Router, modem 4G LTE i telefon w jednym – TP-Link TL-MR6500v

TP-Link włącza do swojej oferty bezprzewodowy router TL-MR6500v. Powinno się go jednak nazywać raczej urządzeniem wielofunkcyjnym. Może bowiem służyć również jako modem, a także umożliwiać jednoczesne korzystanie z Wi-Fi i prowadzenie rozmów telefonicznych. Ma być więc rozwiązaniem zarówno dla osób, które potrzebują alternatywy dla „kabla”, często się przemieszczają, a muszą korzystać z internetu, ale również często wisieć na słuchawce.

Możliwości routera

W trybie bezprzewodowym TP-Link TL-MR6500v może dostarczyć sygnał 3G/4G do maksymalnie 32 urządzeń – tabletów, laptopów czy smartfonów. Pracuje w standardzie 802.11n i obsługuje pasmo 2,4 GHz. Maksymalna prędkość transmisji sięga 300 Mb/s.

nowy router TP-Link modem telefon
Źródło: TP-Link

Router wyposażony jest w dwie zewnętrzne anteny LTE oraz zintegrowany wzmacniacz mocy i wzmacniacz niskoszumowy. Pozwalają one na zwiększenie zasięgu obsługiwanej sieci oraz utrzymanie stabilnego sygnału. Anteny w razie potrzeby można odkręcić i wymienić. Wymienny jest również port LAN/WAN, który pozwala na pracę przewodową. Wraz z dwoma portami LAN umożliwia też na podpięcie do sieci sprzętów bez wbudowanej karty (drukarki czy desktopu).

Do skonfigurowania i obsługi TL-MR6500v użyć można dostępnej w Google Play i Apple Store aplikacji Tether. Opisywana jako intuicyjna, ma pomóc w szybkim wprowadzeniu ustawień, a także zarządzaniu QoS, kontrolą rodzicielską czy siecią dla gości.

router TP-Link porty tył
Źródło: TP-Link

TP-Link TL-MR6500v jako modem i do pracy z telefonem

By używać TP-Link TL-MR6500v jako modemu wystarczy karta microSD od naszego operatora. Po umieszczeniu jej w slocie można korzystać z łączności Wi-Fi w standardzie 4G LTE. Jeśli chodzi o używanie telefonu – router nam go niestety nie zastąpi. Można jednak połączyć go, przy pomocy odpowiedniego portu, z aparatem stacjonarnym. Pozwala na jednoczesne korzystanie z Wi-Fi oraz prowadzenie rozmów.

Można również korzystać z poczty głosowej. TL-MR6500v posiada 50 MB pamięci wewnętrznej, co ma wystarczać na zarejestrowanie nawet 100 minut wiadomości głosowych. Ponadto jest też VoIP, VoLTE oraz CSFB czy przydatna funkcja blokowania połączeń (w tym również anonimowych) oraz szybkie wybieranie.

Przypominamy, że routery TP-Link i nie tylko znaleźć można w sklepie x-kom.

Źródło: TP-Link