Stare modele Galaxy Note
Żeby zrozumieć, jak bardzo pierwszy Samsung Galaxy Note zelektryzował rynek, trzeba odrzucić wszelką chęć porównywania go ze współczesnymi urządzeniami. Dlatego wsiadamy na pokład machiny czasu i cofamy się do roku 2011, gdy telefon z ekranem dotykowym nie był tak popularny, jak dziś. Mało tego, klasyczna komórka i smartfon koegzystowały na rynku. Naprawdę były takie czasy!
Oczywiście smartfon z 2011 roku konstrukcyjnie przewyższał tradycyjny telefon, miał również większą przekątną, co wynikało ze znaczniej bardziej rozległego ekranu. Tymczasem na branży, niczym swego rodzaju klątwa, ciążyła teza Steve’a Jobsa. Otóż twórca iPhone’a twierdził, że telefon powinien być tak duży, aby dało się go bezproblemowo obsłużyć kciukiem jednej ręki.
Apple odrzucało też pomysł skojarzenia rysika ze smartfonem i wszyscy przychylali się do ich zdania. Wszyscy poza Samsungiem. Koreańscy projektanci postanowili pójść własną drogą, wyjść poza schematy, udowodnić, że amerykanie z Cupertino nie mają wyłączności na kreowanie technologii mobilnych.
Razem z inżynierami przystąpili więc do pracy nad urządzeniem, które z jednej strony nie jest już smartfonem, z drugiej nie jest jeszcze tabletem. Tak powstał Samsung Galaxy Note. Swoista hybryda niedająca się zakwalifikować do żadnej ze znanych wtedy kategorii.
Phablet – tym mianem ochrzczono nowość Samsunga. Nowość oferującą dużą przestrzeń do pracy, posiadającą znakomity ekran, jak i dającą możliwość obsługi za pomocą rysika. Nowość dostarczającą topową wówczas wydajność, wiele funkcji multimedialnych oraz integrację z Facebookiem i Twitterem. Wreszcie nowość mającą design, którego zwyczajnie nie dało się nie zauważyć.
Tak narodziła się legenda trwająca do dziś. Poznaj historię serii Galaxy Note.