Remaster Quake’a dostępny na PC i konsolach. Subskrybenci Xbox Game Pass mogą liczyć na więcej

Na minionym QuakeCon 2021 zaprezentowano remaster Quake’a, który wraz z pozostałymi odsłonami Quake 2 i Quake 3 trafił do usługi Xbox Game Pass. Gracze nie tylko zagrają w odświeżony klasyczny tytuł, ale i uzupełniony o stare czy nowe rozszerzenia. Dlatego nawet zaznajomieni z serią mogą liczyć na nowości.

Remaster Quake’a dostępny do pobrania

Odświeżona wersja Quake’a trafiła do wszystkich posiadaczy oryginalnej gry za darmo. Aby ją pobrać wystarczy, że znajduje się ona w Twojej bibliotece Steam lub na platformie Bethesdy. Jeżeli grasz na konsoli Xbox, remaster Quake’a możesz również zainstalować w ramach usługi Xbox Game Pass bez dodatkowych opłat.

walka z potworami w quake 1


Zmian, jakich doczekano się w remasterze, jest bardzo wiele. Odświeżony Quake wspiera od teraz funkcję cross-play pozwalającą na grę pomiędzy platformami, lokalny podzielony ekran czy przeciwników SI w trybie Deathmatch. Ale to nie wszystko, bo gra została podciągnięta do dzisiejszych standardów graficznych oferując m.in. wygładzanie krawędzi, okluzję otoczenia czy dynamiczne cienie.

Ze wszystkimi DLC, w tym jednym nowym

Poza wspomnianymi ww. ulepszeniami, remaster Quake’a zawiera wbudowane dwa oryginalne rozszerzenia Scourge of Armagon oraz Dissolution of Eternity. Kolejnym DLC zawartym w odświeżonej wersji jest Dimension of the Past, a na 25-lecie Quake’a stworzono nowe – Dimension of the Machine, w którym stawisz czoła znanemu wrogowi.

Quake 2 oraz Quake 3 także dostępne w Xbox Game Pass

Po przejściu remastera Quake’a możesz kontynuować swoją przygodę w dwóch kolejnych odsłonach. Wszyscy subskrybenci usługi Xbox Game Pass mogą pobrać Quake 2 oraz Quake 3 za darmo, chociaż te nie doczekały się odświeżenia. Tak czy owak to najlepsza od lat okazja na to, żeby się przekonać, z jakich powodów seria jest nie tyle znana, co lubiana przez miliony graczy.

zrzut ekranu z rozgrywki w quake 1

Źródło: Bethesda, Polygon, IGN