzemy, Galaxy Watch 6 za każdym razem zweryfikuje kluczowe dla niej informacje. Są to m.in. czas, dystans, tempo i tętno. Podstawowe dane smartwatch wyświetli na bieżąco jeszcze w trakcie treningu, natomiast po bardziej zaawansowane raporty będzie trzeba zajrzeć do aplikacji Samsung Health. 

Ważną kwestią są w tym temacie również wbudowane systemy nawigacji satelitarnej. To dzięki nim urządzenie do noszenia Samsung efektywnie rejestruje przebytą trasę i pozwala zaplanować kolejne, przy czym wskazuje np. odległości pomiędzy kluczowymi punktami, a nawet trasę powrotną. Wszystko po to, aby trening z Galaxy Watch 6 na ręce był czystą przyjemnością. 

Jako wisienkę na torcie należy potraktować też fakt, że na podstawie raportów aktywności i bieżącej kontroli zdrowia, smartwatch Samsung wyznacza m.in. spersonalizowane strefy tętna, które sprawiają, że treningi są dostosowane do faktycznych możliwości użytkownika – nie obciążając go niepotrzebnie. Dzieje się tak za sprawą inteligentnej analizy wieku, kondycji fizycznej i innych kluczowych predyspozycji danej osoby. Takie podejście sprawia, że ćwiczenia zawsze przebiegają nie tylko efektywnie, ale i w pełni bezpiecznie dla naszego zdrowia. 

Komunikacja i bogaty pakiet narzędzi Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6 nie obsługuje łączności LTE. Jeśli natomiast chodzi o opcje komunikacyjne, testowany zegarek ma wszystko, czego wymaga się od takiego urządzenia. Oczywiście po uprzedniej synchronizacji z kompatybilnym smartfonem. 

Za pomocą zegarka Galaxy Watch 6 sprawdzimy połączenia przychodzące i wiadomości. Co więcej możemy nimi zarządzać – odbierając lub odrzucając połączenia, a także odczytując lub odpisując na wiadomości, np. za pomocą dotykowej klawiatury, predefiniowanych odpowiedzi lub emotikon. Podejrzymy tu też powiadomienia z wybranych aplikacji, które w razie potrzeby można wyciszyć – tak, aby nie przeszkadzały w ważnym spotkaniu czy odpoczynku. Co ciekawe, urządzenie potrafi pracować w dedykowanych trybach: snu, kinowym, czy popularnym „nie przeszkadzać”.

Oprócz powyższego smartwatch Samsung pozwala korzystać z kalendarza, w którym  można uwzględnić informacje i przypomnienia o najważniejszych terminach, aplikacji z dokładną prognozą pogody dla danej lokalizacji, kompasu, stopera, budzika, a także odtwarzacza muzycznego czy popularnej opcji „znajdź mój telefon”. Panie z pewnością ucieszy także fakt, że za pomocą tego urządzenia i dedykowanej mu aplikacji da się także sprawnie śledzić fazy cyklu miesięcznego. A wszystko to z poziomu własnej ręki.

Aplikacje i ekosystem Galaxy Watch

Ten zegarek jest na prawdę smart. Dlatego sprawdzi się u osób, które chcą go wykorzystywać w celu ułatwienia sobie życia i lepszego funkcjonowania na co dzień. Najbardziej przez wzgląd na wyjątkowo bogatą gamę aplikacji systemowych. 

Urządzenie daje możliwość skorzystania z całej masy propozycji od Google, np. Google Maps, YouTube Music czy Google Pay, które jest niezbędne w procesie szybkich płatności zbliżeniowych. Do dyspozycji użytkownika jest tu także sklep Google Play, który pozwala znaleźć interesujące nas opcje, jeśli nie ma ich na zegarku – urządzenie zapewnia 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. 

Jak można łatwo przypuszczać, aplikacje od Google nie znalazły się w tym zegarku przypadkowo. Wynikają one z ekosystemu producenta, który został on zaprojektowany w ścisłej współpracy z gigantem z Mountain View. A to, w połączeniu z procesorem Samsung Exynos W930 1,4 GHz, jest gwarancją szybkiej pracy na wielu płaszczyznach. I to naprawdę czuje się od pierwszej chwili spędzonej z Galaxy Watch 6. 

WearOS powered by Samsung, bo o nim mowa, umożliwia także bezproblemową synchronizację z innymi urządzeniami Samsung Galaxy, w tym najnowszym Galaxy Z Flip5. Dzięki smartwatchowi, unikalnemu trybowi Flex oraz kontrolerowi aparatu możemy nie tylko przełączać się między materiałami foto i video w smartfonie, ale też powiększać i pomniejszać wyświetlane multimedia na jego ekranie. I to z poziomu zegarka. 

Na tym jednak nie koniec. Okazuje się bowiem, że dzięki Galaxy Watch 6 połączymy się również z  słuchawkami Galaxy Buds i zyskamy w ten sposób możliwość sterowania ulubionymi dźwiękami. Co ciekawe, słuchawki producenta posiadają zdolność automatycznego przełączania się pomiędzy urządzeniami Samsung. Oznacza to, że jeśli będziemy oglądać z nimi film na TV Samsung i ktoś w tym czasie do nas zadzwoni, słuchawki Galaxy Buds automatycznie połączą się z zegarkiem i telefonem, aby wygodnie rozpocząć rozmowę. 

Polecamy:


Bateria i szybkie ładowanie zegarka Samsung 

Akumulator z energią w tym modelu ma pojemność 300 mAh. W swojej specyfikacji Samsung podaje, że z włączoną opcją Always On Display wytrzymuje on do 30h na jednym ładowaniu. Gdy ją z kolei wyłączymy, czas ten ma wydłużyć się do 40h. Jak jest w praktyce?

Niestety podobnie. Piszę „niestety”, bo kwestia ta u wielu osób jest w stanie determinować decyzję zakupową. W rzeczywistości zegarek z włączoną opcją AoD i bez żadnego treningu wytrzymał u mnie dokładnie 27h. Z kolei, gdy w grę weszła godzinna aktywność, czas ten skrócił się do 21h.

Uważam, że w kontekście konkurencyjnych rozwiązań, które obecnie są dostępne na rynku, czas ten powinien wynosić min. 24h przy pełnej funkcjonalności smartwatcha. Trzeba jednak przyznać, że producent mówi o tym otwarcie, a więc wiemy na co się decydujemy. Jest tu także dostępne szybkie ładowanie, które działa rzeczywiście błyskawicznie – w ciągu godziny smartwatch ma praktycznie uzupełnioną baterię. Niemniej, aby z tego korzystać, trzeba mieć na uwadze dostęp do gniazdka, albo nosić kryzysowego powerbanka w plecaku. I przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy udostępniane przez Galaxy Watch 6 funkcjonalności przeważają nad koniecznością jego regularnego podładowywania? Pozostawiam to do indywidualnej decyzji.

W pakiecie z Galaxy Watch 6 otrzymujemy kabel z końcówką do magnetycznego uzupełniania energii oraz wejściem USB-C. 

galaxy watch 6 smartwatch samsung kabel do szybkiego ładowania

Czy warto kupić Galaxy Watch 6? 

Mimo że model Galaxy Watch 6 na pierwszy rzut oka nie różni się znacząco od swojego poprzednika, warto zatrzymać się przy nim na chwilę i poznać pełen potencjał, który oferuje. Można mieć bowiem pewność, że z każdym etapem poznawania tego urządzenia, chęć jego wykorzystania będzie coraz silniejsza. 

Nowy zegarek Samsung na pewno trafi w gusta osób aktywnych, ceniących sobie treningowe wsparcie, liczących na szczegółowe raporty z aktywności i doceniających wskazówki, mające wpływ na poprawę kondycji i wyników. Na plus rokuje także zaawansowany monitoring zdrowia, który może przydać się nie tylko podczas treningów, dopasowując ich intensywność do aktualnych predyspozycji, ale i na co dzień, np. poprzez kontrolę tętna, pracy serca, natlenienia krwi i wielu innych kluczowych dla zdrowia aspektów.

Bateria w Galaxy Watch 6 trzyma dość krótko. Niemniej, jeśli uświadomimy sobie, ile daje w zamian, można jej to wybaczyć. Zegarek Samsung skutecznie rekompensuje to małe niedociągnięcie przez piękny i błyskawicznie reagujący ekran AMOLED, doskonałe komponenty i system, który pozwala na płynne i wygodne zarządzanie codziennymi sprawami. Mając Galaxy Watch 6 na ręce, użytkownik stale pozostaje w kontakcie, ma pod ręką kluczowe dla siebie dane i żyje wygodniej korzystając np. z szybkich płatności zbliżeniowych, nawigacji i wielu innych aplikacji udostępnianych przez zegarek.

Co ważne nadgarstkowy sprzęt może też korzystać z bogatego ekosystemu Samsung, swobodnie przełączając się pomiędzy jego kolejnymi urządzeniami. Szczególnie polecam go zatem osobom lubiącym tę markę i posiadającym jej inne produkty. Wówczas wykorzystanie jego pełnych możliwości będzie jeszcze prostsze i efektywniejsze. 

Minusy

  • stosunkowo krótki czas pracy na baterii
  • brak kostki ładującej w zestawie

Plusy

  • przestronny, wyraźny i responsywny ekran Super AMOLED
  • 2GB RAM + 16GB pamięci wbudowanej
  • prosta i intuicyjna nawigacja z poziomu nadgarstka
  • zaawansowany monitoring zdrowia, w tym pracy serca i układu krążenia
  • ponad 90 trybów sportowych + automatyczne wykrywanie aktywności
  • inteligentne wyznaczanie stref tętna
  • wielopłaszczyznowa kontrola snu
  • weryfikacja stresu i ćwiczenia oddechowe
  • dostęp do aplikacji Google bezpośrednio z zegarka
  • funkcje specjalne dla urządzeń Samsung Galaxy
  • bogaty pakiet opcji komunikacyjnych oraz narzędzi do wykorzystania na co dzień
  • 2 x dedykowana aplikacja Samsung na telefon dla lepszego zrozumienia zdrowia i funkcji zegarka

Ocena:

8/10